Zavrieť

Porady

Používate homeopatické lieky?

Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem
Usporiadat
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Užívam na spanie /nie pravidelne, len podľa potreby/, mne pomáha a ráno vstávam svieža.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katkanovak katkanovak

katkanovak je offline (nepripojený) katkanovak

Ja som teda zatial ziadne homeopatika nepouzila. Myslim, ze je to skor placebo efekt. Urcite doma pouzivame bylinkove caje, tych mam naozaj vela a pijem ich rada. Snazim sa liekom vyhybat, fakt toho doma moc nemame, ale ked treba napriklad zabojovat s teplotou, siahnem radsej po Nurofene.
0 1
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zlé, neverím tomu, nepoužívam to....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pasuliatko Pozri príspevok
zlé, neverím tomu, nepoužívam to....
Pašuliatko, máš homeopatiká vyskúšané na sebe alebo aspoň blízkych?
Ak nie, prečo ich vyhodnocuješ ako zlé.

Môjmu psovi zabrali, ani ani chudák nevedel čo sú to homeopatiká, a čo je to placebo už vôbec.
Predpísal ich veterinár.
3 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ja homeo chválim.. vždy zabrali,napr. pri začínajúcej chrípke, pri herpese... a tam placebo asi nie je možné..:-)
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No, ja mam s homeopatikami problém.
Rozumiem princípu, že podobné sa lieči podobným. Aj sa mi zdá logické. Problém mi robí to miešanie a riedenie.

Napriek tomu som to na mojich chlapoch testovala - na bradavice. Teda, bolo to na "predpis" od lekárky. A zabralo to. Na juniora 100% a veľmi rýchlo. Dokonca to zabralo aj na jeho kamaráta. Ten mal "predpísané" iné guličky. Mal iný typ bradavíc a tiež mu to zabralo. Pred tým mu to opakovane vypaľovali na kožnom, potierali vodičkami a nepomáhalo. Homeopatiká zabrali celkom rýchlo, v priebehu 3 týždňov sa začali bradavice strácať.
5 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ewita888 Pozri príspevok
ja homeo chválim.. vždy zabrali,napr. pri začínajúcej chrípke, pri herpese... a tam placebo asi nie je možné..:-)
nemylis si chripku s prechladnutim? je vseobecne zname, ze na chripku nepoze ziadny liek, iba vylezat
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Pri mojej staršej dcére zabrali úžasne, bolo to už pred 15 rokmi. Bola stále chorá, tak nám krčná navrhla homeo, ako súčasť liečenia imunity. Bola som s ňou u lekárky, ktorá sa tým zaoberala. Najprv určila aký je typ, aby mohla dať "hlavný" liek a potom na jednotlivé príznaky chorôb, to už boli špeciálne lieky. Navrhla aj na pol roka vegetariánsku stravu. Pomohlo to, potom sme sa k tomu vrátili po rokoch pri liečbe bradavíc, v súvislosti so zníženou imunitou a tiež zabralo. Mladšej dcére homeopatiká nezaberajú vôbec a ani mne . Mojej tete pomohli upraviť problémy s astmou. Treba nájsť lekára, čo sa tým zaoberá. Neviem ako je to teraz, ale vtedy niektoré homeopatiká boli len na predpis. Treba o tom veľa čítať, lebo pri liečbe sú menšie obmedzenia. Nesmie sa nič mentolové, mäta a podobne...
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mám vyskúšaný tento sirup: Stodal sirup pôsobí na liečbu kašľa rôzneho pôvodu, podľa mňa pekná hlúposť aby jeden sirup bol na liečbu kašľa rôzneho druhu.nezabral-vyhodila som ho...
čo sa týka homeopatických liekov tak je to on tom, že jedna skupina áno, druhá nie... myslím že aj názory lekárov sa rôznia...

0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja som brala joa..s, ale nemalo to ziaden efekt, zato uzivame pravidelne asi 5 rokov koloidne mineraly a koloidne striebro a velke davky vitaminu C /odstup medzi koloidmi a C aspon hodka/, nikto z rodiny nebol chory ani nepamatam. ja mam len znizenu stitnu ale tiez sa drzim zatial bez liekov akurat si chodim kontrolovat vysledky. mam ale znamu, ktora na homeo neda dopustit, ale neviem, ci maju efekt, kedze alergiu lieci uz 3 rok a stale prska a stipu ju oci, takze zjavne nepomahaju. spominam si, ze som brala aj bachove esencie,.. nuz neviem, ale moj muz je total cholerik/este k tomu uctovnik, takych vzornych klientov ako mame my asi nema nikto/ a davala som mu ODORICKE KVAPKY /dostat v lekarni/3 X DENNE... no a bol ako kozliatko, na stitnu si davam arniku a riasy no a tiez nemusim brat normalne lieky, takze ja si myslim, ze zalezi aj na tom co sa ide riesit, no a hlavne je to o trpezlivosti
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j Pozri príspevok
mám vyskúšaný tento sirup: Stodal sirup pôsobí na liečbu kašľa rôzneho pôvodu, podľa mňa pekná hlúposť aby jeden sirup bol na liečbu kašľa rôzneho druhu.nezabral-vyhodila som ho...
čo sa týka homeopatických liekov tak je to on tom, že jedna skupina áno, druhá nie... myslím že aj názory lekárov sa rôznia...

Lujza, prepáč...
Zadávateľka sa pýta na :
"Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem".
Ona vôbec nespomína žiadnu konkrétnu dg. Iba sa pýta na skúsenosti s homeopatikami ako takými.

Mne odpovede v tejto téme pripomínajú reakcie niektorých poslucháčov v Nočnej pyramíde, ak je hosťom homeopat. Vždy tam zavolala "naštartovaná" pracovníčka zo SAV a dookola vyvracala neúčinnosť homeopatík, žiadala konkrétne dôkazy. Vedkyňa.
Raz tu niekde napísala aj BXLmiami, ak nepomôže alopatia, treba hľadať alternatívu.
Každému sadne niečo iné. Neviem či niekto vidí čakry, meridiány, ale asi existujú. Akupunktúra zaberá.

Lekári sa v názoroch rôznia. No kto si dá vziať zo svojich rúk len tak chlieb, čo ho živí.
Opakujem, ja som ich neužívala, so skepsou som ich dala svojmu psovi od veterinára, zaúčinkovali.
Bolo to aj pre mňa veľké prekvapenie. To je moja skúsenosť.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela Pozri príspevok
Lujza, prepáč...
Zadávateľka sa pýta na :
"Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem".
Ona vôbec nespomína žiadnu konkrétnu dg. Iba sa pýta na skúsenosti s homeopatikami ako takými.

Mne odpovede v tejto téme pripomínajú reakcie niektorých poslucháčov v Nočnej pyramíde, ak je hosťom homeopat. Vždy tam zavolala "naštartovaná" pracovníčka zo SAV a dookola vyvracala neúčinnosť homeopatík, žiadala konkrétne dôkazy. Vedkyňa.
Raz tu niekde napísala aj BXLmiami, ak nepomôže alopatia, treba hľadať alternatívu.
Každému sadne niečo iné. Neviem či niekto vidí čakry, meridiány, ale asi existujú. Akupunktúra zaberá.

Lekári sa v názoroch rôznia. No kto si dá vziať zo svojich rúk len tak chlieb, čo ho živí.
Opakujem, ja som ich neužívala, so skepsou som ich dala svojmu psovi od veterinára, zaúčinkovali.
Bolo to aj pre mňa veľké prekvapenie. To je moja skúsenosť.
to som úprimne rada....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
korela nauč sa čítať, napísala som,že mám zlé...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
korela Pozri príspevok
Pašuliatko, máš homeopatiká vyskúšané na sebe alebo aspoň blízkych?
Ak nie, prečo ich vyhodnocuješ ako zlé.

Môjmu psovi zabrali, ani ani chudák nevedel čo sú to homeopatiká, a čo je to placebo už vôbec.
Predpísal ich veterinár.

Mám aj na sebe, aj na blízkych, dokonca aj na psíkovy, ktorého to skoro zabilo...takže tak.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Mám vlastné a dobré skúsenosti s nasledovnými homeopatikami :
Coryzalia - proti nádche - začať podávať ihneď
Oscillococcinum - predchádzanie chrípky 1 x do týždňa
Sedatif PC - pri zvýšenom tlaku - na ukľudnenie
6 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Používame homeopatické lieky veľmi často a na úplne všetko. Moje tri dietky dostali guličky na jazyk už v pôrodnici.
Najlepšie skúsenosť mám so stramoniom - syn (6r.) užíva každý mesiac pred splnom 5 gul. a vďakabohu už nemáva nočné mory, lebo do troch rokov to bolo peklo, neprajem nikomu tú zúfalosť, keď nedokážete nijako pomôcť dieťaťu, ktoré prereve noc ako by ho drali z kože...
U dcéry má okamžitý účinok pri začínajúcom infekte moč. ciest Cantaris a Colocynthus - zbavuje pálivej bolesti pri cikaní.
Rovnako okamžité nasadenie Coryzalia je výborné na nádchu.
Stodal sirup nám nepomáha tak dobre ako Stodal gul.
Apis má veľmi dobré účinky pri bodnutí hmyzom a pri alergickej reakcii na nejakú potravinu
Influenzinum a Oscilococinum sa nám osvedčilo v predchrípkovom období ako prevencia - chrípke síce nepredídeme, ale má oveľa ľahší priebeh. atď...
K placebo efektu moja otázka:
Ako je možné, že podaním homeopatík bábätku zmiznú príznaky choroby, keď ani netuší, či užíva liek? A verte, že zmiznú - mám odskúšané trojmo!
11 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No a ešte nemôžem nespomenúť zlatú dobrú Beladonu - pri prerezávaní zúbkov je nenahraditeľná!!!
3 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Normálna pediatrička to predpisuje nám.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
dobrá reklama
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pasuliatko Pozri príspevok
dobrá reklama
????? PROSÍÍM???? to na koho reaguješ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať