Zavrieť

Porady

dan z prijmu

pracujem v zahranici (anglicko), chcela by som sa opytat, ci som povinna podat danove priznanie o dani z prijmu, a ak ano, ake tlacivo si mam od svojho zamestnavatela pytat. (resp. stacia mi vyplatne pasky?) ... moje prve zamestnanie ma dost stresuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Anglicko - uplatňujeme metódu vyňatia príjmov( Zmluva so Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska). Ak máš trvalý pobyt v SR, podávaš priznanie v SR.
    Naposledy upravil Johanka : 08.02.06 at 18:47

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    evisko
    pracujem v zahranici (anglicko), chcela by som sa opytat, ci som povinna podat danove priznanie o dani z prijmu, a ak ano, ake tlacivo si mam od svojho zamestnavatela pytat. (resp. stacia mi vyplatne pasky?) ... moje prve zamestnanie ma dost stresuje
    Si povinná priznanie podať. Ako tzv. rezident SR zdaňuješ celosvetové príjmy v SR.
    Angličania nemajú zavedené jednotné tlačivá ako je tomu u nás. Potvrdenie by malo obsahovať brutto (hrubý) príjem, ich národné poistenie a daň. Ak nebude potvrdenie - postačujú výplatné pásky za celé obdobie roka. Môže byť trošku problém, keď ich fiškálny rok sa nekryje s kalendárnym rokom a zároveň pásky dávajú vždy za obdobie 1.-až.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    luba1221 Pozri príspevok
    A ak má niekto prechodný pobyt v Anglicku????
    Tak trvalý má v SR a musí tu podať DP

    matisova je offline (nepripojený) matisova

    matisova
    Dobrý deň,
    aké DP má vypísať A alebo B? Zamestnaná celý rok, v práci jej mesačne strhávajú peniaze na sporenie ( v prípade keď bude manko, aby tam mala peniaze). Poslali jej k potvrdeniu aj výpis tohto sporenia. A ak sa to vyplňuje tak, kde to mám napísať? Ďakujem. Ešte že existuje porada. A dá sa tu dozvedieť všetko možné.

    luba1221 je offline (nepripojený) luba1221

    luba1221
    Mám informáciu,že v Ang.sa 1.rok daň z príjmu neplatí,takže podá sa DP na Slovensku a zaplatí sa daň.V roku 2007 sa zaplatí v Ang.daň a tá sa započíta u nás vpri podaní DP za rok 2007?Prosín Vás,daň zaplatená v Ang ,sa započíta na Slov.a preplatok vracia Slovensko??????

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    ziadna dan sa z angliskych prijmov na slovensku neplati, len sa prosto musia IBA uviest v DP .. a ani sa nic nevracia, je jasne, ze ked na slovensku nic neodviedla, tak jej danovy urad nema ani co vratit... proste z prijmov z anglicka si nerobte stres :-) NIC Neplati :-))

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    luba1221 Pozri príspevok
    Mám informáciu,že v Ang.sa 1.rok daň z príjmu neplatí,takže podá sa DP na Slovensku a zaplatí sa daň.V roku 2007 sa zaplatí v Ang.daň a tá sa započíta u nás vpri podaní DP za rok 2007?Prosín Vás,daň zaplatená v Ang ,sa započíta na Slov.a preplatok vracia Slovensko??????

    Absolútny nezmysel .
    So Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia na elimináciu dvojitého zdanenia metódu vyňatia príjmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.