Zavrieť

Porady

SVB - treba aj DIČ ?

Ahoj, chcel by som sa spytať, sme mala bytovka, 8 bytov, 3 sme odkupili v roku 2004, zalozili sme si fond oprav a prispievali nan. Vsetko ostatné sa ale platilo do 1.2.2006 druzstvu, od tohodo obdobia odkupili i zvysni 5 byty do OV. Od roku 2004 sme fungovali bez DIČ, teraz si sami z účtu budeme hradit režiu a prispievať čiastou i na fond opráv. Nemáme žiadne zisky, dohodli sme sa jednohlasne na vedeni i na zalohach, nepodavalo sa danove priznanie ... Zameškali sme nieco ? Je treba i DIC ? ak ano, nemal nas DU upozornit ? Mam skusenost ze pri s.r.o. pokial si nesplnim povinnost poslu pozdrav i s 2000,- Sk pokutou ... Poradte, pomozete nam. Vďaka
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

svojar je offline (nepripojený) svojar

svojar
DIČ podľa mňa potrebovať budete, aj keď neprenajímate nebytové priestory a nemte zisk, teda nemusíte podávať Daňové priznanie. Ale určite s niekym z Vás bude uzavretá Dohoda o vykonaní práce (predseda SVB, ekonom-účtovník) za to budú vyplácané odmeny a z tých musíte odvádzať preddavok na daň a tu už je DIČ pre komunikáciu s DÚ potrebné. Preto sa DÚ zaregistrujte.

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
svojar
DIČ podľa mňa potrebovať budete, aj keď neprenajímate nebytové priestory a nemte zisk, teda nemusíte podávať Daňové priznanie. Ale určite s niekym z Vás bude uzavretá Dohoda o vykonaní práce (predseda SVB, ekonom-účtovník) za to budú vyplácané odmeny a z tých musíte odvádzať preddavok na daň a tu už je DIČ pre komunikáciu s DÚ potrebné. Preto sa DÚ zaregistrujte.
Som predsedom SVB a DIČo mame kvoli vyplacaniu odmien, z torych musime odvadzat dan z prijmu. alebo tiez ak zamestname niekoho na dohodu tak tiez odvadzame dan..

Kamil2 je offline (nepripojený) Kamil2

Kamil2
Dakujem za informaciu, pokial sa vsak dohodneme v spolocenstve, ze uctovnictvo si budeme robit sami, tak ako i vedenie a nebudeme nikomu platit ani podpisovat zmluvy je treba sa registrovat ?
A co ak by sa poplatok za vedenie uctovnictva dokladoval fakturou od uctovnicky na ZL ? I tam je potrebne platit preddavky na DU ?
Dakujem

svojar je offline (nepripojený) svojar

svojar
Po našom SVB ale vyžadujú DIČ i naši dodávatelia služieb, napr. tepla, vody ai.

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Kamil skor či neskor sa tomu nevyhneš a určite ho budete musieť mať tak ako spomínali ostatní a tiež by som to nenehavala na nahodu s danovým priznaním, podavam ho každy rok aj ked sme samozrejme neziskova organizacia.

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

GABRIELA
DIČ budete určite potrebovať, lebo ho budú vyžadovať Vaši dodávatelia. Daňové priznanie a výkazy treba tiež podať-pokiaľ máte v zálohových platbách aj príspevok na správu domu. V prípade že vyplatíš niekomu odmenu (za čo kokoľvek, a na základe DoVP príp.iného vzťahu), musíš sa registrovať na daň z príjmu, príp. ak budú nejaké iné príjmy napr.z prenájmu tak aj na zrážkovú daň.

apo je offline (nepripojený) apo

apo
svojar
DIČ podľa mňa potrebovať budete, aj keď neprenajímate nebytové priestory a nemte zisk, teda nemusíte podávať Daňové priznanie. Ale určite s niekym z Vás bude uzavretá Dohoda o vykonaní práce (predseda SVB, ekonom-účtovník) za to budú vyplácané odmeny a z tých musíte odvádzať preddavok na daň a tu už je DIČ pre komunikáciu s DÚ potrebné. Preto sa DÚ zaregistrujte.
Pre rok 2005 som zobral na svoje plecia účtovanie Spoločenstva vlastníkov bytov.

Som potešený, že dańové priznanie sa podávať nebude, ale predsa:
1. Nie je potrebné oznímiť správcovi dane, že dańové priznanie sa nebude podávať?

2. Ešte budem potešenejší keď mi niekto odpovie, že ani výkazy súvaha a výsledovka sa nemusia nikomu posielať.

Totiž toto spoločenstvo som prebral v hroznom neporiadku, doposiaľ nemám počiatočné stavy jednotlivých fondov. Celkom by mi dobre padlo ak by som mohol odložiť hranie sa s číslami na obdobie po 31.3.2006 ak nikomu nebude chýbať súvaha a výsledovka.

Prosím poraďte útovníkovi, ktorý má málo času.

apo

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
apo
Pre rok 2005 som zobral na svoje plecia účtovanie Spoločenstva vlastníkov bytov.

Som potešený, že dańové priznanie sa podávať nebude, ale predsa:
1. Nie je potrebné oznímiť správcovi dane, že dańové priznanie sa nebude podávať?

2. Ešte budem potešenejší keď mi niekto odpovie, že ani výkazy súvaha a výsledovka sa nemusia nikomu posielať.

Totiž toto spoločenstvo som prebral v hroznom neporiadku, doposiaľ nemám počiatočné stavy jednotlivých fondov. Celkom by mi dobre padlo ak by som mohol odložiť hranie sa s číslami na obdobie po 31.3.2006 ak nikomu nebude chýbať súvaha a výsledovka.

Prosím poraďte útovníkovi, ktorý má málo času.

apo
1. musis oznamit DU Vase DP, aj ked bude mat len informativny chrarakter

2. SVB staci uctovat v JU, takze pokial viem suvaha je len v PU...? ja nie som uctovnik ale mysim ze v JU suvaha neexistuje.

apo je offline (nepripojený) apo

apo
Peterf
1. musis oznamit DU Vase DP, aj ked bude mat len informativny chrarakter

2. SVB staci uctovat v JU, takze pokial viem suvaha je len v PU...? ja nie som uctovnik ale mysim ze v JU suvaha neexistuje.
Ja nemám rád jednoduché účtovníctvo. Práve prechod na podvojné účtovníctvo postavil otázky na ktoré neviem dostať odpoveď. Osoba ktorá im robila jednoduché účtovníctvo to robila s prehľadom o účtovníctve získaným asi len z nejakého rekvalifikačného kurzu. Príve pri bytovom spoločenstve sa prejaví výhoda podvojného účtovníctva lebo účtovníctvo je o fondoch a v jednoduchom účtovníctve sa to dá, ale ten kto to robí musí perfektne ovládať princípz a zásady jednoduchého účtovníctva.

Toľko na vysvetlenie prečo podvojné účtovníctvo.

K Tvojej hlavnej informácii.
Ak som dobre porozumel tak správcovi dane k 31.3.2005 sa odovzdá všetko ako pri hocijakej inej účtovnej jednotke.

Prosím potvrď mi či som správne poc hopil Tvoju radu.

apo

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
apo
Ja nemám rád jednoduché účtovníctvo. Práve prechod na podvojné účtovníctvo postavil otázky na ktoré neviem dostať odpoveď. Osoba ktorá im robila jednoduché účtovníctvo to robila s prehľadom o účtovníctve získaným asi len z nejakého rekvalifikačného kurzu. Príve pri bytovom spoločenstve sa prejaví výhoda podvojného účtovníctva lebo účtovníctvo je o fondoch a v jednoduchom účtovníctve sa to dá, ale ten kto to robí musí perfektne ovládať princípz a zásady jednoduchého účtovníctva.

Toľko na vysvetlenie prečo podvojné účtovníctvo.

K Tvojej hlavnej informácii.
Ak som dobre porozumel tak správcovi dane k 31.3.2005 sa odovzdá všetko ako pri hocijakej inej účtovnej jednotke.

Prosím potvrď mi či som správne poc hopil Tvoju radu.

apo
Ano presne tak

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

PeterNR
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o daňových záležitostiach v SVB ďalej pokračuje na téme "Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie".

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.