Zavrieť

Porady

Vzor tlačiva

Dobrý deň!
Chcem poznať váš názor na toto : mám vyrobené tlačivo - dohoda o skončení pracovného pomeru vo worde, obsahuje všetko čo má tlačivo zo Ševtu. Bolo mi povedané, že tam majú byť písmená predpísanej veľkosti podľa hospodárskej korešpodencie. Ja tam mám 14 písmená a niektoré kľúčové sú zvýraznené. Čo na to vy?
Ďakujem za názory!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Podľa môjho skromného názoru podstatný je obsah a nie forma. Dohoda o skončení PP a aj všetky ostatné dohody môžu byť napísané aj ručne a určite budú platné, pokiaľ budú obsahovať predpísané náležitosti.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Chcem poznať váš názor na toto : mám vyrobené tlačivo - dohoda o skončení pracovného pomeru vo worde, obsahuje všetko čo má tlačivo zo Ševtu. Bolo mi povedané, že tam majú byť písmená predpísanej veľkosti podľa hospodárskej korešpodencie. Ja tam mám 14 písmená a niektoré kľúčové sú zvýraznené. Čo na to vy?
    Ďakujem za názory!
    Ten, kto ti povedal túto "múdrosť", nech ti povie aj to, podľa akého zákona to tak má byť

    Inak, ja na to: ak má tvoje tlačivo všetky náležitosti podľa Zákonníka práce a si s ním spokojná, nie je dôvod prerábať ho
    silviad Ďakujem, toto som chcela počuť!

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Mne ako učtovníkovi je to novinka. Dôležitý je obsah, ako to uz niekto vyššie spomenul
    To je absolutny nezmysel, v zakone nikde nie je napísané, aké tam má byť písmo.
    Podstatné sú náležitosti, aby skončenie PP obsahovalo všetky predpísané náležitosti.

    § 60 Zákonník práce

    (1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

    (2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

    (3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.

    Vysvetlivky

    Ukončenie pracovného pomeru dohodou, ako už z názvu vyplýva, je dohodou, súhlasom zamestnanca aj zamestnávateľa s ukončením pracovného pomeru bez ohľadu na to, kto podá návrh na vznik dohody. T.j. nech podá návrh ktorákoľvek strana, dohoda vznikne len vtedy, ak s návrhom súhlasí aj druhá strana.
    Ukončenie pracovného pomeru dohodou si žiada stanovenie presného termínu, kedy sa pracovný pomer má skončiť, t.j. výpovedná doba neexistuje. K dohode môže dôjsť v ľubovoľnom termíne, na ktorom sa obe strany dohodnú.
    Nemusí to byť práve konkrétny dátum, podobne, ako pri ukončení pracovného pomeru na dobu určitú, môže termín korešpodovať s ukončením konkretnych prác, projektu a pod.
    § 60 ZP nariaďuje uzatvorenie dohody v písomnej forme, odporúčame to aj kvôli prípadnému dokazovaniu skutočností, ak by z nejakých dôvodov ste sa Vy a Váš zamestnávateľ ocitli na súde.
    Dôvody skončenia pracovného pomeru dohodou by mal Váš zamestnávateľ v písomnej forme dohody uviesť, ak na tom budete trvať (v niektorých prípadoch by Vám to mohlo pomôcť k odstupnému). V prípade, že ide o organizačné dôvody, je povinnosťou zamestnávateľa dôvody uviesť, nariaďuje to ZP.
    Pozor, pri ukončení pracovného pomeru dohodou neplatí pre zamestnanca ochranná doba. T.j. ak sa raz so zamestnávateľom dohodnete a dohoda je obojstranne odsúhlasená, pracovný pomer sa skončí aj v prípade, ak ochoriete a ostanete PN, alebo ak žena zistí, že je tehotná.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ono zalezi aj kde pracujes ... existuje STN 01 6910 Pravidlá písania a úpravy písomností

    "Pri písaní pomocou textových editorov sa odporúča stojaté písmo veľkosti 12 bodov. Ostatné druhy písma sa používajú len na zvýraznenie dôležitých častí textu."

    Ak teda zamestnavatel ma v nejakej smernici uvedene, ze sa pisomnosti riadia touto STN mala by si dodrziavat "firemnu kulturu".

    Podla mna pismo velkosti 12 je dostatocne citatelne na beznu uradnu korespondenciu. Ja som na nom "uradne" odchovana.
    Velkost pisma 14 sme pouzivali len na listy z urovne ministra (do parlamentu, prezidentovi, ...).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    akákoľvek norma a firemné smernice sa môžu riadiť firemnú korešpondencu. Podľa mňa, ak sa zam-ec rozhodne dať výpoveď, resp. napísať akúkoľvek písomnosť za seba, koná ako občan a nemusí sa firemnou kultúrou zaťažovať. Napíše na svojom PC ním zvoleným písmom a úpravou. Nepochybne - nejaká kultúra musí byť dodržaná, ale isto podniková nie je podmienkou.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Chcem poznať váš názor na toto : mám vyrobené tlačivo - dohoda o skončení pracovného pomeru vo worde, obsahuje všetko čo má tlačivo zo Ševtu. Bolo mi povedané, že tam majú byť písmená predpísanej veľkosti podľa hospodárskej korešpodencie. Ja tam mám 14 písmená a niektoré kľúčové sú zvýraznené. Čo na to vy?
    Ďakujem za názory!
    ...už si predstavujem situáciu .....FIKCIA...

    Pošlem ( podám ) dohodu o skončení pracovného pomeru ...

    Do zákonnej lehoty mi dôjde odpoveď zo sekretariátu firmy odpoveď podpísaná samým najmúdrejším ...

    " Vašu žiadosť , dohodu ....atď nepríjmam , nakoľko nie je napísaná náležitou formou podľa hospodárskej korešpodencie a nie je dodržaná patričná veľkosť písmen ............"

    ....kúúúúa .......to by som si zmlsol , ak by sa to mňa týkalo ....

    Ako onehdá , za totalitky ...dostal som verejné pokarhanie ......citujem , dodnes si pamätám tie bludné slová paka ...

    " ....nezáčastnil sa ZV ROH a odišiel po skončení pracovnej doby domov..."

    Rozumové pochody mu poopravili potom na súde....
    Kabaka123 25.05.15 05:28 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.