Zavrieť

Porady

Vzor staznosti na obecny urad

Potrebovala by som poradit ako mam napisat staznost na obecny urad na suseda ktory max. zanedbava svoj pozemok? Potrebujem nejaky vzor alebo ako to ma vyzerat lebo uz som poslala 2 staznosti aj na odvolavanie na zakony a znova mi napisali ze to neberu ako staznost..
Tak tomu vobec nechapem..
Vedel by mi niekto poradit??
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Obec Vám aj tak extra nepomôže. Môžte skúsiť napísať na obec, aby podľa §5 Občianskeho zákonníka nariadila susedovi obnoviť predošlý stav (teda odstrániť zásah do Vašich práv). Obce však v tomto veľmi chodiť nevedia a väčšinou nemajú ako si vynútiť splnenie takého nariadenia. Preto Vám zrejme zostane iba súd. Inak by ma zaujímalo, čo za úradníkov to tam máte, keďže podanie sa berie podľa obsahu nie podľa označenia.
    Dakujem, no tomu ani ja dost dobre nerozumiem preco a vlastne podla coho to beru. My sme sa odvolavali na vsetky zakony aj paragrafy a aj tak to podla nich nie je staznost. Tak tam zajtra idem a som zvedava a budem trvat na tom aby mi dali vzor podla coho uznaju ze je to staznost. Normalne ma vytocili..
    Ale dakujem za odpoved

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    kundlakova Pozri príspevok
    Dakujem, no tomu ani ja dost dobre nerozumiem preco a vlastne podla coho to beru. My sme sa odvolavali na vsetky zakony aj paragrafy a aj tak to podla nich nie je staznost. Tak tam zajtra idem a som zvedava a budem trvat na tom aby mi dali vzor podla coho uznaju ze je to staznost. Normalne ma vytocili..
    Ale dakujem za odpoved
    Susedské spory riešia obvodné úrady, nie obce. Preto to nepovažujú za sťažnosť. Maximálne sa môžeš s nimi dohodnúť, že Tvoju sťažnosť postúpia na Obvodný úrad, ktorý sídli v príslušnom okresnom meste. Inak by si musela tú sťažnosť poslať tam sama.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    kundlakova Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradit ako mam napisat staznost na obecny urad na suseda ktory max. zanedbava svoj pozemok? Potrebujem nejaky vzor alebo ako to ma vyzerat lebo uz som poslala 2 staznosti aj na odvolavanie na zakony a znova mi napisali ze to neberu ako staznost..
    Tak tomu vobec nechapem..
    Vedel by mi niekto poradit??
    Dakujem
    Sťažnosť v zmysle zákona 9/2010 Z.z. o sťažnostiach, podľa ktorého postupujú okrem iného aj orgány územnej samosprávy a nimi zriadené organizácie, je podanie fyzickej osoby alebo právnickej osoby, ktorým sa domáha ochrany svojich práv alebo právom chránených záujmov, o ktorých sa domnieva, že boli porušené činnosťou alebo nečinnosťou orgánu verejnej správy, alebo poukazuje na konkrétne nedostatky, najmä na porušenie právnych predpisov, ktorých odstránenie je v pôsobnosti orgánu verejnej správy. Pokiaľ Vaša sťažnosť smeruje proti susedovi a nie orgánu verejnej správy, nepovažujú ju za sťažnosť. Ide o to, že obec nemá právomoc zasahovať do práv vlastníka pozemku, pokiaľ priamo neohrozuje alebo nespôsobuje škodu inému. O tejto skutočnosti podrobne nepíšete, akým spôsobom sú ohrozené Vaše práva, prípadne verejný záujem. Samotné oznámenie, že "zanedbáva svoj pozemok" nestačí na to, aby obec zasiahla. Ak však zanedbávaním svojho pozemku spôsobuje škodu Vám ako susedom, prípadne ohrozuje tým okolie, ako tu bolo uvedené, obec môže uložiť povinnosť uviesť situáciu do pôvodného stavu. Ak by sa dopúšťal takého konania, že by sa dalo kvalifikovať ako priestupok, podanie môže byť dané aj na políciu. Ťažko je to posúdiť, ak nepoznáme obsah Vášho podania, z ktorého by sa dalo presne určiť, či sa naozaj jedná o sťažnosť a obec nekonala, alebo to sťažnosť nie je, prípadne je to sťažnosť, ktorej vybavenie prislúcha inému orgánu verejnej správy a teda obec ju mala postúpiť......

    Vzor staznosti na obecny urad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.