Zavrieť

Porady

Domaca vyroba alkoholu a nasa legislativa

Ahojte, hladal som hladal, ale nenasiel. Je tu sice jedna tema, ale ta je asi zamknuta...
Chcel by som sa viac dozvediet o legalnosti/ilegalnosti domacej vyroby alkoholu. Ako je to u nas v sucasnosti? este stale plati ten zakaz z cias R-U monarchie?

V Madarsku si pestovatel moze vypalit do 100 litrov domacej palenky, v Rakusku podobne. Jeden rakusky maloproducent mi povedal, ze toto predsa musi byt legalne v celej EU, pre neho bolo nemyslitelne, ze by mal platit nejake dane za to, ze si na vlastne naklady z vlastneho ovocia pre vlastnu spotrebu vypali palenku.
Ak sa niekto orientujete v tejto oblasti, poradte prosim, aka je europska legislativa a ako je to obmedzene u nas, pripadne, ci nahodou by nemala byt europska legislativa nadradena nasej (ked uz sa po Europe opicime v mnohych blbostiach).

Dakujem.
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nepoznám legislatívu, len mám známeho, ktorý si páli v oficiálnej pálenici za poplatok. Žiaľ neviem povedať množstvo, má len na vlastnú potrebu, bude to do tých 100 l.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Ano, moznost oficialnej palenice poznam, za poplatok a dan statu, vyuzivam tuto formu a platim dan za to, ze dopestujem ovocie a chcem si ho spracovat. Absurdna dan z vlastnej prace.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

doma si nemôžeš páliť ani pre vlastnú spotrebu, dokonca nemôžeš prechovávať ani zariadenie na pálenie alkoholu, inak sa dopúšťať trestného činu. Páliť môžeš v pestovateľských páleniciach - je tam obmedzenie týkajúce sa množstva, za takto vypálený alkohol máš polovičnú sadzbu spotrebnej dane. Alkohol však nemôžeš uvádzať na trh (predávať)
Naposledy upravil mattto : 31.07.12 at 14:58
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Dakujem, takze ako som predpokladal, svinsky stat sa prizivuje na vsetkom. Dalsi dovod na emigraciu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

emigrovať kvôli chlastu ))
fakt ťa nasrali....
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis Pozri príspevok
emigrovať kvôli chlastu ))
fakt ťa nasrali....
...no a ???.....
Potieranie osobných slobôd jak sviňa ....

Kúúúa , keby všetkých , čo doma ( hlavne na dedinách ) pália na čierno pozatvárali ...hm , šak by jedna basa bola málo ...
Veselo sa pálilo , páli a aj bude páliť .......a pokiaľ niekoho colňáci akože niekoho " vymáknu " , tak podľa môjho názoru ide o jednoznačnú závisť ( ??? ) a následne prásknutie od nejakého žičlivca ...
Ako druhá možnosť je to , že majiteľ pálenice sa nevie udržať na uzde a páli o 106 a následne predáva ....holt , tu je to potom o tom " prenasledovaní a potieraní osobných slobôd "...

...ozaj , poznal som jedného , čo v paneláku na plynovom sporáku pálil .....že som sa aj čudoval , či je normálny z hľadiska bezpečnosti , ale čo už ......ale pálenka bola dobrá ...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
buchač nie je to len o závisti. Keď sa páli, stačí colníkom prejsť po dedine a je to. Majú na to prístroje. Inak v Bzinciach pod Javorinou by Ti vedeli porozprávať o razii ,aj v okolitých dedinách u nás na kopaniciach. Bŕŕŕŕŕ. Nepríjemná záležitosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
buchač nie je to len o závisti. Keď sa páli, stačí colníkom prejsť po dedine a je to. Majú na to prístroje. Inak v Bzinciach pod Javorinou by Ti vedeli porozprávať o razii ,aj v okolitých dedinách u nás na kopaniciach. Bŕŕŕŕŕ. Nepríjemná záležitosť.
...keď sa páli ......veď to je to práve ...že celá dedina naraz musí mať súdky plné....

Pálim vtedy , keď sa nepáli a colníci zasa až toľko vychádzok nemajú .....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zavolajú Jana na úrad.
"Jano! Ty páliš .... doma..... slivovicu!"
"Nepálim, predseda!"
"No...nepáliš, ale máš doma prístroj!"
"No - mám."
"Tak zaplať 500 korún pokuty!"
Jano vytiahne jednu päťstovku a potom druhú päťstovku.
"A za čo je tých druhých päťsto?"
"Za znásilnenie!"
"Ale šak si nikoho neznásilnil!"
"To nie!.......Ale mám prístroj!!!"
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Ja som zas počul že palenice hladajú z termovíziou z vrtulníka,tak som sa na to spýtal colníkov,poznám ich viac a na moju otázku sa len zasmiali a povedali že sú radi že majú na benzín nieto ešte aby behali len tak hore dole a hladali palenice.Tích ktorím ich zobrali udali susedia.Samozrejme že sa to dá nájsť ale to neznamená že môžu len tak vtrhnúť niekomu na pozemok a začať hladať,musí byť toho viac a práve svedectvo je to čo im umožní niekomu vpáliť do dvora.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Martin1310
Ja som zas počul že palenice hladajú z termovíziou z vrtulníka,
...což je pěkná blbost. To by potom vtrhli aj niekomu, kto si kúri v kotli na kúrenie niekde v pivnici. Termovízia rozlišuje teplotu, nie slivovicu
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Bohužial ta musím sklamať ale naozaj sa na to viužíva termovízia žiadny detektor slivovice neexistuje a práve preto že tam nieje istota potrebujú aj iné dôkazi aby mohli k niekomu prísť.Ono to je pomerne dobre vidieť čo tam je,vydel som to ale nestačí to.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Martin1310 Pozri príspevok
Bohužial ta musím sklamať ale naozaj sa na to viužíva termovízia žiadny detektor slivovice neexistuje a práve preto že tam nieje istota potrebujú aj iné dôkazi aby mohli k niekomu prísť.Ono to je pomerne dobre vidieť čo tam je,vydel som to ale nestačí to.
To môže fungovať len tam, kde by sa žiaden zdroj tepla nemal nachádzať. Lenže v nezateplenej budove nerozoznáš na termovízii práčku od kotla a v zateplenej neuvidíš ani jedno z nich.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

práve preto že tam nieje istota potrebujú aj iné dôkazi aby mohli k niekomu prísť
Lenže na to, aby "tam mohli prísť" potrebujú vééééľa iného - čo takto súdny príkaz? A ten nedostanú, pokiaľ nemajú iné dôkazy - inak je to neoprávnené vniknutie, obmedzovanie osobnej a domovej slobody a čo je ešte horšie - porušenie ústavy Kua- tí by sa zapotili, až by im naparilui porušenie ústavných práv občana - i Strassbourg by si na nich zgustol
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

No a otom to je ono v čase pálkenia sa nevikuruje dalej palenica pozostáva z chladiča a kotla ktoré sú medzi sebou prepojené trubkou ktorá je tiež horúca a aj chladič je na vrchu horúci a takýto tvar veru v domácnosti nemá nič.
A znovu píšem že toto nestačí takmer vždy ide o udanie.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Pre misoft-Nechapem- ved to som tým práve chcel povedať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kuprového hada z kotla strčím do suda s vodou a chladič ako vyšitý - a ajhľa - mám bojler.

Že slivovica? Šak vedľajší produkt .
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Ono ked už na to príde tak tam chodia naozaj tvrdo aj z kukláčmi.Bojler vyzerá inak myslím jeho napojenie,tam nebýva to potrebné prevýšenie spojovacej trubky kôli metylalkoholu.Proste dá sa to spoznať aj podla iných vecí vzájomných výšok umiestnenia a tak.Proste kaby chceli v dnešnej dobe tak nájdu všetkých ale na to niesu peniaze ani čas.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Martin1310 Pozri príspevok
Ono ked už na to príde tak tam chodia naozaj tvrdo aj z kukláčmi.Bojler vyzerá inak myslím jeho napojenie,tam nebýva to potrebné prevýšenie spojovacej trubky kôli metylalkoholu.Proste dá sa to spoznať aj podla iných vecí vzájomných výšok umiestnenia a tak.Proste kaby chceli v dnešnej dobe tak nájdu všetkých ale na to niesu peniaze ani čas.
Však teplý bonz je najlepším podozrením. Ale ak mám všetko za múrmi a tienením okien, tak bez pomoci poradcov nenájdu určite nič. Auto z cesty vybavené termovíziou nemá šancu na zariadenia v budove, možno len v šope, a na to nemajú ani benzín a ani chuť. Takže bez prajných susedov tam môžeš mať aj rafinériu na benzín.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

colníci z vysoka se..ú na teba, ak si doma vypáliš 10 -20 l chlastu pre vlastnú spotrebu...
ich zaujímakú čierne pálenice, ktoré svojim tovarom zaplavujú šenky....tam sú obrovské daňové úniky....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať