Zavrieť

Porady

Zmena konatela v s.r.o. - dokumenty

Ahojte,

viem, ze tato tema sa tu uz zopar krat preberala, mnohe som si prestudoval no aj tak som z toho blbec

Priatelka (FO) ma s.r.o.cku v ktorej je jedina konatelka. Chceme, zmenit konatela na inu fyzicku osobu.

Podla toho co sme vygooglili tak by nam mali stacit nasledovne dokumenty:
- Rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia
- Zmluva o prevode obchodného podielu na tretiu osobu uzavretá podľa § 115 OBZ
- 66€ kolkok

Treba nam este nieco? Skusali sme sa dopatrat nejakych informacii aj na okr. sude no tam nic

Za akukolvek pomoc vsetkym velmi pekne dakujem
Usporiadat
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Chcete zmeniť len konateľa alebo aj spoločníka ?
Konateľa mení valné zhromaždenie a podáte len návrh na zmenu do obchodného registra.
Pokial meníte aj spoločníka tak plus zmluvu o prevode obchodného podielu.
Novú spoločenskú zmluvu.
Nový konateľ predkladá výpis z registra trestov /myslím/
0 0
cernobb cernobb

cernobb je offline (nepripojený) cernobb

v podstate chceme zmenit vsetko tak aby v spolocnosti nefigurovala priatelka ale ja.

aks om to dobre pochopil tak okrem tych dokumentov co sompisal ja mam pridat novu spolocensku zmluvu a moj vypis z registra trestov?

Totizto obchodnu spolocnost sme nezakladali my, ale zakladala nam ju firma zaoberajuca sa touto problematikou, zial uz na trhu nie je
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

cernobb Pozri príspevok
v podstate chceme zmenit vsetko tak aby v spolocnosti nefigurovala priatelka ale ja.

aks om to dobre pochopil tak okrem tych dokumentov co sompisal ja mam pridat novu spolocensku zmluvu a moj vypis z registra trestov?

Totizto obchodnu spolocnost sme nezakladali my, ale zakladala nam ju firma zaoberajuca sa touto problematikou, zial uz na trhu nie je
1. Rozhodnutie valného zhromaždenia o zmene (všetkých zamýšlaných zmenách)
2. Ostatné tak ako už bolo spomínané.
Všetky zmeny podať návrh do obchodného registra.
Môžete si to urobiť sami alebo, lepšie ak to zadáte hociktorému právnikovi alebo firme.Robia túto službu na klúč a máte istotu že všetko bude v poriadku. Vy len poviete aká je Vaša požiadavka a o všetko sa postarajú.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Ja to len upresnim, potrebujete:
Rozhodnutie jedineho spolocnika o udeleni suhlasu na prevod OP na vas a o odvolania vymenovani konatela
zmluvu o prevode OP
vyhlasenie Vas podla 105a Obch.zak
nove uplne znenie zakladatelskej listiny
podpisovy vzor noveho konatela
zmenovy formular najdete na www.orsr.sk

na zivnostensky uz zmenu konatela nahlasovat nemusite.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Pokiaľ zmeny riešite cez niekoho, kto vlastní ZEP, dokáže Vám ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

sroservis Pozri príspevok
Ja to len upresnim, potrebujete:
Rozhodnutie jedineho spolocnika o udeleni suhlasu na prevod OP na vas a o odvolania vymenovani konatela
zmluvu o prevode OP
vyhlasenie Vas podla 105a Obch.zak
nove uplne znenie zakladatelskej listiny
podpisovy vzor noveho konatela (NETREBA)
zmenovy formular najdete na www.orsr.sk

na zivnostensky uz zmenu konatela nahlasovat nemusite.
V texte
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
hornak.ebsr Pozri príspevok
V texte
Podpisový vzor konateľa sa dokladá do Zbierky listín.

Zmeny treba nahlásiť správcovi dane.
Naposledy upravil Economic : 11.08.12 at 16:37
0 0
Evulinta Evulinta

Evulinta je offline (nepripojený) Evulinta

Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit aky je postup a co vsetko potrebujem, ked je jednoosobova s.r.o cize len konatel (zakladatel s.r.o)a chce tam vstupit druhy konatel(manzelka). co som si nasla tak treba tam:
zapisnica z valneho zhromzadenia ( je na to nejaky vzor prosim Vas?)alebo by to teda malo obsahovat len ze pribudol novy konatel a ze sa rozdelil uz existujuci podiel na polovicu? ci este nieco?
uplne znenie spol. zmluvy, dalej zmluva o prevode obchodneho podielu(existuje vzor?)
potom sa podava navrh na zapis zmeny do OR a uplne znenie spol.zmluvy sa podava na registr.sud tiez nie?
poradte mi ci je to tak spravne prosim Vas respektive ci som na nieco nezabudla... dakujem za kazdu pomoc
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Evulinta Pozri príspevok
Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit aky je postup a co vsetko potrebujem, ked je jednoosobova s.r.o cize len konatel (zakladatel s.r.o)a chce tam vstupit druhy konatel(manzelka). co som si nasla tak treba tam:
zapisnica z valneho zhromzadenia ( je na to nejaky vzor prosim Vas?)alebo by to teda malo obsahovat len ze pribudol novy konatel a ze sa rozdelil uz existujuci podiel na polovicu? ci este nieco?
uplne znenie spol. zmluvy, dalej zmluva o prevode obchodneho podielu(existuje vzor?)
potom sa podava navrh na zapis zmeny do OR a uplne znenie spol.zmluvy sa podava na registr.sud tiez nie?
poradte mi ci je to tak spravne prosim Vas respektive ci som na nieco nezabudla... dakujem za kazdu pomoc

Zápisnica sa nahrádza pri jednoosobovej spoločnosti : Rozhodnutím jediného spoločníka (o vymenovaní ďalšieho konateľa, a o prevode časti obchodného podielu)
Ak bude aj spoločníkom, a to tým spôsobom že doterajší spoločník na neho prevedie časť svojho obchodného podielu a vkladu, musí sa urobiť Zmluva o prevode
(iná varianta by bola, keby do spoločnosti pristupoval ďalším vkladom)
Úplné znenie spoločenskej zmluvy
Vyhlásenie konateľa
Podpisový vzor
Návrh do OR P/8 sa podáva - podpis konateľa sa overuje.
SP pri papierovom podaní je 66.- Eur
pri elektronickom podaní 33.- Eur (môžeš využiť službu niekoho z nás, kto má ZEP a vie Ti to na základe PM podať do OR.
1 0
Evulinta Evulinta

Evulinta je offline (nepripojený) Evulinta

Dakujem pekne za rychlu odpoved, pomohlo mi to, pekny den
0 0
ATOSKA ATOSKA

ATOSKA je offline (nepripojený) ATOSKA

Dobrý deň,

Chcela by som Vás poprosiť o radu.
2 starí konatelia odstupujú z funkcie 24.8.
1 nový konateľ nastupuje 24.8.
Požiadavka na zápis do OR je ale 31.8.2012.
Môže to tak dátumovo byť?

Ďakujem
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

ATOSKA Pozri príspevok
Dobrý deň,

Chcela by som Vás poprosiť o radu.
2 starí konatelia odstupujú z funkcie 24.8.
1 nový konateľ nastupuje 24.8.
Požiadavka na zápis do OR je ale 31.8.2012.
Môže to tak dátumovo byť?

Ďakujem
Áno, samozrejme môže. Zmeny budu platné až zápisom do OR.
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

pekne prosim o radu ohladom zmien v sro:

zmeny su:
1. odchadza jeden z dvoch konatelov (ako spolocnik ostava)
2. jeden zo spolocnikov meni trvaly pobyt
3. ruzi sa jedna cinnost
4. pribudne jedna cinnost

staci predlozit na orsr nasledovne ?
A. navrh na zapis zmien
B. zapisnicu zo zasadania VZ, kde su vsetky zmeny 1-4 odsuhlasene
C. potvrdenie o trvalom pobyte
D. potvrdenie o opravneni na podnikanie nova cinnost

plus jedna otazka: je potrebne predlozit aj zmenu spolocenskej zmluvy?

srdecna vdaka vopred
Naposledy upravil mariabratislava : 27.08.12 at 07:50 Dôvod: preklep
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
C Vyhlásenie podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z. na miesto Potvrdenia
D Osvedčenie o živnostenskom oprávnení
E Úplné znenie spoločenskej zmluvy
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

Economic Pozri príspevok
C Vyhlásenie podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z. na miesto Potvrdenia
D Osvedčenie o živnostenskom oprávnení
E Úplné znenie spoločenskej zmluvy
dakujem moc za rychlu odpoved
ejha, dnes tam teda nestihnem ist, ked musim pripravit este dalsie podklady.

ak VZ zasadalo 6. augusta, odchod konatela schvalili ku dnu 13. august, kedy najneskor to musime podat na orsr? a na vypise z registra sa bude spominat, ze k akemu dnu prestal byt konatel konatelom?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mariabratislava Pozri príspevok
dakujem moc za rychlu odpoved
ejha, dnes tam teda nestihnem ist, ked musim pripravit este dalsie podklady.

ak VZ zasadalo 6. augusta, odchod konatela schvalili ku dnu 13. august, kedy najneskor to musime podat na orsr? a na vypise z registra sa bude spominat, ze k akemu dnu prestal byt konatel konatelom?

VZ môže byť 6.8. s tým, že konateľ sa odvoláva ku dňu 13. 8. Do OR by sa to malo podať do 30 dní od konania VZ, t.j. do 6. 9.
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

Economic Pozri príspevok
VZ môže byť 6.8. s tým, že konateľ sa odvoláva ku dňu 13. 8. Do OR by sa to malo podať do 30 dní od konania VZ, t.j. do 6. 9.
pre nas je velmi dolezity datum, odkedy fakticky uz konatel nebude konatelom, tak ako to bude napisane na vypise z orsr, tam oni daju aky datum? daju tam spatne od 13.augusta, aj ked ja to podam teoreticky az toho 6. septembra?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mariabratislava Pozri príspevok
pre nas je velmi dolezity datum, odkedy fakticky uz konatel nebude konatelom, tak ako to bude napisane na vypise z orsr, tam oni daju aky datum? daju tam spatne od 13.augusta, aj ked ja to podam teoreticky az toho 6. septembra?
Dátum ukončenia funkcie dajú taký aký budeš mať v návrhu a ten musí vyplývať z VZ jednoznačne. Ty môžeš uviesť taký, aký Vám vyhovuje.
Naposledy upravil Economic : 27.08.12 at 08:31 Dôvod: doplnenie
0 0
mariabratislava mariabratislava

mariabratislava je offline (nepripojený) mariabratislava

dakujem Economic, dufam ze toto su uz posledne otazky pre kontrolu:

- uradne overit podpis staci len A/Navrh na zapis zmeny a C/trvaly pobyt? alebo este nieco?

- D/osvedcenie o zivnostenskom opravneni nemam, ide o cinnost podliehajucu autorizacii Slovenskej komory architektov, to znamena, ze tam prikladam overenu kopiu Autorizacneho osvedcenia, ak sa nemylim.

- v zapisnici zo zasadania VZ schvalujem uplne vsetky zmeny 1 az 4? aj zmenu trvaleho pobytu spolocnika?

- kompletna splocenska zmluva, to znamena ze dam tam zakladatelsku, plus vsetky samostatne dodatky, ktorymi sa tato doplna/meni?


uzitocne ma zatial nenecha ti dat, som tu nova, ale ked ma to pusti tak dam, slubujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mariabratislava Pozri príspevok
dakujem Economic, dufam ze toto su uz posledne otazky pre kontrolu:

- uradne overit podpis staci len A/Navrh na zapis zmeny a C/trvaly pobyt? alebo este nieco?

- D/osvedcenie o zivnostenskom opravneni nemam, ide o cinnost podliehajucu autorizacii Slovenskej komory architektov, to znamena, ze tam prikladam overenu kopiu Autorizacneho osvedcenia, ak sa nemylim.

- v zapisnici zo zasadania VZ schvalujem uplne vsetky zmeny 1 az 4? aj zmenu trvaleho pobytu spolocnika?

- kompletna splocenska zmluva, to znamena ze dam tam zakladatelsku, plus vsetky samostatne dodatky, ktorymi sa tato doplna/meni?


uzitocne ma zatial nenecha ti dat, som tu nova, ale ked ma to pusti tak dam, slubujem
Všetko áno, okrem posledného


prikladáš úplné znenie = aktuálni spoločníci, konatelia, aktuálne všetky predmety vrátane nového, s dobrou adresou konateľa a spoločníka /dodatky netreba/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať