Zavrieť

Porady

Danovy bonus

Dobry den,

Je mozne pri podani dodatocneho danoveho priznania uplatnit danovy bonus za mesiace, za ktore ich danovnik nedostal. Fyzicka osoba s prijmom zo zavislej cinnosti pracovala v roku 2009 na pracovny pomer za mesiace 04-12, za tieto mala vyplateny aj danovy bonus na 2 deti. Ostatok v roku pracoval na dohodu. Zaujima ma teda ci si v dp moze uplatnit bonus za mesiace 01-03 ? Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aký hrubý príjem za rok 2009 dosiahla ? Robil jej zamestnávatel RZD ?
0 0
martinka_@zoznam.sk martinka_@zoznam.sk
hruby prijem za rok 2009 - 4094.16 eur, zamestnavatel zuctovanie nerobil
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
hruby prijem za rok 2009 - 4094.16 eur, zamestnavatel zuctovanie nerobil
Čiže nebolo robené ani RZD ani podané DP?
0 0
martinka_@zoznam.sk martinka_@zoznam.sk
presne tak
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
presne tak
Takže podá DP, môže si uplatniť DB za celý rok.
0 0
martinka_@zoznam.sk martinka_@zoznam.sk
ale za mesiace 04-12 2009 mala vyplacany DB zamestnavatelom...takze v DP si uplatni len za zvysne mesiace nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
ale za mesiace 04-12 2009 mala vyplacany DB zamestnavatelom...takze v DP si uplatni len za zvysne mesiace nie?
No hej, samozrejme, ale myslela som to tak, že bude nárok na celý rok.
0 0
martinka_@zoznam.sk martinka_@zoznam.sk
jasne uz rozumiem velmi pekne dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

predpokladám, že bude sankcia, za nepodanie DP, nakoľko nebolo robené RZD.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mila123 Pozri príspevok
predpokladám, že bude sankcia, za nepodanie DP, nakoľko nebolo robené RZD.....
A ak bude nejaký doplatok dane, tak aj penále za neskorú úhradu dane.
0 0
martinka_@zoznam.sk martinka_@zoznam.sk
ano teraz ho dodatocne potrebuje padat kvoli vybavovaniu nejakych inych veci a sankcia je okolo 30 eur za jeden rok
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

Dobrý deň, prosím o radu. Mali sme zamestnanca na dobu určitú - od 1.3.2012 - 31.8.2012, na 4 hodiny, daňový bonus si mesačne neuplatňoval. Jeho HM za uvedené obdobie bola 2019,12 EUR. Ročné zúčtovanie dane mu už robiť nebudem, keďže nie je náš zamestnanec, ale ak si on urobí daňové priznanie, má nárok na daňový bonus /5 detí/.
Ďakujem Vám za odpoveď.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

áno, má nárok na DB za celý rok..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anicka79 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Mali sme zamestnanca na dobu určitú - od 1.3.2012 - 31.8.2012, na 4 hodiny, daňový bonus si mesačne neuplatňoval. Jeho HM za uvedené obdobie bola 2019,12 EUR. Ročné zúčtovanie dane mu už robiť nebudem, keďže nie je náš zamestnanec, ale ak si on urobí daňové priznanie, má nárok na daňový bonus /5 detí/.
Ďakujem Vám za odpoveď.
ÁNo, má.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

ďakujem vám ewita888 a Tweety, vy ste skúsené poraďáčky. čiže ja som mu nepoškodila tým, že som mu nedávala mesačne daňový bonus? Pravdepodobne budem taká dobrá duša, že mu urobím DP za rok 2012 ja, je to chlap z osady...ale oni vedia v tom chodiť a dnes prišiel za mnou podnapitý, že na daňovom úrade mu vraveli, že mal mesačne dostávať DB
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anicka79 Pozri príspevok
ďakujem vám ewita888 a Tweety, vy ste skúsené poraďáčky. čiže ja som mu nepoškodila tým, že som mu nedávala mesačne daňový bonus? Pravdepodobne budem taká dobrá duša, že mu urobím DP za rok 2012 ja, je to chlap z osady...ale oni vedia v tom chodiť a dnes prišiel za mnou podnapitý, že na daňovom úrade mu vraveli, že mal mesačne dostávať DB
Mohol si ho uplatniť v mesiaci ,keď mal príjem z dohody,(1/2 MM) stačilo len predložiť RL alebo potvrdenie o návšteve školy, a vo Vyhlásení uviesť, že si chce uplatniť. takto si DB uplatní dodatočne, buď požiada o RZD, alebo si sám podá DP.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

ok, takže dodatočne za celý rok???ked pracoval pol roka? môže si požiadať o RZD,keď nebude náš zamestnanec?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anicka79 Pozri príspevok
ok, takže dodatočne za celý rok???ked pracoval pol roka? môže si požiadať o RZD,keď nebude náš zamestnanec?
ÁNo, celý rok, veď DP je za celý rok.
§ 38
Ročné zúčtovanie
(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.

(2) Ročné zúčtovanie vykonáva zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) na žiadosť zamestnanca uvedeného v odseku 1. Ak zamestnanec v zdaňovacom období neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich a tento zamestnávateľ na ne prihliadne dodatočne pri ročnom zúčtovaní, ak zamestnanec preukáže, že na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a na daňový bonus mal nárok.

(3) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykoná ročné zúčtovanie podľa odsekov 1 a 2 len u zamestnanca, ktorý nie je povinný podať daňové priznanie podľa § 32.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anicka79 Pozri príspevok
ok, takže dodatočne za celý rok???ked pracoval pol roka? môže si požiadať o RZD,keď nebude náš zamestnanec?
Môže, ale pri 5 deťoch si nekomplikujte ako zamestnávatel život. Urob mu DP typu A, nech mu ho DU pošlem priamo.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

Ďakujem krásne, nebudeme si komplikovať život....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať