Zavrieť

Porady

Čo patrí do prevádzkovej réžie?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, može si živnostník do prevádzkovej réžie v účtovnom denníku zarátať aj notebook alebo kreslo k PC, ktoré si chce kúpiť? A je počet položiek v prevádzkovej réžii nejako limitovaný? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Krisstina Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, može si živnostník do prevádzkovej réžie v účtovnom denníku zarátať aj notebook alebo kreslo k PC, ktoré si chce kúpiť? A je počet položiek v prevádzkovej réžii nejako limitovaný? Ďakujem
    Notebook a kreslo účtuješ ako Nákup materiálu. Do prevádzkovej réžie účtuješ služby, napr. kopírovanie, servis auta rôzne opravy atď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    siska8 Pozri príspevok
    Manžel pracuje na živnosť ako zvárač. Chcem sa spýtať, ktoré výdavky môžem zahrnúť do VOZD? Ide mi najmä o čistiace prostriedky - mydlo, solvína, prací prostriedok; pracovný odev, pracovné tričká, pracovná obuv a ponožky...Myslím, že je to také diskutabilné...ale pracovný odev potrebuje na prevádzkovanie svojej živnosti...ďakujem za radu.
    Nech si urobí smernicu na pracovné pomôcky a podľa nej bude postupovať. Pracovný odev-ochranný je VOZD.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    notebook a kreslo nie je prevádzková réžia - patrí to do zásob. Limitovaný počet položiek prevádzkovej réžie?! Odporúčam Ti naštudovať postupy účtovania...

    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...-1-2012-a.html

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    Vďaka, to som chcela vedieť. Postupy účtovania mám prečítané, ale čo sa týka prevádzkovej réžie odpoveď na moju otázku som tam nenašla, preto taká ¨primitívna ¨otázka musela ísť tu

    siska8 je offline (nepripojený) siska8

    siska8
    Manžel pracuje na živnosť ako zvárač. Chcem sa spýtať, ktoré výdavky môžem zahrnúť do VOZD? Ide mi najmä o čistiace prostriedky - mydlo, solvína, prací prostriedok; pracovný odev, pracovné tričká, pracovná obuv a ponožky...Myslím, že je to také diskutabilné...ale pracovný odev potrebuje na prevádzkovanie svojej živnosti...ďakujem za radu.

    Čo patrí do prevádzkovej réžie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.