Zavrieť

Porady

ako vyrobiť syr

Viete mi niekto poradit či treba mlieko pasterizovat ked chcem s neho robit syr?
Usporiadat
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Akoze tvaroh ? Nie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Píše syr, to nie je tvaroh. Treba pridať syridlo.
http://www.syridlo-predaj.sk/index.p...yrobu-syra-a21
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak je z NR a okolia, myslela tvaroh.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Rozalka Pozri príspevok
Ak je z NR a okolia, myslela tvaroh.
U nas nikdy nebol tvaroh , ale syr. Cele storocia :-) Az teraz sme kulturni
;-)
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Aj u nás sa hovorilo tvarohu syr. Ale teraz už vieme čo je syr a čo tvaroh.
0 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

mala som na mysli syr s ktoreho sa tahaju potom syrove nite
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

nno však som vravel. Aj link som dal. Treba to syridlo.
0 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

syridlo som si objednala aj teplomer uz len skusat snazim sa tu vsetko poctivo citat aby som sa v niecom nepomylila idem to totiz robit prvy krat a nerada by som znicila mlieko
0 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

dakujem za link s tej stranky mam to syridlo aj teplomer dnes mi to prislo .U nas nieje ten automat na mlieko a v obchode cerstve mlieko maju len v doobednajsich hodinach tak musim cakat do piatku kym priatel donesie s automatu mlieko .
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

No však prečo by sa nepodaril? Len nepouži krabicové mlieko z Teska.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

deane7 Pozri príspevok
Píše syr, to nie je tvaroh. Treba pridať syridlo.
http://www.syridlo-predaj.sk/index.p...yrobu-syra-a21
Tvaroh je syr. Vzdy bol, je, a vzdy nim bude (teda aspon ten domaci bude vzdy z mlieka, teda aspon kym bude mlieko).
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Imrišatko Pozri príspevok
mala som na mysli syr s ktoreho sa tahaju potom syrove nite
Pocuj, vsak jednoduchsie bude, ak si kupis ovci syr, nechas ho v pripade potreby skysnut a potom zahrejes vo vode (tusim okolo 60°C), vymiesis dvoma vareskami a potom uz len vytahas. Nite som nerobil, len parenicu, nite vraj chcu vacsiu zrucnost, ale ide o to, aby bol syr spravne vykysnuty.
0 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

ja som asi blba ale kedy a ako ten syr kysne ako zistim ze je dobre vykysnuty
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Imrišatko Pozri príspevok
ja som asi blba ale kedy a ako ten syr kysne ako zistim ze je dobre vykysnuty
To neviem ani ja. Mne to proste vyslo na tu parenicu v pohode. Vsak skus pogooglit.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kukni na www.varecha.sk a tam sa rozhodneš či si vyrobíš syr alebo tvaroh. Aj na Záhorí sa pečú syrové béleše, čo v preklade znamená že sú tvarohové...... A aké sú dobré!!!
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

recept na syr predpokladam mas .
Ja mlieko nikdy nepasterizujem ked robim syr, lebo u nas sa aj tak zje rychlejsie ako by chcel so sebou nieco robit.
Robim zakladny biely syr, cize mlieko zohrejem na 30 stupnov, potom dam syridlo a za 2 hodiny pokrajam, ohrejem na 38 s miesanim, zlejem a vylisujem. vylisovany ide na noc do slaneho nalevu.

Ak ho chces nechat skysnut, tak ho po vybrati z nalevu nedavaj do chladnicky, ale daj na tanierik a prikry miskou a nechaj na linke. ale nie na priamom slnku. do 2 dni ho budes mat taky maksi, a ked ho prekrojis budu v nom pekne bublinky. ked ochutnas, uz nebude slany ale taky kyslo slany. vtedy je dobry na nite a mozes pokracovat v praci.
Ak ho nechas v chladnicke, hoci aj v naleve, tak skysne tiez, ale potrva to aj vyse tyzdna.

vela stastia a dobru chut

len PS: ja sa nebabrem a netaham nite, ale tymto skysnutym syrom plnim papriky a peciem. pridam este bylinky, nejaku paradajku a slaninku, a mam luxusovy obedik len tak s chlebikom
2 0
Imrišatko Imrišatko

Imrišatko je offline (nepripojený) Imrišatko

mozem este vediet ze to ako je syr vykysnuty zizstim az ked ho prekrojim a uvidim ci su tam tie bublinky? a akej teplote vody by som mala tahat tie nite kolko by mala byt stupnova voda ?
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

tuto som ti nasla aj videjko
http://www.akosatorobi.sk/video/2690...rove-korbaciky

Ta voda musi byt horuca, tak okolo 70 stupnov, ale tazko sa to robi lebo je to fakt horuce, a palia ruky. idealne je zohnat si origos chirurgicke rukavice

Ci mas ten syr dost skysnuty.. No bublinky uvidis az ked ho prekrojis - ono ved ked tam este nebudu tak ho nechas kvasit dlhsie, aj ked je uz prekrojeny. to mu neurobi nic. Alebo ho nekrajaj a len si uzdibni.

Ked budes mat cerstvo spraveny syr, tak bude taky ako.... gumovy? ze ked kusok zhryznes, bude ti chutit ako taka pevnejsia guma, ale nebude taky tvrdy ako ked mas napr. eidam. bude trosku vrzgat pri hryzeni.
Ked bude skysnuty tak bude makksi, a vrzgat uz nebude vobec. bude taky vlacny
1 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

teplotu vody spoznas podla toho, ze ked do nej das kusok syra (skusaj to na takej velkosti ako napr. guma na gumovanie) a za chvilu ho vyberies - napr po minute - tak by si ho mala dokazat stlacit medzi prstami. ako ked mas makku plastelinu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať