Zavrieť

Porady

odmietnut ockovanie MMR ci nie?

dobry den, vie mi nejaky odbornik poradit ci ockovat MMR vakcinou? docitala a dopocula som sa vela negativnych veci. od autizmu po febrilne krce....
dnes som bola s malym u dr a dostala som prednasku ako by som uskodila malemu keby som ho ockovat nedala, beriem to ako lekarsku klasiku, ockovat vsetkych bez rozdielu a vsetkym.
este som sa nerozhodla. vie mi poradit nejaky doktor ci by pomohli v pripade ze sa rozhodnem ockovat testy na oslabenie imunity ci vakcina nemoze v pripade pozitivnych vysledkoch uskodit a aj podla toho sa rozhodnut? co to vysetrenie imunity obsahuje? vopred dakujem za odpoved
Usporiadat
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
Prednášku si mala a nie si rozhodnutá? Tak keď tak rada študuješ, prečítaj si niečo o osýpkach, mumpse a ružienke, lebo tá vakcína je proti týmto ochoreniam a pozri si ako bude vyzerať tvoje dieťa, keď to niekde na dovolenke v Bulharsku, Taliansku, Egypte chytí a už mu nebudeš môcť pomôcť ani modré z neba.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Je tu zopar starsich tem, urcite najdes odpoved http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...tnut+ockovanie
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

presne tak. asi treba zvazit ci neplodnost dospeleho syna ako nasledok choroby alebo mozny autizmus po ockovani. ziadala som odpoved odbornika nie rypaka. dakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zaujímavá tabuľka http://www.slobodavockovani.sk/news/...vania-povinne/

celkom by ma zaujímalo, o koľko je zdravšia populácia v bývalých krajinách východného bloku v súvislosti s tým, že sú očkovaní skoro všetci skoro proti všetkému
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
nikanko1 Pozri príspevok
presne tak. asi treba zvazit ci neplodnost dospeleho syna ako nasledok choroby alebo mozny autizmus po ockovani. ziadala som odpoved odbornika nie rypaka. dakujem
urážať viete a čítať nie? úžasné, ak viete rátať, tak si vyrátajte aká je pravdepodobnosť ochorenia verzus pravdepodobnosť prípadných negatívnych reakcií po očkovaní
3 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

ja som najskor hladala az potom som sa pytala...
ja by som chcela odpoved na konkretne toto ockovanie o ktorom sa v poslednom case vela popisalo. nie vseobecne o ockovanie
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

ja neurazam to bola reakcia na ton spravy akym ste ma pocastovali. prosim, pokial nemate radu co za nieco stoji, alebo nie ste doktor chodte vypisovat niekam inam. mna to ockovanie naozaj zaujima a nepotrebujem si davat krcmove rady.
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
tak sa zle pýtate, očkujú sa v spravidla len zdravé deti,vyšetrovanie imunity sa robí zvyčajne, keď je dieťa dlhodobo, alebo opakované choré, alebo mu nezaberajú bežné lieky..
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ockovat TREBA...a bez diskusie...
0 2
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Ťažká otázka na odborníka... Lenže na ktorého? Každý ti povie niečo iné, ale nakoniec sa rozhodnúť musíš sama. Zvážiť všetky pre a proti. Lekár ti zásadne povie, že treba očkovať, nelekár, že neočkovať.
Dostala si u lekára aj prednášku, ako by si uškodila malému, keby si ho očkovať dala? Tiež je na mieste otázka, či protilátky, ktoré má telo získať vďaka očkovaniu naozaj chránia dieťa pre danou chorobou.
Samozrejme vzorný lekár testy na imunitu môže urobiť, aj keď dieťa nebýva choré, môže si to urobiť preventívne pred očkovaním, ale tiež výsledok môže len naznačiť, či je imunita v poriadku.
Držím palce v správnom rozhodovaní sa. Je to naozaj ťažké.
1 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Ešte pridám link na zaujímavú knihu http://www.martinus.sk/?uItem=82862
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Ťažká otázka na odborníka... Lenže na ktorého? Každý ti povie niečo iné, ale nakoniec sa rozhodnúť musíš sama. Zvážiť všetky pre a proti. Lekár ti zásadne povie, že treba očkovať, nelekár, že neočkovať.
Dostala si u lekára aj prednášku, ako by si uškodila malému, keby si ho očkovať dala? Tiež je na mieste otázka, či protilátky, ktoré má telo získať vďaka očkovaniu naozaj chránia dieťa pre danou chorobou.
Samozrejme vzorný lekár testy na imunitu môže urobiť, aj keď dieťa nebýva choré, môže si to urobiť preventívne pred očkovaním, ale tiež výsledok môže len naznačiť, či je imunita v poriadku.
Držím palce v správnom rozhodovaní sa. Je to naozaj ťažké.
Problematike očkovania sa venujem viac ako 7 rokov a videl a počul som dosť. Uveď prosím ťa prípad, keď dieťa po povinnom očkovaní ochorelo na chorobu, proti ktorému bolo očkované? Niektorí novodobí rodičia svojou zdravotnou starostlivosťou o dieťa mu viac škodia ako pomáhajú.
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

prave citam forum na modrom konikovi co je tu zaveseny link. tych skusenosti s negativnymi reakciami je naozaj kopa...
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

ja zvazujem ze by som pockala dokym prejde chrypkove obdobie a kym maly trosku zosilnie. sice ma teraz 18 mesiacov co je limit na ockovanie, ale minuly tyzden prekonal zapal priedusiek s antibiotikami a dost schudol. preto ma zaujima ten test imunity. docitala som sa ze aj odklad ockovania moze byt brane ako protizakonne ale ockovat 3 tyzdne po antibiotikach - tak mi naordinovala dr. sa mi zda velmi skoro
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

nikanko1 Pozri príspevok
ja zvazujem ze by som pockala dokym prejde chrypkove obdobie a kym maly trosku zosilnie. sice ma teraz 18 mesiacov co je limit na ockovanie, ale minuly tyzden prekonal zapal priedusiek s antibiotikami a dost schudol. preto ma zaujima ten test imunity. docitala som sa ze aj odklad ockovania moze byt brane ako protizakonne ale ockovat 3 tyzdne po antibiotikach - tak mi naordinovala dr. sa mi zda velmi skoro
Ja by som hlavne pouvazoval nad tym, ci treba krmit dieta antibiotikami, ak ma zapal priedusiek.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
nikanko1 Pozri príspevok
dobry den, vie mi nejaky odbornik poradit ci ockovat MMR vakcinou? docitala a dopocula som sa vela negativnych veci. od autizmu po febrilne krce....
dnes som bola s malym u dr a dostala som prednasku ako by som uskodila malemu keby som ho ockovat nedala, beriem to ako lekarsku klasiku, ockovat vsetkych bez rozdielu a vsetkym.
este som sa nerozhodla. vie mi poradit nejaky doktor ci by pomohli v pripade ze sa rozhodnem ockovat testy na oslabenie imunity ci vakcina nemoze v pripade pozitivnych vysledkoch uskodit a aj podla toho sa rozhodnut? co to vysetrenie imunity obsahuje? vopred dakujem za odpoved
arizona Pozri príspevok
Je tu zopar starsich tem, urcite najdes odpoved...
NIE nenájde ... respektíve - presnejšie povedané , dalo by sa niečo v tom zmysle , že nerozhodnému a váhavému jedincovi sa nejak nedá poradiť ...
Beriem v úvahu , že každý rodič chce to najlepšie pre svoje dieťa a o zdraví ani nevraviac ....

Dostala si prednášku o klasike , nuž čo už ............

Jedno je isté , vývoj ide vopred míľovými krokmi aj v medicíne ... ibaže aj tá stará klasika má svoje opodstatnenie ...
To očkovanie bolo na Slovensku ďaleko vpredu za socíku v porovnaní s tým vtedy vyspelejším západom ...
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

predpisovanie liekov bolo na doktorke. a kedze ten zapal bol velmi silny tak asi ano. nie som zastancom antibiotik ale ked treba tak asi treba
0 0
nikanko1 nikanko1

nikanko1 je offline (nepripojený) nikanko1

buchač Pozri príspevok
NIE nenájde ... respektíve - presnejšie povedané , dalo by sa niečo v tom zmysle , že nerozhodnému a váhavému jedincovi sa nejak nedá poradiť ...
Beriem v úvahu , že každý rodič chce to najlepšie pre svoje dieťa a o zdraví ani nevraviac ....

Dostala si prednášku o klasike , nuž čo už ............

Jedno je isté , vývoj ide vopred míľovými krokmi aj v medicíne ... ibaže aj tá stará klasika má svoje opodstatnenie ...
To očkovanie bolo na Slovensku ďaleko vpredu za socíku v porovnaní s tým vtedy vyspelejším západom ...
nie je to jednoduche sa rozhodnut. cim viac informacii a skusenosti v okoli tym horsie. nevediet nic, tak nic netrapi, vsak? ja som myslela ze sa tu najde nejaky odbornik ktory mi dokaze relevantne odpovedat. moja pediatricka sa na mna skor "vrhla" nez by vysvetlovala nieco co ma zaujimalo. nepripustala ziadny naznak odmientutia. ja vaham a hladam odpovdet. to je vsetko
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Peter S. Pozri príspevok
Problematike očkovania sa venujem viac ako 7 rokov a videl a počul som dosť. Uveď prosím ťa prípad, keď dieťa po povinnom očkovaní ochorelo na chorobu, proti ktorému bolo očkované? Niektorí novodobí rodičia svojou zdravotnou starostlivosťou o dieťa mu viac škodia ako pomáhajú.
V tom prípade si musel zachytiť prípady na Slovensku očkovaní proti čiernemu kašľu naň ochoreli, očkovaní proti osýpkam v Nemecku, Grécku prekonali osýpky, v Amerike očkované deti na mumps, ho aj tak dostali, nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať