Zavrieť

Porady

SZČO - Zmluva s klientom

Surfujem tu po porade ale zatiaľ som sa k tomu nedopracovala. Chcem Vás požiadať o pomoc. Začínam s vedením účtovníctva na živnosť a chcela by som radu od skúsenejších: Akú zmluvu máte uzatvorenú so svojimi klientami. čo musí obsahovať a čo je vhodné aby obsahovala. Ak mi môžete poskytnúť aj vzor(súkromnú správu alebo na poradu), budem vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    habrina je offline (nepripojený) habrina

    účtovníčka-všeobecne habrina
    Ja mám uzavretú "Zmluvu o poskytovaní služieb" v zmysle Obč.zák.podľa § 51,kde dodávateľ som ja, odberateľ je klient.// predmet zmluvy:spracovanie účtovnej evidencie// Miesto plnenia:ja to to robím doma,tak napíšem adresu.// Obdobie: napr.r.2004//Výška odplaty:cena stanovená dohodou:napr.mesačne,štvrťročne atď.//Práva a povinnosti zmluvných stránod.sa zaväzuje, že pre odberateľa bude spracovávať účtovníctvo podľa platných predpisov.Odberateľ sa zaväzuje poskytnúť včas všetky doklady a informáciue, ktoré sú potrebné na prevedenie vyššie uvedenej činnosti.//
    Potom tam môžeš dať aj iné dohodnuté pravidlá.//Nakoniec podpisy a pečiatky dodávateľa a odberateľa.//Jeden výtlačok dávam klientovi, druhý si nechávam a tretí potrebuje moja poisťovňa, kde som poistená.Pre prípad, že nevedomky niečo zle urobím a klient má postih a žiada ho odomňa.
    Zdravím a držím palce.Dnes je ťažká doba na dobrých klientov!!!

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Ja mám uzatvorenú mandátnu zmluvu, kde som si stanovila podmienky a povinnosti
    jednej aj druhej strany t.j. vedenie učtovníctva, prípadne mzdové účtovníctvo, DPH
    daňové priznanie,termíny dokedy odovzdám klientovi účtovné zostavy, zastupovanie
    klienta pri daňových konaniach a pod. a zmluvnú odmenu. Taktiež povinnosť klienta
    do kedy mi je povinný odovzdať doklady na zaučtovanie. Každá zmluva je individuálna
    podľa rozsahu vykonaných prác.

    SZČO - Zmluva s klientom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.