Zavrieť

Porady

MRP a hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2012

Prosím vás, je potrebné podať ročné hlásenie o dani za rok 2012? JA totiž v MRP nevniem nájsť spôsob ako to vyrátať a dostať z toho programu !!!!!
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tada11 Pozri príspevok
Prosím vás, je potrebné podať ročné hlásenie o dani za rok 2012? JA totiž v MRP nevniem nájsť spôsob ako to vyrátať a dostať z toho programu !!!!!
áno, ale až k 30042013
2 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

k 31.3.2013 ho treba odovzdať, ale nove tlacivo uz je na e-dane. cakam kedy ho MRP bude mat. Kto uctuje v MRP, nevolali ste tam, kedy bude?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Do konca apríla máme čas.
3 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

..práve dnes ho tam nahodili Pekne mi ho vygeneruje spolu s udajmi...a ja ho poslem cez e_dane,ci ak?? Nikdy predtym som to nerobila..viete mi neikto prosim napisat mensi manual k hlaseniu...co vsetko a kde odovzdat,resp.poslat????
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci..
Prosím Vás velmi pekne o radu ohľadom hlásenia o vyúčtovaní dane.
v časti V daňový bonus aké znamienko treba dať + alebo - ked bol vyplatený daňový bonus...dakujem pekne..
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Silvia, ak máš ešte OLYMP, vygeneruje Ti to tlačivo sám (s plusom).
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

dakujem pekne..
0 0
viliamko25 viliamko25

viliamko25 je offline (nepripojený) viliamko25

Ja som písala dotaz na MRP a oznámili, že sa tlačivo testuje a každú chvíľu bude v upgrade
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

No už je upgrade hlásenia aj v pdf lebo najskôr dali len xml.
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

..môžete mi prosim este poradit co vsetko sa spaja s RZD....urobila som ho v programe MRP kazdemu ZC..teraz do konca aprila poslem hlasenie? V marcovej vyplate im toto RZD zuctujem a dalej??? Este mám nejaku povinnost voci DU?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A prešla si Zákon o DzP najmä od §38 RZ?
Naposledy upravil Tweety : 18.03.13 at 08:42
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

?? no nie....preto sa pytam
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nickush3 Pozri príspevok
?? no nie....preto sa pytam
??? Myslím si, že najprv by to bolo potrebné prejsť a až potom sa pýtať, nie? Veď ako tak poznať ZPje v práci mzdárky potrebné.
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

Ano samozrejme, ale aj tak nechapem, co ma § 38 ZP spolocne s DU a mojimi povinnostami k nemu po vykonani RZD.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nickush3 Pozri príspevok
Ano samozrejme, ale aj tak nechapem, co ma § 38 ZP spolocne s DU a mojimi povinnostami k nemu po vykonani RZD.
Veď v tomto § máš všetko o RZD a v ďalšom §39 to, čo všetko treba predložiť na DÚ.
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

No tak teraz som si to dala do suvislosti...asi si mala na mysli Zakon o dani z prijmu tak jj to som citala..ale som myslela,ze by mi to niekto v skratke vysvetlil, kedze to RZD robim prvy krat.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nickush3 Pozri príspevok
No tak teraz som si to dala do suvislosti...asi si mala na mysli Zakon o dani z prijmu tak jj to som citala..ale som myslela,ze by mi to niekto v skratke vysvetlil, kedze to RZD robim prvy krat.
Prepáč napísala som chybne ZP. Prehľad posielaš mesačne, hlásenie do konca marca. Rozdiely z RZD vysporiadaš v mzde. Prípadne vysoké nedoplatky vysporiadaš so zamestnancami do konca roka.
0 0
VÍNO NITRA VÍNO NITRA

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

Hlásenie sa prvýkrát v tomto roku posiela do 30.04. 2013.
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

Ďakujem veľmi pekne...som strasne rada, ze hlásením to končí
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Dobrý deň, chcela som vyplniť hlásenie o vyúčt. dane za 2012 cez e-dane. Zamest. som vypočítala preplatok na dani aj ZP. V edaniach mi riadok s upl. nezd. čiastkou nechce brať - stále svieti žltým a ako by som tú nezd. čiastku tam nemala uvádzať. Lenže zamestnanec si ju uplatňoval po celý rok. Buď mu vypíšem nezd. čiatku, alebo ZP. Prečo je to tak? Robím niekde chybu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať