Zavrieť

Porady

Zasoby

Firma nakupi tovar, ktory nasledne dalej predava. Je spravny postup ten ked vsetky faktury sa zauctuju na 504 alebo ich mam zauctovat na 132? Firma uctuje zasoby B sposobom. Nie vsetok tovar co nakupi sa v tom mesiaci aj preda. Nemala by som to uctovat na 132 vsetok nakupeny tovar a podla skutocnosti ho potom dat von zo 132 a dat na 504?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK účtuje B spôsobom, neúčtuje cez sklady. Len na konci roka na nich preúčtuje zásoby, ktoré zostanú.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Ako zistim nejake rozdiely ak mi vzniknú?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    Ako zistim nejake rozdiely ak mi vzniknú?
    Ako? No predsa z porovnania nákupu a predaja.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    To znamena, ze vsetko co mam na sklade mam dat v Januari von 504/132 jednym zapisom? Na konci roka, ked sa spravi inventura tak to co mi ostane dam zasa 132/504?

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Zle som sa asi opytala. Vznikaju mi cenove rozdiely na sklade pri uctovani sposobom B?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    To znamena, ze vsetko co mam na sklade mam dat v Januari von 504/132 jednym zapisom? Na konci roka, ked sa spravi inventura tak to co mi ostane dam zasa 132/504?
    Vidím, že to nechápeš. Tak príklad: mesačné faktúry za tovar 504/321. Na konci roka zistíš, že na sklade-zostal nepredaný tovar, tak zaúčtuješ 132/504.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Rozumiem len mam 2 verzie. Na konci minuleho roka ostalo firme na ucte 132 cca 2000 eur. V januari nakupila dalsi tovar, ktory som dala na 504/321. V Januari som spravila ID 504/132 t.j. tych 2000 som dala do spotreby. Cely rok chcem uctovat faktury na 504/321. Na konci roka spravim inventuru a to co mi ostane dam na 132/504 cize vratim spat na sklad.
    Druhu verziu (nie moja) je ta ze to mam uctovat vsetky faktury mesacne na 132/321 a skutocne spotrebovany tovar mam potom ID preuctovat mesacne 504/132

    Ako zistim ci na sklade je vskutocnosti tolko tovaru ako ma byt pri inventure ci nie je manko alebo prebytok na konci roka?

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    Ak účtuješ zásoby spôsobom B, účtuješ, ako ti písala Tweety. Sklad si vedieš len informatívne, aby si na konci roka vedela čo ti zostalo a čo preúčtuješ z 504 na 132.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Dakujem. Inventuru potom vykonam tak, ze si vytlacim evidenciu co by mi malo ostat a urobim podla tej evidencie fyzicku inventuru a tak zistim ci mam prebytok ci manko spravne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    Dakujem. Inventuru potom vykonam tak, ze si vytlacim evidenciu co by mi malo ostat a urobim podla tej evidencie fyzicku inventuru a tak zistim ci mam prebytok ci manko spravne?
    Ale žiadne manko alebo prebytok. Skutočný stav zásob k 31.12.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Vznika mi manko alebo prebytok pri sposobe uctovania B-čkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.