Zavrieť

Porady

vznik SVB a otvorenie účtovného roka

Dobrý den,
potrebovala by som poradit ohladne SVB, ktore oficialne vzniklo od 1.1.2006 / vtedy je registrácia na krajskom úrade/. No činnost už zacala teoreticky vykonavat v decembri, kedy aj zalozili ucet v banke. V decembri vybrali v hotovosti aj od vlastníkov bytov zálohové platby na január, pretoze ich u starého správcu vyberali mesiac dopredu a nechcel uz tento systém porusit. Ja mam vsak problem ako otvorit uctovnictvo v roku 2006, ked uz mam 1 vypis z banky v decembri 2005 a taktiez prijmove pokl. doklady v decembri ale ide o uhrady na január. Ak mate niekto skusenost, prosim, poradte, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika333 je offline (nepripojený) Monika333

    Monika333
    Jednoducho si nahoď počiatočné stavy vo FÚaO, správe, službách k 1.1.2006.
    A urobila by som účto aj za december 2005.
    Vždy sú výdavky spojené so založením SVB a k tomu musia byť aj príjmy.

    BRK je offline (nepripojený) BRK

    BRK
    Možno mám smiešnu otázku, ale dnes mi položili otázku - musí mať SVB založený bežný účet? Ide iba o spoločenstvo 4 bytov a sú schopný existencie bez účtu, vystačia si s pokladňou.
    Ďakujem za vaše názory, Katarína

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    V § 7b ods. 3 zákona 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov sa v 2 vete píše: Spoločenstvo je povinné finančné prostriedky vybrané od vlastníkov bytov a nebytových priestorov alebo získané vlastnou činnosťou zhromažďovať len na účtoch v banke. Myslím, že to je bez komentára.

    vznik SVB a otvorenie účtovného roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.