Zavrieť

Porady

Oleander

Asi pred tromi rokmi som dostala dospelú rastlinku Oleandra - v hroznom stave, ale podarilo sa mi ho vzkriesiť. No nevedela som s rady s kvitnutím - vždy v lete krásne nahodil puky, ktoré sa začervenali - a odpadli. Vlani na jeseň - resp. neskoré leto, som ho presadila do rašeliny premiešanej s pieskom - taká vymyslená kombinácia, že uvidíme, čo bude. Na zimu som ho dala do bytu, keďže pivnicu mám tmavú (až čiernu ). Páni, ( a dámy), keby ste videli, čo ten oleander robí. Úplne sa rozbesnel v kvitnutí, má nádherné biele kvety s ružovými okrajmi!!! Ešte nikdy som taký nevidela. Pre tie okraje sa zdajú byť puky červené, verte, keď sa púčiky zväčšili, bola som strašne prekvapená. Škoda, že vám neviem pripnúť obrázok z tohto môjho zimného potešenia, nemám digitálny foťák Ale zoženiem a odfotím ho (dúfam, že zatiaš neodkvitne)
Naposledy upravil Marianna01 : 14.03.06 at 17:18
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja mam tiež také nedochôča. Listov má len pár na každej halúzke, ale kvitne krásne na ružovo a kvietkov máva viac ako listov.
Moja babka vždy hovorila, že oleander má mať "hlavu v plameňoch a nohy vo vode". Teda že má byť vycapený na prudkom slnku a doslova stáť vo vode. Potom sa odmení krásnymi kvetmi. A aj sa odmeňuje.
Teraz vegetuje vo verande, už sa teším, keď pôjde von...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

AlaNR
Ja mam tiež také nedochôča. Listov má len pár na každej halúzke, ale kvitne krásne na ružovo a kvietkov máva viac ako listov.
Moja babka vždy hovorila, že oleander má mať "hlavu v plameňoch a nohy vo vode". Teda že má byť vycapený na prudkom slnku a doslova stáť vo vode. Potom sa odmení krásnymi kvetmi. A aj sa odmeňuje.
Teraz vegetuje vo verande, už sa teším, keď pôjde von...
Dobré rady babiek nad zlato
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Budem rada keď ho uvidim. Ja tiež pestujem tuto kvetinku. Mala som biely ale to bola taká nevýrazna farba. Teraz mám taký sýto červený. Aj môj už nahadzuje puky na kvitnutie. Ale ja by som povedala že je dosť náročný na pestovanie. Aku máte skúsenosť vy ?
A dávajte pozor na puklice.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Akurát včera mi o nejakej takejto potvorke rozprávala kamoška - našťastie, zatiaľ ma na oleandri nečakal žiaden záhadný a odpudzujúci tvor.
Ťažké pestovanie? Neviem, ja som ho presadila do vyššieuvedeného substrátu a darí sa mu veľmi dobre. Teraz po odkvitnutí ho zrežem - narobím si ďalšie nové rastlinky. Vraj znáša veľmi dobre silný spätný rez. Veľa vody a slnka. To je asi základ oleandra. A zistila som, že ho treba prihnojovať cez leto do zálievky.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Ja mám možno 15 oleandrov - od bielej, žltej, ružovej až červenej farby. Každý rok ich množím - ako nahadzujú nové výhonky počas roku, tak ich odrežiem dám do vody zakoreniť a sadím - do kvetináčov, do voľnej pôdy, skrátka kde sa dá. Na jeseň ich zo zeme povyberám, dám do kvetináča a všetky zimujú v pivnici - je tmavá. Občas - keď uvidím že sú príliš suché - zalejem. Na jar - veľmi skoro - keď pominú väčšie mrazy, ich povyťahujem na dvor a do začiatku leta kvitnú a kvitnú nekonečno - do zimy. Odkvitnuté kvety treba oberať - strihať, podľa toho čo je potrebné. Tvarujem ich rôzne - do kríka aj do stromčeka. Nejako špeciálne sa o ne nestarám. V čase vegetácie vodu potrebujú každý deň.
Už aby išli von.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Elenka, ja som si priniesla odrezok minulý rok z Chorvátska. Zakorenil, zasadila som ho a už sa teším, že ho "vyhodím" von na slniečko. Dúfam, že urobím dobre, keď mu namiešam rašelinovo-piesčitú zem, ako radila Marianna. Už sa straaaaaaašne teším, že bude kvitnúť, ale to je asi sprostosť, lebo on má tak cca 15 cm.
Privítam však všetky rady.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Zuzana2
Elenka, ja som si priniesla odrezok minulý rok z Chorvátska. Zakorenil, zasadila som ho a už sa teším, že ho "vyhodím" von na slniečko. Dúfam, že urobím dobre, keď mu namiešam rašelinovo-piesčitú zem, ako radila Marianna. Už sa straaaaaaašne teším, že bude kvitnúť, ale to je asi sprostosť, lebo on má tak cca 15 cm.
Privítam však všetky rady.
Ja som si priniesla odrezok zo Zakyntosu - nádherný červený- pred tromi rokmi - teraz má niečo cez meter, a vlani kvitol
V tomto obdobi už mám zakvitnuté biele a ružové a červené sú v puku. Trochu som ich pohnojila a ktoré mali malý kvetináč som presadila do veľkého.
Nech sa ti darí, sú nádherné a krásne voňajú.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ako vlastne vyzerajú také puklice? Síce mi po kvetináči nič nelozí, ale jeden nikdy nevie...
0 0
ALA1+1 ALA1+1

ALA1+1 je offline (nepripojený) ALA1+1

Našiel by sa niekto, kto by mi mohol zaslať nové odrezky oleandrov
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

dalo by sa s tebou spojiť, ja by som si totož rada kúpila nejaké odrezky oleandrov -- môj mail danacova@atlas.sk . Dík
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

dalo by sa u teba objednať si najaké výkonky oleandra.? Moja emailová adresa danacova@atlas.sk. Dík.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

aj ja by som mala záujem,keby sa dalo... prijatie@googlemail.com
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

nemohla by si mi poslať zopár odrezkov okrem bielej a ružovej farby - samozrejme zaplatím
tel. 0915 844 514

danacova@btcgroup.sk
danacova@atlas.sk

Díky moc.
0 0
annac annac

annac je offline (nepripojený) annac

skúsim to aj ja,ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AlaNR Pozri príspevok
Ako vlastne vyzerajú také puklice? Síce mi po kvetináči nič nelozí, ale jeden nikdy nevie...
sú to hnedé bodky zospodu listov, sú tvrdé a vypuklé cca 1-2 mm veľké a dajú sa krásne odškrabnúť, či odlupnúť, ale dlho to trvá, pomáha umyť listy jarovou vodou.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
elenka Pozri príspevok
Ja mám možno 15 oleandrov - od bielej, žltej, ružovej až červenej farby. Každý rok ich množím - ako nahadzujú nové výhonky počas roku, tak ich odrežiem dám do vody zakoreniť a sadím - do kvetináčov, do voľnej pôdy, skrátka kde sa dá. Na jeseň ich zo zeme povyberám, dám do kvetináča a všetky zimujú v pivnici - je tmavá. Občas - keď uvidím že sú príliš suché - zalejem. Na jar - veľmi skoro - keď pominú väčšie mrazy, ich povyťahujem na dvor a do začiatku leta kvitnú a kvitnú nekonečno - do zimy. Odkvitnuté kvety treba oberať - strihať, podľa toho čo je potrebné. Tvarujem ich rôzne - do kríka aj do stromčeka. Nejako špeciálne sa o ne nestarám. V čase vegetácie vodu potrebujú každý deň.
Už aby išli von.
už prišiel ten čas????
ak náhodou budeš expedovať - vidím že kopec ľudí má záujem - ja sa pridávam, cez SS mi daj vedieť - pošlem mailík a budem moc rada
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

už sa dá u teba objednať oleandre? Budem hrozne rada, samozrejme zaplatím, len aby som ich mala.Daj vedieť. adresa danacova@atlas.sk
alebo danacova@btcgroup.sk alebo 0915 844 514 alebo 032 65 96 862
Díky Alena
0 0
alla001 alla001

alla001 je offline (nepripojený) alla001

zdravim ja tiež pestujem oleandre a pred 5-timi rokmi sme si z Talianska priniesli túto farebnosť ale nám vyhinul chcem sa spítaťči by ste mi nemohli poslať odrezky za odpoved velmi pekne dakujem
0 0
alla001 alla001

alla001 je offline (nepripojený) alla001

veľmi ma zaujalo to že pestujete aj oleandre žltej farby my máme len ružové a biele chcela by som sa spítať ci by ste mi neposlali odrezky s toho žltého za odpoved velmi pekne dakujem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Budem aj ja chcieť vymieňať si odrezky oleandrov, keď zakvitnú - odfotím a budem rada, keď sa ozvú výmeny chtiví.
Ja by som chcela ružový plný , mám len červený obyč. , biely s ružovým okrajom, jediný plný mám maslovej farby a to je krása. Inak ešte obyčajný biely a ružový. Zanedlho budú kvitnúť, už to na nich vidno, takže na ukážku pofotím a budem rada, keď sa mi podarí získať nejaký inej farby.
Čo sa týka kvitnutia, musím zas uznať, že ten biely a červený nemajú chybu, kvitnú celé leto a jeseň- a veľmi štedro, takže je radosť na nich pozerať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať