Zavrieť

Porady

Ako začať s fotografovaním ?

Ahojte , tak chcel by som sa Vás spýtať ako by som mal začať fotiť aby , čo si mám na začiatok zistiť a pod. Už som kukal videá , rôzne články ale neviem to stále využiť v praxi. Teraz som čítal o zaostrovaní (AF,MF) ktoré teraz skúšam , neviem ako mi to ide lebo ešte neviem ako by to malo biť správne.

P.S - Ide len o koníček počas školy nie profesionálne , a na začiatok som si vybral foťák Nikon Coolpix P520

Ďakujem za každú radu
vlado 33 Toto je jedna zo stránok, ktorá sa zaoberá foto: http://www.ephoto.sk/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Miro Vesely ma dobre stranky kde celkom polopate vysvetluje zakladne veci - mam rad styl jeho pisania. Skus pozriet http://digi-foto.sk/ako-fotografovat/

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak nehodíš fotky niekam na server,tak sa nedozvieš,ako na tom si s fotením.Len nesmieš hneď uveriť vysokému hodnoteniu, tí hodnotiaci totiž čakajú od teba to isté ,totiž,že im ohodnotíš fotky veľmi veľmi dobre,aj keď budú zlé ale nájdu sa aj takí,ktorí ti dajú konštruktívnu kritiku.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Nastuduj si hlavne technicke podmienky pre fotenie. Vsetko ostatne je TVOJ vkus a CIT pre situaciu. Budes obdivovat ,,akcnu az umelecku ,, fotogfafiu z Havany kde fajci na prvy pohlad ,,typek,, cigaru v hrubhe madarskej salamy az do chvile ked sa tam dostanes aj ty a ten isty pan ti zapozuje s cigarou na tom istom namesti za par USD Mnohe aj profi fotky su vec obchodu s vkusom a citmi citatelov. Ak fotis pre seba a rodinu fot vsetko a vsade, potom to vytriedis, nezabudni si ich pravidelne po akcii zalohovat a triedit neskor uz na to nemas motivaciu. Pri hromadnych rodinnych fotkach nevahaj pouzit aj 10 nasobnu expozicii za sebou. Vzdy niekdo zavrie oci a ma ,,nevhodny/neprirodzeny ,, pohlad Mam vela priatelov s plnym HD fotiek, ale malokdo ma cas vytlacit si ich, nehovoriac o fotoknihe Ak sa ti bude zdat ze je fotoknika pridraha, spracuj si vyber fotiek na prezeranie aspon v PINACLE studio (pripadne v inom programe ) so zvukom na rodinne prezeranie z HD. Tuto verziu mozes bezplatne rozdavat celej rodine. A HLAVNE ZALOHUJ aj 3oj nasobne ( predpokladam ze budes fotit na digital) , straty su neprijemne Hodnotenie v casopisoch neber vazne. Fot pre svoje potesenie. Po case zistis ze casopis sponzoruje konkretny vyrobca a foto realizovane jeho produktami su tie NAJ
    Naposledy upravil felix1 : 29.09.13 at 20:45
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    felix1 skor je to na inspiraciu, ale inak idealna stranka
    vlado 33 Maš tam inšpiráciu, hľbku ostrosti, pozadie, svetlo. A fotiť už musí každý sám.
    vlado 33 Na dobrý záber si musíš počkať, ako pri rybačke.
    felix1 Vlado 33 Ved som to myslel uprimne v dobrom!!!
    vlado 33 Ja tiež, opravujem
      zbaliť

    Ako začať s fotografovaním ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.