Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2013 v zahraničí

Príjem z minulého roku v SR bol nad 2000 eur, bolo to v čase od januára do novembra normálne na zmluvu. V decembri, ale dotyčný odišiel do anglicka, kde má aj prácu. Má si podávať daňové priznanie za minulý rok na slovensku? Alebo si ju má uplatniť až v anglicku, aj keď sa tam podáva daňové priznanie až niekedy v júny? Prosím o radu, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba oznámiť DU odklad ... spraví potom - keď bude mať doklady z anglicka (majú iné zdaňovacie obdobie) . Do DP za rok 2013 dá tie slovenské príjmy + príjmy za december.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stanula25 ďakujem a to je všetko? lebo mi velice tvrdili, že pokiaľ má príjem nad 1000eur ročne, tak si musí podať ešte na slovensku
    Katy a R veď ja píšem o slovenskom DP - podáva u nás DP z celosvetových príjmov!
    Anglické príjmy si rieši tam ..
    Stanula25 jasan, díky, pochopila som až potom ako som ti odpísala :-D díky
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Čítaj pozorne čo ti napísala Katy. DP podáva na Slovensku a zahrnie do neho príjmy zo SK, aj Anglicka. Keďže do 31.3.2014 nebude mať potvrdenie o príjmoch z Anglicka, treba oznámiť DU (na predpísanom tlačive) predlženie lehoty na podanie DP.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    V podstate môže doložiť aj výplatnú pásku, ktorá má nasčítaný príjem za celý december. Aj tak keď robím DP z Anglicka tak vždy použijem
    -prvú pásku z roka za ktorý sa podáva DP od ktorej odčítam príjem ,ktorý je na tej páske to isté čo sa týka aj odvodov
    P45, alebo P60 z apríla - to mi vyčísli príjem od januára po koniec marca , resp. začiatok apríla a potom poslednú decembrovú pásku čím získam príjem a odvody za celý rok. Tieto 2 pásky spolu s P60 potom dokladám aj k DP ako prílohu.
    Samozrejme prepočítať kurzom.
    Pričítať k SVK príjmu a nezabudnúť vypísať aj oddiel IX.
    Anglický príjem vyňať zo zdanenia na SVK.

    Daňové priznanie 2013 v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.