Zavrieť

Porady

Výkazy k DP NUJ elektronicky

Na stránke finančnej správy sú namiesto výkazov pre neziskovky len vrchné strany-identifikačné údaje, ale ďalšie strany súvahy a výkazu ziskov a strát nie (podnikatelia to majú tam celé, nechápem prečo neziskovky to tam mať nemôžu) Ako teda podať tieto výkazy elektronicky .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Tiež som nikde nenašla, že by sa to dalo elektronicky a dokonca ani na internete som nenašla, že by sa tieto výkazy dali na PC vypísať. Čo na to povedať? Asi sme pre FSSR nezaujímaví, keďže neprodukujeme žiadny zisk....
    Volvox Tu sa dajú nájsť vo formáte PDF, vyplniteľné aj so vzorcami.
    Ale samozrejme to nejde odoslať na FS elektronicky.
    http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8646
    skvrnka Ďakujem pomohlo . Dala som dotaz na stránku Finančnej správy a odpovedali, že to tam ani nedajú. Ale vidím, že na finance.gov.sk to je a neviem, prečo to nemôžu prebrať na stránku finančnej správy, aby sme to mohli rovno poslať ako podnikatelia a nemuseli komplikovať .

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    NUJ výkazy (po novom NUJ účtovná závierka) sa dajú vyplniť cez tlačivo uverejnené na stránke MF SR.
    http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=9359
    treba si vybrať účtovná závierka a môže sa vyplniť a uložiť do PC. Ale na stránku FR SR je potrebné (ak je teda neziskovka povinná komunikovať iba elektronicky - tj. je platiteľom DPH) vyplniť ten vrchný list - prvú stranu a ostatné strany (výkaz ziskov a strát a súvahu) je potrebné podať k tomu ako povinnú prílohu v pdf alebo inom elektronickom formáte. Niektoré programy dokážu aj prvú stranu vyexportovať v xml, to sa načíta na stránku FR SR a ostatné strany účtovnej závierky NUJ sa uložia v pdf a šup ako prílohu k tejto prvej strane.

    Ak je neziskovka neplatiteľ DPH môže si vybrať horeuvedený elektronický spôsob zaslania alebo si to vytlačí a pošle klasicky v listinnej podobe.
    cacka Ďakujem. Pomohlo.

    Výkazy k DP NUJ elektronicky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.