Zavrieť

Porady

MRP a načítanie preplatkov a nedoplatkov do prehľadu

Ahojte, potrebovala by som poradiť s týmto problémom. Pracujem pod MRP Win najnovšia verzia 4.50. Spravila som ročné zúčtovanie a vytlačila prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch. Všetko mi pekne sedí až na jednú zamestnankynu. Jej preplatok mi nezarátalo, pretože v apríli odišla na materskú. Požiadala o vykonanie ročného zúčtovania s pomerne veľkým preplatkom, ale vlastne tým, že som jej nevystavovala mzdu, ale preplatok zaslala na účet, soft neprirátal preplatok do prehľadu. Vie dakto, čo s tým?
Vopred ďakujem za odpoveď.
----------------------------------------------------------------------
avipe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Mala si jej vystaviť mzdu len s preplatkom. A tak poslať túto sumu na účet. Účet si vieš nastaviť pri Pracovnom pomere daného zamestnanca.

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Ďakujem za odpoveď, skúšala som, ale hlási mi, že zamestnanec nie je v aktuálnom období v evidencii. Mám ju znovu zapísať medzi zamestnancov do prac. pomeru? To sa mi zdá divné. Nie je je dáky iný spôsob? Pridať jej preplatok k poslednej vystavovanej mzde v apríli 2005? Alebo dať načítať všetky preplatky a nedoplatky do prehľadu? Tápam v tme.
    -----------------------------------------------------------------------
    avipe

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pokiaľ nebudeš mať vystavenú mzdu, tak nebudeš mať preplatok v Prehľade v správnej výške.
    P.S. Prečo si jej ukončila PP? Však mala by si ju evidovať, že je na MD. Aleb ste sa dohodli na riadnom ukončení PP?
    Naposledy upravil lenkak : 06.04.06 at 13:10

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    O.K. Vyradenie vlastne urobila ona, pretože mzdy spracovávala ona a ja som ich prevzala po nej. Takže ak je pridám preplatok k poslednej mzde v apríli 2005 malo by to byť O.K. A to ukončenie PP skúsim prerobiť. Ak to však urobím, nebude mi každý mesiac hlásiť, že konkrétnej zamestnankyni nebola vystavená mzda? A nebude problém s výkazmi? Nebude tam figurovať vyšší počet zamestnancov?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak nebolo rozviazanie PP, tak ju eviduj, rob jej nulové výplaty, a na výkaze sa Ti zobrazí o 1 pracovníka navyše, len nebolo za ňu odvedený odvod, lebo nemal byť z čoho.
    Naposledy upravil lenkak : 06.04.06 at 13:10

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    K výplatám: Vyplatili sme len mzdu, lebo to bol apríl 2005 a vtedy sme ešte samozrejme ešte nemohli robiť ročné zúčtovanie. To sme robili až v marci 2006.
    K rozviazaniu PP: Už vlastne od toho apríla 2005 vo všetkých výkazoch pre Sp a ZP zamestnankyňa nefiguruje. Nahlásili sme do ZP a SP materskú a rodičovskú dovolenku. Myslíš, že je nutné prerobiť spätne všetky výkazy ?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    apríl 2005 - až teraz som si uvedomila rok.
    Ja som pre Apollo v jednej fi mala len jednú zamestnankyňu, takže ja som neposielala výkazy vôbec, len potom volali z Apolla, aby sme dorobili všetky výkazy. Nulové, a v prílohe ju zapísať. Pokuta nebola. Takže treba sa priamo opýtať konkrétnej ZP.
    Ohľadom MD v MRP:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...a%BEn%E1+pomoc

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Dakujem Ti Lenka, velmi si mi pomohla. Este zo zvedavosti sa spýtam, ako sa potom riešia preplatky a nedoplatky tých zamestnancov, ktorí ukončili PP dajme tomu tiež v tom apríli 2005 a požiadali nás o ročné zúčtovanie. Tiež sa v podstate tieto preplatky a nedoplatky nedostanú do prehľadu, ak už nemôžme vystaviť mzdu. Ako sa toto dá riešiť ?
    -------------------------------------------------------------------------
    avipe

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    To je zaujímavá otázka?
    Dalo by sa do Prehľadu ručne dopísať preplatok, ale radšej by som bola, keby sa táto otázka dostala priamo k MRP.

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    O.K. Zajtra im to odošlem. Dám ti potom vedieť ako to dopadlo.
    ------------------------------------------------------------
    avipe

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    avipe
    Este zo zvedavosti sa spýtam, ako sa potom riešia preplatky a nedoplatky tých zamestnancov, ktorí ukončili PP dajme tomu tiež v tom apríli 2005 a požiadali nás o ročné zúčtovanie. Tiež sa v podstate tieto preplatky a nedoplatky nedostanú do prehľadu, ak už nemôžme vystaviť mzdu. Ako sa toto dá riešiť ?
    Mzdu je nutne vystavit aj v takomto pripade. Pretoze len tie preplatky/nedoplatky idu do vykazov ktore su v odpovedajucich mzdovych polozkach (1499 a 1699).
    Je vsak potrebne vypnut fajku "vystavovat mzdy len zamestnancom v stave", tu najdes v Parametroch miezd. Samozrejme po vystaveni miezd takymto zamestnancom je lepsie ju opat zapnut.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    lenkak
    Dalo by sa do Prehľadu ručne dopísať preplatok, ale radšej by som bola, keby sa táto otázka dostala priamo k MRP.
    Dalo, ale pozor na toto: takto opraveny prehlad sa vytlaci, ale neuklada sa. Lahko sa o tom presvedcis tak, ze este raz vyberies tuto tlacovu zostavu a das ukazku alebo tlac. Udaje budu opat povodne. To treba mat na pamati pri rocnom prehlade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.