Zavrieť

Porady

Usporiadat
UFO.ar UFO.ar

UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

Ak máš na mysli náhradu mzdy "pri dôležitých osobných prekážkach v práci (§141 ZP, ods.2, písm.a)), kedy zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku na vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení", tak táto náhrada do hrubej mzdy patrí.
0 0
katka2006 katka2006

katka2006 je offline (nepripojený) katka2006

Ďakujem mockrát.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Návštevou zdravotníckeho zariadenia môžeme chápať aj v inom štáte, napr. v Českej republike? Náš zamestnanec chodí na odborné vyšetrenie do Brna. Môže sa mu uznať doklad o návšteve lekára - PROPUSTKA (tlačivo zo SEVT-u) s menom a priezviskom, dátumom návštevy a pečiatkou lekára?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Áno môže sa uznať.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ak mám potvrdenie od ošetrujúceho lekára mojej matky, že bolo vzhľadom na jej zdravotný stav nutné doprevádzať ju na vyšetrenie uzná mi to zamestnávateľ ako sprevádzanie?(Potvrdenie je vystavené na moje meno ako na osobu, ktorá sprevádzala) Stretli ste sa s tým niekto? Ďakujem.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Netka
Ak mám potvrdenie od ošetrujúceho lekára mojej matky, že bolo vzhľadom na jej zdravotný stav nutné doprevádzať ju na vyšetrenie uzná mi to zamestnávateľ ako sprevádzanie?(Potvrdenie je vystavené na moje meno ako na osobu, ktorá sprevádzala) Stretli ste sa s tým niekto? Ďakujem.
Áno patrí ti náhrada, najviac 56 hodín za rok. Zák práce § 141 ods.2/c
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Netka
Ak mám potvrdenie od ošetrujúceho lekára mojej matky, že bolo vzhľadom na jej zdravotný stav nutné doprevádzať ju na vyšetrenie uzná mi to zamestnávateľ ako sprevádzanie?(Potvrdenie je vystavené na moje meno ako na osobu, ktorá sprevádzala) Stretli ste sa s tým niekto? Ďakujem.
Nie je dôvod, prečo by to zamestnávateľ nemal uznať. A pri sprevádzaní rodinného príslušníka na vyšetrenie alebo ošetrenie máš nárok na náhradu mzdy na 7 dní v roku - § 141 ods.2 písm. c ZP.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den, chcem sa opytat k tejto teme: mam zam-kynu, ktora chodi so svojim dietatom /9 rokov/ 1x za mesiac na alergologiu-silny alergik, ja som to davala ako sprevadzanie rod. prislusnika, ale teraz som sa dozvedela, ze ma narok len na 7 dni?? a co v takomto pripade??
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sara-ke
Dobry den, chcem sa opytat k tejto teme: mam zam-kynu, ktora chodi so svojim dietatom /9 rokov/ 1x za mesiac na alergologiu-silny alergik, ja som to davala ako sprevadzanie rod. prislusnika, ale teraz som sa dozvedela, ze ma narok len na 7 dni?? a co v takomto pripade??
Má nárok na 7 dní ako doprovod k lekárovi a 7 dní na seba na návštevu lekára. Po vyčerpaní tohoto nároku bude čerpať neplatené voľno. Ak by neplatené voľno bolo celý deň, musíš ju odhlásiť zo Sociálnej poisťovne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
Dobry den, chcem sa opytat k tejto teme: mam zam-kynu, ktora chodi so svojim dietatom /9 rokov/ 1x za mesiac na alergologiu-silny alergik, ja som to davala ako sprevadzanie rod. prislusnika, ale teraz som sa dozvedela, ze ma narok len na 7 dni?? a co v takomto pripade??
§ 141 ZP
odst-2
1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
2. ďalšie pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

takze ostatne dni ked ich je viac ako 7 budu bez nahrady mzdy? dobre som to pochopila?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sara-ke
takze ostatne dni ked ich je viac ako 7 budu bez nahrady mzdy? dobre som to pochopila?
Áno, bude to ospravedlnené voľno bez náhrady mzdy a ak to bude celý deň, je treba poslať RLFO na Sociálnu poisťovňu.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Zita4
Áno, bude to ospravedlnené voľno bez náhrady mzdy a ak to bude celý deň, je treba poslať RLFO na Sociálnu poisťovňu.
a tam na tom RLFO bude co? prerusenie? alebo....?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sara-ke
a tam na tom RLFO bude co? prerusenie? alebo....?
Nahlásiš prerušenie ako v prípade neplateného voľna.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

diiiiiiiiiiiik a este som sa chcela opytat co stakym zam-com, kt. je zamestnany u nas este len 2 tyzdne a potrebuje 1 den dovolenky (ale na nu este nema narok-vsak), ale sef mu nechce dat neplatene volno a dovolenku , moze si ju vybrat skor?? alebo ako to riesit ? dik
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

sara-ke
diiiiiiiiiiiik a este som sa chcela opytat co stakym zam-com, kt. je zamestnany u nas este len 2 tyzdne a potrebuje 1 den dovolenky (ale na nu este nema narok-vsak), ale sef mu nechce dat neplatene volno a dovolenku , moze si ju vybrat skor?? alebo ako to riesit ? dik
Môžeš mu dať dovolenku, aj keď mu nevznikol zatiaľ na ňu nárok. Dáš mu podpísať na dovolenkový lístok na druhú stranu, že si je vedomý, že v prípade, ak by mu nevznikol nárok na túto dovolenku, (dlhodobá PN, skončenie PP a pod.) bude mu náhrada mzdy za túto dovolenku zrazená zo mzdy.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sara-ke
diiiiiiiiiiiik a este som sa chcela opytat co stakym zam-com, kt. je zamestnany u nas este len 2 tyzdne a potrebuje 1 den dovolenky (ale na nu este nema narok-vsak), ale sef mu nechce dat neplatene volno a dovolenku , moze si ju vybrat skor?? alebo ako to riesit ? dik
Ak s tým šéf súhlasí kľudne mu môžete dať normálne dovolenku.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

aha super ste zlatiiii, pekny den :p
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Chcem sa spýtať aká náhrada mi patrí pri sprevádzaní matky k lekárovi?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Netka
Chcem sa spýtať aká náhrada mi patrí pri sprevádzaní matky k lekárovi?
Ďakujem.
Priemerka z posledného kvartálu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať