Zavrieť

Porady

Pečieme na Veľkú noc .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No že kolegynky moje zlaté , už máte napečené ? ........tak poradťe čo ideme piecť na sviatky .........nejako ma obchádza inšpirácia ....a sviatky už klopú na dvere .
Naposledy upravil Zita5 : 12.04.06 at 17:54
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridám rodinný recept, ktorý som už priateľom poslala:

Korytnačka

1/ Piškótová roláda zo 6 vajec – 6 žĺtok, 240 g prášk.cukor, 300 g polohr.múka, ¾ prášku do pečiva, kôra z 1 citróna bez chemického ošetrenia, alebo dobre vydrhnutá,
sneh zo 4 bielkov.
Ešte horúci piškót natrieme pikantným džemom ( ríbezle, višne), zvinieme a necháme
vychladnúť.
Po úplnom vychladnutí, nakrájať na TENKÉ! roládky a do misy, prípadne vandlíka,
(ja používam najväčšiu antikorovú hlbokú s obsahom cca 3,3 l), jemne ju vytrieť olejom a začať ukladať roládky od spodu, po bokoch a necháme si ešte na vrch.
2/ Ovocie – jahody, ananás, kiwi, mandarínky – rôzne, ak nemáme čerstvé ocedíme ompót a necháme DOBRE! odkvapkať.
3/ 3 lyžičky želatíny ( kopcovité) nechať napučať, ak je prášková, stačí len chvíľku, pri kryštalickej dlhšie do ½ dl vody. 4 dl mlieka, 2 žĺtka, 7 lyžíc kryšt.cukor, 1 vanilkový cukor uvariť za stáleho šľahania, pridať napučanú želatínu a odstaviť. Dáme do studeného kúpeľa a miešame do vychladnutia. Potom vyšľahať 2 šľahačky, pridať vychladnutý krém a zľahka zmiešať len varechou.
4/ Piškóty okrúhle cca 300 g balenie, 1 väčší želé cukrík na hlavičku a topping, ( ten nemusí byť, ja ho dávam kvôli efektu a trošku aj kvôli chuti)

5/ Do misy, ktorú máme vyloženú roládkami dáme najskôr vrstvu krému, ovocie nakrájané ak je čerstvé, alebo odkvapkané kompótové, na to vrstvu krému, na to piškóty namáčané v káve, do ktorej sme pridali rumu ( dostatočné množstvo), opäť krém, ovocie, krém, piškóty... úplne vrchnú vrstvu naukladáme roládky, ak nám nezostane, tak plát piškótového cesta natretý džemom. ( Nezostane, ak sú roládky hrubšie, už som tam prikladala aj plát s džemom, netratí to na chuti.)
6/ Odložíme do chladničky, ja to robievam večer a nechám do rána v chladničke.

Na druhý deň priložím okrúhlu tácku na misu, preklopím, namiesto hlavičky strčím do roládky veľký želé cukrík, zaujímavý je červený, aký je aj džem, môžeme poliať topingom tak cik-cakovo, prípadne ozdobiť šľahačkou. Až keď ju vyklopíte, zistíte, prečo korytnačka, tie roládky skutočne vyzerajú ako písmenková korytnačka.
Ak máte misu v tvare elipsy, ako vajíčko – získate zaujímavú tortu – veľkonočné vajce, fantázii sa medze nekladú.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kde sú ostatné inšpirácie .........
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Môj obľúbený
Metrový olejový koláč
Cesto:
4 vajcia, 260gr práškového cukru, 1 + 1/2 dcl oleja, 260gr hladkej múky, kypriaci prášok. 2 lyžice kakaa, 30 gr margarínu.
Krém:
150 gr práškového cukru, 250 gr masla, 2 dcl mlieka, 1 vanilkový puding, 4 lyžičky rumu (príchute)
Poleva:
100 gr čokolády na varenie, 50 gr margarínu

- cesto rozdeliť na dve časti, jedno biele, do druhého potom pridať kakao. Upiesť zvlášť. Po vychladnutí svetlý i tmavý koláč pokrájame na plátky a potrieme krémom. Potom polejeme polevou.
Krém:
cukor vymiešame s maslom. zvlášť v mlieku uvaríme puding, a po vychladnutí premiešame do masla a pridáme rum.

Dúfam, že som na nič nezabudla.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Ja budem piecť punčové rezy( čo som si vypýtala recept tu na porade) a ešte medové rezy. Recept síce neviem naspamäť- mám ho z receptov zo života(6)- topľanské medové rezy. Ak niekto bude potrebovať ten recept, sľubujem, že po sviatkoch ho napíšem.
Naposledy upravil bezradná : 13.04.06 at 07:11
0 0
didilika didilika

didilika je offline (nepripojený) didilika

Posielam tiež recepty na pečenie.
0 0
erybka erybka

erybka je offline (nepripojený) erybka

Ja idem tiež medové rezy, tie mám odskúšané a doma ich milujú. Len som sa nejako pozabudla, že Veľká noc je už teraz v pondelok, strašne mi dni utekajú. Dnes ešte idem kúpiť veľkonočný obrus, skoro som zabudla....
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Ahojte dievčence,

ja by som potrebovala recept na zázvorníky. Asi to nie je uplne tradičné Veľkonočné pečivo, ale ked ja mám na ne veľkú chuť.... A ja pečiem väčšinou len nejaké sušienky, aby si to mohli detičky zobrať von.
Ďakujem
0 0
erybka erybka

erybka je offline (nepripojený) erybka

Skalické ďumbierniky (zázvorníky)

450 g cukru, 4 celé vajcia, 4 žĺtky, 1/2 lyžičky kypriaceho prášku, 60 g ďumbiera, 250 g hladkej múky, 250 g krupicovej múky.

Cukor miešame s celými vajciami a žĺtkami asi 15 minút. Potom pridáme potlčený a preosiaty ďumbier, kypriaci prášok a miešame ešte 15 minút. Zamiešame múku a na doske vymiesime. Ak cesto nieje dosť husté, ešte pridáme múku. Rozvaľkáme na prst hrubo a necháme do druhého dňa na doske povykrajované. Potom na vymastenom plechu pečieme v dosť horúcej rúre.


Zázvorníky

2 vajcia, 2 žĺtky, 250 g pr. cukru, 250 g hl. múky,1 PL zázvoru

Vajcia, žĺtky a pr. cukor vo vodnom kúpeli šľaháme, až zmes zhustne. Potom ju odstavíme a šľaháme do vychl. Po častiach pridáme hl. múku s mletým zázvorom. Dobre premieš., cesto zľahka rozvaľkáme na tenký plát, formičkou vykrojíme zázvorníky, dáme na vym. plech a necháme cez noc v chlade odpočívať. Na 2. deň v mierne vyhr. rúre pečieme do ružova. Majú mať povrch lesklý a vnútro duté.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

erybka
Skalické ďumbierniky (zázvorníky)

450 g cukru, 4 celé vajcia, 4 žĺtky, 1/2 lyžičky kypriaceho prášku, 60 g ďumbiera, 250 g hladkej múky, 250 g krupicovej múky.

Cukor miešame s celými vajciami a žĺtkami asi 15 minút. Potom pridáme potlčený a preosiaty ďumbier, kypriaci prášok a miešame ešte 15 minút. Zamiešame múku a na doske vymiesime. Ak cesto nieje dosť husté, ešte pridáme múku. Rozvaľkáme na prst hrubo a necháme do druhého dňa na doske povykrajované. Potom na vymastenom plechu pečieme v dosť horúcej rúre.


Zázvorníky

2 vajcia, 2 žĺtky, 250 g pr. cukru, 250 g hl. múky,1 PL zázvoru

Vajcia, žĺtky a pr. cukor vo vodnom kúpeli šľaháme, až zmes zhustne. Potom ju odstavíme a šľaháme do vychl. Po častiach pridáme hl. múku s mletým zázvorom. Dobre premieš., cesto zľahka rozvaľkáme na tenký plát, formičkou vykrojíme zázvorníky, dáme na vym. plech a necháme cez noc v chlade odpočívať. Na 2. deň v mierne vyhr. rúre pečieme do ružova. Majú mať povrch lesklý a vnútro duté.
Ďakujem, skúsim
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Čokoládová torta.

Cesto: 7,5 Dkg práškový cukor, 13,5 Dkg masla,18 kociek várovej čokolády,8 vajec,10,5 Dkg múky hl.,7,5 Dkg pomletých orechov,3/4 prášku do pečiva, 9 bielkov do nich 10,5 Dkg kryštálového cukru.
Spracujeme klasickým spôsobom-čokoláda rozpustená.
Do tortovej formy 26 cm,na spodok papier na pečenie,boky nemastiť.Piecť pomaly.

Krém: 2 vajíčka, 1 žĺtok,6 lyžíc kryštálového cukru,6 lyžíc zrnkovej kávy uvarenej-šľahať všetko spolu,jedna nádoba v druhej na spodu vriaca voda,nebude to husté.Nechať vychladnúť.Vyšľahať 30Dkg masla+18 kociek rozpustenej čokolády+uvarená hmota.Tortu rozkrojiť na 3 časti,natrieť krém aj vrch a boky.Na vrch posypať pomletými orechami.
Kto má rád môže natrieť tenkú vrstvu ribizlového lekváru.Ja iba korpus pokvapkám citrónovou šťavou,my lekvár neľúbime.Nechať stuhnuť.

Ja túto tortu pečiem 2 x do roka,vydrží aj týžden ak vydrží a ku kávičke je výborná.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No dala som sa inšpirovať , tak už len sa treba pustiť do pečenia .....mňam.... ešte keby sa to upieklo samo .
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Zita5
.....mňam.... ešte keby sa to upieklo samo .
...tak potom Zitka daj vedieť, keď sa to samo napečie, aj ja prídem....mňamky
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dadika
...tak potom Zitka daj vedieť, keď sa to samo napečie, aj ja prídem....mňamky

O.K.............................
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
Pridám rodinný recept, ktorý som už priateľom poslala:

Korytnačka

1/ Piškótová roláda zo 6 vajec – 6 žĺtok, 240 g prášk.cukor, 300 g polohr.múka, ¾ prášku do pečiva, kôra z 1 citróna bez chemického ošetrenia, alebo dobre vydrhnutá,
sneh zo 4 bielkov.
Ešte horúci piškót natrieme pikantným džemom ( ríbezle, višne), zvinieme a necháme
vychladnúť.
Po úplnom vychladnutí, nakrájať na TENKÉ! roládky a do misy, prípadne vandlíka,
(ja používam najväčšiu antikorovú hlbokú s obsahom cca 3,3 l), jemne ju vytrieť olejom a začať ukladať roládky od spodu, po bokoch a necháme si ešte na vrch.
2/ Ovocie – jahody, ananás, kiwi, mandarínky – rôzne, ak nemáme čerstvé ocedíme ompót a necháme DOBRE! odkvapkať.
3/ 3 lyžičky želatíny ( kopcovité) nechať napučať, ak je prášková, stačí len chvíľku, pri kryštalickej dlhšie do ½ dl vody. 4 dl mlieka, 2 žĺtka, 7 lyžíc kryšt.cukor, 1 vanilkový cukor uvariť za stáleho šľahania, pridať napučanú želatínu a odstaviť. Dáme do studeného kúpeľa a miešame do vychladnutia. Potom vyšľahať 2 šľahačky, pridať vychladnutý krém a zľahka zmiešať len varechou.
4/ Piškóty okrúhle cca 300 g balenie, 1 väčší želé cukrík na hlavičku a topping, ( ten nemusí byť, ja ho dávam kvôli efektu a trošku aj kvôli chuti)

5/ Do misy, ktorú máme vyloženú roládkami dáme najskôr vrstvu krému, ovocie nakrájané ak je čerstvé, alebo odkvapkané kompótové, na to vrstvu krému, na to piškóty namáčané v káve, do ktorej sme pridali rumu ( dostatočné množstvo), opäť krém, ovocie, krém, piškóty... úplne vrchnú vrstvu naukladáme roládky, ak nám nezostane, tak plát piškótového cesta natretý džemom. ( Nezostane, ak sú roládky hrubšie, už som tam prikladala aj plát s džemom, netratí to na chuti.)
6/ Odložíme do chladničky, ja to robievam večer a nechám do rána v chladničke.

Na druhý deň priložím okrúhlu tácku na misu, preklopím, namiesto hlavičky strčím do roládky veľký želé cukrík, zaujímavý je červený, aký je aj džem, môžeme poliať topingom tak cik-cakovo, prípadne ozdobiť šľahačkou. Až keď ju vyklopíte, zistíte, prečo korytnačka, tie roládky skutočne vyzerajú ako písmenková korytnačka.
Ak máte misu v tvare elipsy, ako vajíčko – získate zaujímavú tortu – veľkonočné vajce, fantázii sa medze nekladú.

Vlasti , ako tie roládky dávať na ležato , alebo stojato......
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
Vlasti , ako tie roládky dávať na ležato , alebo stojato......
Zitka ja neviem či by ti na stojato šli...
Tak, ako keby si chcela s nimi otapetovať tú misu, resp. ako by si ich chcela položiť na tanierik ležmo...
OK?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Vylož najskôr dno s nimi, potom ich ukladaj od spodu do hora pekne vedľa seba a ešte ich pritlač, aby nemali dierky...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
Zitka ja neviem či by ti na stojato šli...
Tak, ako keby si chcela s nimi otapetovať tú misu, resp. ako by si ich chcela položiť na tanierik ležmo...
OK?
O.K .... Ďáááákujem .....pečiem a pochvaľu dostaneš po konzumácii .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Len to nechaj pekne stuhnúť, krájať až zajtra.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Určite zajtra .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hlásim... napečené.
urobila som ananásový koláč, ale do polevy som dala kakao a ešte poliala čokoládou,
potom banánovú tortu, syn piekol kysnutý makový vrkoč
štrúdľu makovú a orechovojablkovú.
Ešte som piekla naslano....veľkonočnú babu (údené mäso, rožky,vajcia, zelinky)
Ešte pečiem krkovičku, lebo zajtra cestujem k Maline na koštovku tej samoty, kde býva.
Takže sa teším na relax.
Naposledy upravil KEJKA : 14.04.06 at 20:21 Dôvod: preklep
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať