Zavrieť

Porady

Liečba akné

Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zuziana
Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.

Jeden - dva babské recepty/rady. /nemám ich vyskúšané/
Vyhýbať sa koreneným a slaným jedlám,ako aj kyslým nápojom .
Na vyliečenie treba piť čaj na čistenie krvi. Je ich strašne veľa,
ale jeden prikladám:
Denne vypiť počas celého dňa po dúškoch 1 liter žihľavového
čaju.


a ešte niečo: Čerstvý dobre umytý chren sa rozotrie na jemno
a dá sa do fľaše do 3/4. Fľaša sa potom doplní pravým ovocným
vínom,alebo ovocným octom. Nechá sa 10 dní stáť. Miesto na tele
sa navlčí vodou a chrenovým octom sa natrie koža.
Nechá sa pôsobiť 10 min.,potom sa umyje najprv teplou a potom
studenou vodou .
Skús najprv mimo tváre - či nemá precitl. pokožku.


Dobré je údajne na prečistenie krvi jesť pekárske droždie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Mne sa tvar vyhodi vzdy po chipsoch, arasidoch, alebo po comkolvek slanom.
Taktiez mi kozna lekarka moc nepomohla, tak som chodievala pravidelne kozmeticke na cistenie tvare. Pravidelne bolo raz za dva tyzdne, ak bola tvar velmi vyhadzana. Kozmeticka vsetko vycisti a "povytlaca" aj to, co by sa mne doma nepodarilo , niekedy to byva aj bolestive, ale zas nie na tolko aby sa to nedalo vydrzat . Tvar mam potom asi 4-5 dni ako po bombardovani, na to si davam acnecolor a po tyzdni je vidiet, ze je to lepsie. Jedno cistenie ma stoji 300-350 Sk.
Medzitym som taktiez brala Vitamin A a Viaderm od Walmarku, ktore su dobre na plet a posobia zvnutra. No a samozrejme dolezita je dobra kozmetika, takze si davam masky, peeling apod.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

a čo keby ste si umývali tvár obyčajným sírovým mydlom
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ústav lekárskej kozmetiky je na toto dobrý.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Osobne kožných lekárov neuznávam. Tí stále pátrajú, predpisujú rôzne kortikoidy a nakoniec človek skončí na mrkve a zemiakoch. Boli časy keď som mala mastnejšiu pleť a na to mi jeden bylinkár odporučil ichtiolové mydlo. Je čokoládovohnedej farmy, cítiť ako ichtiol, ale pomohlo mi. Okrem toho mi odporučil jarnú detoxikačnú kúru. Aj tá mi dobre urobila.
Cesnaková kúra
Nemajte z nej strach! V nasledujúcich týždňoch sa nebudete musieť presťahovať na opustený ostrov – nebudete totiž zapáchať po cesnaku (nanajvýš chvíľu po príprave).
Očistite 1/2 kila cesnaku a strúčiky posekajte na malé kúsočky. To celé dajte do nepriehľadnej nádoby spolu s litrom 70%-ného liehu a nechajte lúhovať zazátkované na nejakom pokojnom mieste 10-14 dní (miesto by nemalo byť príliš teplé, ale ani príliš studené).
Po tejto dobe preceďte tekutinu cez husté sito (alebo cez riedke s vatou) – a cesnaková tinktúra je hotová. Jeden diel je najlepšie dať do malej pipetovej fľaše. Cesnaková kúra trvá presne 30 dní a mala by prebiehať takto:
Prvý deň začnite s 1 kvapkou tinktúry do 1/8 litra mlieka, a to 3-krát denne – ráno, na obed a večer. Potom rozpustite každý deň o 1 kvapku tinktúry viac v 1/8 litra mlieka a vypite to. Dávky stupňujte do 15 kvapiek, potom zasa postupujte smerom späť. Každý deň rozpustite o 1 kvapku menej a po ďalších 15 dňoch je kúra ukončená.
Milo vás prekvapí, aká pekná bude vaša pokožka a váš celkový vzhľad. Vaše telo bude zbavené toxických látok a oči vám budú žiariť. Táto kúra by sa mala robiť dvakrát do roka. Keď ju už raz vyskúšate, pravdepodobne si obľúbite cesnakovú kúru navždy.
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Rada, ja by som zase neverila nikomu inému, ako konžnému lekárovi. Tiež som si pre tento problém vytrpela svoje. Chodila som aj na čistenie, ale nie žiadnej kozmetičke, ale kožnej lekárke. Tiež na žiarenie UV lampou. Nič mi však nepomáhalo. Akné je totiž niečo vnútorné, človek to má v sebe. Po rôznych mastičnách, vodičkách a ja neviem čom, mi kožná lekárka nasadila lieky. Poviem Vám, nič protivnejšieho som v živote neužívala. Volajú sa Roacutane /neviem presne ako sa to píše/, užívala som ich 3 mesiace. Odvtedy však nemám žiadne problémy s akné a tváričku mám krásnu, žiadne jazvy.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Verím, je to individuálne. Našťastie neviem čo je to akné z vlastných skúseností a to už mám svoj vek. Ten problém s kožou bol trocha iného charakteru. Možno rok som sa odhodlávala ísť kožnej lekárke a skončilo to u nej tak ako som napísala vyššie. Lekárka bola veľmi milá, ale každých 5 dní mi menila kortikoidné mastičky, snáď tri mesiace. Nakoniec mi povedala, že mám celiakiu a stratila som hormón, ktorý dokáže spracúvať laktózu. Zrazu mi všetko zakázala a ja, človek, ktorý rád veľa je a rôzne dobré veci som bola z toho nešťastná. Zvlášť preto, že nemám problém s hmotnosťou a nikdy som nemusela držať žiadne diéty. Ani bylinkárov však nemám veľmi "v láske ", ale bol to pokus, ktorý som absolvovala pod tlakom, že celý život na odporučenie lekárky by som mala držať diétu, a to nielen kvôli celiakii, ale bolo treba vylučovať aj každý výrobok, ktorý obsahoval laktózu. A verte, pri návšteve našich obchodov to vôbec nie je jednoduché. Takže na odporučenie bylinkára - len tak na okraj jeho kvapky a nie je ich málo druhov sa predávajú v lekárňach nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, som si dala ním odporučenú kúru. Od vedy prešlo 5 rokov, jem všetko žiadna celiakia sa mi nepotvrdila. Akurát obmedzujem trocha mliečne výrobky, ale to mi nevadí, nikdy som na mlieko nebola.
Takže toľko môj príbeh. Ale ako som už napísala vyššie je všetko individuálne a každý sa musí sám rozhodnúť na koho sa obráti so svojím problémom za účelom liečby. Uvedený môj popis je len jeden z veľa možností.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Nemá náhodou niekto skúsenosti s detoxikačnou kúrou podľa Dr. Jonáša?
0 0
Karmenka Karmenka

Karmenka je offline (nepripojený) Karmenka

Ja som mala tiez problemy s akne. Uz necele 3 mesiace pouzivam VICHY NORMADERM hydratačný krém (596,-Sk) + NORMADERM Čistiace adstringentné tonikum (410,- Sk) a plet sa mi pekne upravila. Su to pripravky urcene na problematicku aknoznu plet. Krem sa dava na tvar po vycisteni tonikom rano a vecer tak uz netreba pouzivat ziadne ine kremy. Je to sice dost draha kozmetika ale mne pomohla a som s nou spokojna.
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

VICHY funguje perfektne, s tým mám dobrú skúsenosť, môj syn pravidelne
užíva Pangamín, stav pokožky sa mu zlepšil, ale musí si dávať pozor
na stravu - má zvýšený apetít
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

ivab
Rada, ja by som zase neverila nikomu inému, ako konžnému lekárovi. Tiež som si pre tento problém vytrpela svoje. Chodila som aj na čistenie, ale nie žiadnej kozmetičke, ale kožnej lekárke. Tiež na žiarenie UV lampou. Nič mi však nepomáhalo. Akné je totiž niečo vnútorné, človek to má v sebe. Po rôznych mastičnách, vodičkách a ja neviem čom, mi kožná lekárka nasadila lieky. Poviem Vám, nič protivnejšieho som v živote neužívala. Volajú sa Roacutane /neviem presne ako sa to píše/, užívala som ich 3 mesiace. Odvtedy však nemám žiadne problémy s akné a tváričku mám krásnu, žiadne jazvy.

chcem sa pridať k názoru o tabletkách roaccutane. Aj ja som ich užívala síce až 6mesiacov,ale teraz už nemám vôbec problémy s akné. Bol to môj veľký problém od 16 rokov a teraz konečne viem, aký je to super pocit mať peknú tvár a neskrývať ju za rôzne púdre a aknecolor. Tiež mi ho odporučila moja kožná lekárka a môžem potvrdiť, že je fakt super. Sú tam nejaké nežiadúce účinky,ale dá sa to vydržať. Odvtedy ako som ho vysadila už prešiel rok a pol a stále je moja tvár super. Takže vrelo odporúčam.
Prajem pekný dník
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

jenny7
chcem sa pridať k názoru o tabletkách roaccutane. Aj ja som ich užívala síce až 6mesiacov,ale teraz už nemám vôbec problémy s akné. Bol to môj veľký problém od 16 rokov a teraz konečne viem, aký je to super pocit mať peknú tvár a neskrývať ju za rôzne púdre a aknecolor. Tiež mi ho odporučila moja kožná lekárka a môžem potvrdiť, že je fakt super. Sú tam nejaké nežiadúce účinky,ale dá sa to vydržať. Odvtedy ako som ho vysadila už prešiel rok a pol a stále je moja tvár super. Takže vrelo odporúčam.
Prajem pekný dník
A to sú hormonálne tabletky? Alebo na akej báze? A koľko si doplácala ?
0 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

Dajú sa kúpiť voľne v lekárni, alebo je to na predpis??
0 0
ivet.b ivet.b

ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

Taká milá osôbka :-))))
Len na predpis.
0 0
press press

press je offline (nepripojený) press

ja som mala tiez dlho problemy s pletou.
Upravila sa mi az po HOK (horm.antikoncepcii) ktora bola specialne aj na plet.

A samozrejme treba pit aj dost tekutin. (Akonahle sa pozabudnem, zacne ma tvar svrbiet.)
A vecer tvar vycistit a pouzit tonikum

Vsetko zavisi od typu cloveka, stravy a hormonalnej vyrovnanosti (ci ako to spravne vyjadrit)
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aj keď vyrážky sú možno rovnaké, príčiny môžu a aj sú rôzne, najčastejšie prebytok živočíšnej potravy a nedostatok rastlinnej.
Vzniká nerovnováha medzi vitamínom A a D.
Dajte si vyhľadať "kožný lekár" a ukážu sa vám témy, kde sme už o tom debatovali.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

suzuki
Dajú sa kúpiť voľne v lekárni, alebo je to na predpis??

Konečne som sa dostala na poradu, takže tabletky Roaccutane nie su hormonálne tabletky. Pri ich užívaní som mala trošku nepríjemné nežiadúce účinky a to: suchosť v očiach, ústach, v nose, pokožku na tvári aj perách som častejšie pociťovala suchšiu, ale dalo sa to zahnať mastnejšími krémami, do očí som si kvapkala kvapky na zvlhčenie oka, ale všetko za to stálo. Zabudla som spomenúť, že tie problémy som mala 10rokov a to je myslím dosť, takže tých 6mesiacov užívania a častejšieho krémovania ma vôbec neobťažovalo. Niekedy sa pristihnem, že som úplne zabudla na to, že aj ja som mala takéto problémy. A moje okolie si to tiež hneď všimlo, účinok sa dostavil po nejakých 2týždňoch užívania a postupne sa to zlepšovalo. A ešte jeden nežiadúci účinok - počas užívania nesmie človek otehotnieť a ani rok po doužívaní tabletiek. To všetko je popísané v letáčiku o lieku a oboznámi ťa s tým aj kožná lekárka. Je to len na predpis, a samozrejme užívanie je pod dohladom lekárky, čiže pravidelné kontroly a tak. Za tých 6mesiacov užívania ma to dokopy stálo okolo 2200Sk.Presne si to už nepamätám.
Toto je môj 2 príspevok a je to super, nečakala som, že dnes si nájdem toľko ohlasov. Som rada, keď som týmto niekomu pomohla pri probléme čo ďalej z akné a pre akú liečbu sa rozhodnúť.
Naposledy upravil jenny7 : 01.06.06 at 12:09
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Moja rada je na tento problém nasledovná: vylúčiť zo stravy dráždivé jedlá-
ostré, kyslé, dodržiavať pitný režim a hlavne vitamíny radu B najlepšie komplex
vitamínov prírodný / B-komplex od NUTRILITE/. Pangamin je len jedna časť ktorú tento produkt obsahuje.
S kožnými problémami mám aj ja skúsenosti také, že na alergické prejavy okolo očí mi jedna očná lekárka dala mastičku ktorá mi pomáhala a druhá mi po roku používania povedala že obsahuje kortikoidy a po dlhšom užívaní môže spôsobiť
zákal už neviem ani akej farby od zlosti a zvýšený očný tlak. Ten mi zistili.
Teraz používam kvapky a možno mi po roku povedia že aj tie niečo robia navyše čo by nemali. Najlepšie je spoliehať sa na prírodu o vlastný rozum, lebo aj tí učení sa môžu mýliť. Nemusia testovať na zvieratách majú nás.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Pridám sa aj ja. Tiež som mala problémy. Mám mastnú pleť a vyskúšala som kozmetiku od výmyslu sveta, rôzne mastičky a neviem čo všetko. Toľko peňazí !!!
Až kým mi kožná lekárka nepredpísala roaccutane (roakutan - neviem presne, ako sa to píše). Brala som ho len jeden rok a moja tvár bola na nepoznanie. Už sú to asi štyri roky a vôbec sa mi to nevrátilo. Jem všetko, mám stresujúcu prácu a nepoužívam špeciálnu kozmetiku (niekedy dokonca žiadnu )
Sú to síce silné lieky, treba dávať pozor na slnko a otehotnenie, no stoja za to. Odporúčam.
Naposledy upravil fipina : 01.06.06 at 12:51
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

fipina
Pridám sa aj ja. Tiež som mala problémy. Mám mastnú pleť a yskúšala som kozmetiku od výmyslu sveta, rôzne mastičky a neviem čo všetko. Toľko peňazí !!!
Až raz mi kožná lekárka mi predpísala roaccutane (roakutan - neviem presne, ako sa to píše). Brala som ho len jeden rok a moja tvár bola na nepoznanie. Už sú to asi štyri roky a vôbec sa mi to nevrátilo. Jem všetko, mám stresujúcu prácu a nepoužívam špeciálnu kozmetiku (niekedy dokonca žiadnu )
Sú to síce silné lieky, treba dávať pozor na slnko a otehotnenie, no stoja za to. Odporúčam.
Dobrá poznámka, treba dávať pozor na slnko a moc sa tomu neoddávať, preto som aj ja radšej brala tieto lieky cez zimu, je to tak myslím lepšie.
Super, takže ty ich už neberieš 4roky a všetko je tak, ako má byť. Parada! Ja som ho vysadila pred jeden a pol rokom, tiež je zatial všetko ok. V pohode jem jedno cez druhé, aj celú čokoládu a nič. Nikde sa mi to na tvári neodrzkadlí.Škodilo mi predtým aj zjesť niečo kyselé, hneď ma svrbela tvár a mala som tam také flaky a teraz, akosi mi to už nevadí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať