Zavrieť

Porady

ovčie kiahne

Chcem sa spýtať na váš názor, prípadne skúsenosti. Moje deti (7 a 9 rokov) dostali ovčie kiahne. Čo je podľa vás lepšie, ponatierať ich tekutým púdrom a pár dní ich nesprchovať, alebo nenatierať a sprchovať? Počula som obe varianty a neviem sa rozhodnúť čo bude lepšie.
Usporiadat
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Ponatierať tekutým púdrom, ja by som volila jednoznačne túto možnosť. A keď ich aj osprchuješ za nejaké tie 2-3 dni, tak ich ponatieraš opäť. Len nech nejdú von, je to zradné...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Ahoj Miriam, ja som s dcerkou prekonala kiahne pred 2 týždňami a veľmi sa mi osvedčila rada pani doktorky, aby sa viackrát za deň kupala a natierali sme sa fenistil gelom, dcerka bola vyhadzana po celom tele aj vo vlasoch a v ustach,usta je dobre vyplachovať repikom. Nerozškriabala si ani jednu kiahnu, a myslim že to je zásluha fenistil gelu, na noc sme dávali prvé dni ditiaden.Určite nepoužívaj tekutý púder,vraj to rýchlo vysušuje a potom to viacej svrbí. Kritické dni sme mali 4 a 5 deň,kedy mala aj dosť vysoké horúčky,ale behom týždňa bola v pohode a keď sme boli na kontrole na 10.deň u pani doktorky,tak už na väčšine tela mala len chrastičky.
1 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Tiež som počula, že je lepšie nenatierať a sprchovať, ale nepoznám nikoho kto s tým má skúsenosti. Chalani to majú 2 deň a už sa im to vyhadzuje aj vo vlasoch, preto sa mi viac páči to s tým sprchovaním, len som si chcela byť istá.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

chudaska
Ahoj Miriam, ja som s dcerkou prekonala kiahne pred 2 týždňami a veľmi sa mi osvedčila rada pani doktorky, aby sa viackrát za deň kupala a natierali sme sa fenistil gelom, dcerka bola vyhadzana po celom tele aj vo vlasoch a v ustach,usta je dobre vyplachovať repikom. Nerozškriabala si ani jednu kiahnu, a myslim že to je zásluha fenistil gelu, na noc sme dávali prvé dni ditiaden.Určite nepoužívaj tekutý púder,vraj to rýchlo vysušuje a potom to viacej svrbí. Kritické dni sme mali 4 a 5 deň,kedy mala aj dosť vysoké horúčky,ale behom týždňa bola v pohode a keď sme boli na kontrole na 10.deň u pani doktorky,tak už na väčšine tela mala len chrastičky.
Ja mám doma fenistil tiež, ale keď som si prečítala v príbalovom letáku, čo všetko fenistil obsahuje, tak ho aj teraz moc nepoužívam.Iba vtedy, ak majú deti nepríjemné štípance. Vtedy fenistil nebol, keď boli moje deti malé, ale tekutý púder zabral vždy... Žiadne vysoké horúčky. Každý máme svoje skúsenosti, ja som mala takéto, preto som ich prezentovala. Každý organizmus je iný, každý inak reaguje. Ja by som veru nesprchovala, ale možno doba pokročila a aj ovčie kiahne chcú byť in.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Miriam.x
Tiež som počula, že je lepšie nenatierať a sprchovať, ale nepoznám nikoho kto s tým má skúsenosti. Chalani to majú 2 deň a už sa im to vyhadzuje aj vo vlasoch, preto sa mi viac páči to s tým sprchovaním, len som si chcela byť istá.
Miriam, istá si ani po prečítaní sto príspevkoch nebudeš, každý organizmus je iný. Vyskúšaj a uvidíš.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Tiež som mala deti v takom veku s kiahňami - doporučené sprchovanie a Fenistil zabral u každého ináč. Fakt to uvidiš až po aplikácii individuálne. Vyskúšaj, dá sa to v priebehu liečby aj meniť, podľa toho, v akom rozsahu a intenzite sú vysypaní. Dokonca brali aj kvapky Fenistil, aby ich to veľmi nesvrbelo. Držím palce.
0 0
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
Moja dcéra prekonala kiahne na jeseň, brala fenistilové kvapky a natierala som ju tekutým púdrom, ale sprchovala som ju každý deň, a potom znova natrela. Prešlo jej to dosť rýchlo, zostala jej iba jedna malá jazva na chrbáte.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Moje deti si doniesli kiahne zo školky. Jedna sa mi vysypala týždeň pred Vianocami, tú to prvé 3 dni strašne svrbelo, tak som ju každú chvíľu sprchovala. To jej pomáhalo. Osušiť len jemnými dotykmi. potom som ju natierala striedavo mentolovým tekutým púdrom alebo fenistilom. Ústa sme vyplachovali šalviou - teplá voda s florsalminovými kvapkami, lebo mala plnú pusu hnisavých pupáčikov. Vtedy veľmi málo jedla. Menšia to dostala 2 týžne neskôr a jej fenistil nepomáhal vôbec, iba ten mentolový púder. Kvapky fenistil som dávala tiež, ale nejaký účinok som nevidela.

...netreba sa toho báť, ako to prišlo, tak to aj odíde, len sa treba chrániť pred chladom a pred slnkom. A keby im zostala nejaká tá jazvička, nebuď nešťastná... Ja mám krásnu jazvu uprostred čela a ako vraví moja mamka "minula som sa". No a moje deti keď videli princeznú Ladu so zlatou hviezdou na čele, vraveli, že vyzerám ako ona, iba že ja tam mám krúžok... ale to som už .


0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

pridám aj ja moju skúsenosť. Dcéra mala kiahne asi pred rokom. V Žiline vraj primár na kožnom (neviem či je to pravda ) zakázal dávať púder, vraj to upcháva a môžu byť z toho komplikácie. Jednou z mála doktorov , ktorá s ním súhlasila bola naša pediatrička a dcére predpísala fenistil, minuli sme dve tuby. Okrem toho som mala dcéru kúpažť v hypermangáne (ružová voda) ktorá perfektne sušila kiahne. Dcéra ich mala asi milión ale celkom v pohode sme ich zvládli. Okrem toho je dôležité byť v deobrom teple, pretože kiahne potrebujú vyliesť von a nie zostať v organizme. Priateľkine dcéry ich mali v hrdle v puse a vraj aj na žalúdku. Na hrdlo som dávala strepsils a myslím že vit . B.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Ja som svoje dcéry sprchovala a vyrážky sme vysúšali domácou ražovicou, naozaj. Minuli sme celý liter, poradila nám to naša lekárka. Zabralo to.
0 0
Summer Summer

Summer je offline (nepripojený) Summer

Z mojich skúseností rozhodnie nie tekutý púder. Hrozne to z neho svrbí keď uschne. Veľa sprchovať, držať v teple a natierať niečim proti svrbeniu ( Fenistil ap.). Najhoršie sú intímne miesta ale tie len sprchovať.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
V našom kraji je zase opačný názor a to je : "V žiadnom prípade nesprchovať"...jasné, že intimne miesta umývať...Fenistil kvapky od svrbenia alebo Dithiaden...na vyrážky tekutý mentolový púder...Moje deti mali kiahne cca pred mesiacom a mali prvé 4 dni horúčky do 39 stupňov, dcéra sa pridružil aj malý zápal stredného ucha (vraj to je normálne). Čo som čítala na nete, tak kuaihne sú vysoko infekčné a až 90 detí zo 100 , ak ich nemalo , tak ich určite dostane. Kiahne sú infekčné až po vyschnutie poslednej vyrážky cca 2-3 týždne ( to mám z netu aj z vlastnej skúsenosti) U nás v okrese bola normálne epidémia...celé rodiny ležali doma . Názory na liečbu sa rozchádzajú..každý lekár a každý lekárnik vám povie iné.

www.dieta.sk............tu sú tiež diskusie na túto tému
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No tak ja som kiahne dostala minulého roku a to už mám po tridsiatke. Sa hovorí , že v dospelom veku je to nebezpečné , ale našťastie u mňa to malo dobrý priebeh, teploty som mala len 1 deň a kiahne zmizli asi za týždeň a mala som ich presne 21 kúskov.Našťastie.Ale ostali mi po nich sem tam biele fliačky.Ja som mala na predpis od kožiarky nejaký krémik , ktorý mi namiešali v lek.Nebol to tekutý púder ale niečo hnedé a nemalo to moc príjemnú "vôňu". Ale hlavne , že pomohlo. Samozrejme dithiaden a sprchovať som sa mala s čistou vodou.Tiež mi prízvukovala že treba byť v teple a vyhýbať sa prievanu.
Som nechcela veriť lekárke , keď mi povedala , že mám ovčie kiahne.Asi som vtedy nebola v škôlke keď to deti mali.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Tak kiahne sme úspešne zvládli, chlapci sú už v škole. Ďakujem vám všetkým za rady. Najviac sme používali kúpeľ v repíku, chalani by v ňom boli stále a ani ich to veľmi nesvrbelo. Po pár dňoch už mali len chrastičky.
Prajem všetkým pekný a slnečný deň.
0 0
regina4 regina4

regina4 je offline (nepripojený) regina4

Môj jedenásťročný syn dostal ovčie kiahne pred dvoma dňami.Strašne sa o neho bojím ,pretože je to dieťa so ZŤP a má ochorenie,ktoré môže tento vírus varicselli opať spustiť.Tiež nám hovoria natierať - nenatierať a ja veru neviem či teda natierať či nenatierať.Každý lekár má svoju teóriu.Keďže som zdravotná sestrička voľakedy sa natieralo tekutým púdrom,tak som teda začala natierať tekutým púdrom lebo Fenistil mom.nemám ale myslím si tiež ,že to asi budeme kombinovať.Syn sa vyhadzuje etapovo.Dostane teplotu 38 C a zrazu je na svete výsev akoby ho posypali makom.Najma vo večerných hodinách.Vyskytujú sa hlavne vo vlasoch a na tváričke,tiež chrbát a dlane a prsty.Taktiež v pusinke a na perách má vyrážky.Popisuje,že ho pľuzgieriky bolia a svrbia.Nám naordinovali ešte Herpesin tbl. a dúfam,že je to zázrak,ktorí nám pomôže toto ochorenie zvládnuť.Pri teplote sme museli vysadiť methotrexat a zvýšili sme dávku prednisonu ale to skôr pomôže mamičkám s ťažko chorými detičkami.Jedno viem však,že chlad a sprchovanie detí sa nedoporučuje.Ani ja dieťa nesprchujem.Skôr polehuje a stále ho kontrolujem.Genitálie umývame jemne namočenou žinkou.Tiež dávame pozor na pľuzgieriky.Proti teplote používame Brufen syrup.Vyrážky ho svrbia ale nemôžeme kombinovať veľa liekov ,takže ani dithiaden ani Fenistil nepoužívam.Aspoň zatiaľ.Veľmi pekne ďakujem všetkým mamičkám,ktoré sem píšu svoje skúsenosti.strašne nám to v týchto dňoch pomáha.Snáď pomôžeme trošku aj my niekomu týmto príspevkom.Malokedy sa píše o nebezpečenstve ,ktoré s týmto ochorením súvisí ale treba dávať veľký pozor.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

U nas nepomohol dithiaden ale az fenistil-kvapky, vtedy to syna nesvrbelo, bol pokojnejsi. Mala som aj tekuty puder, syn ho skor odmietal, lebo bol studeny a potom svrbel aj zaschnuty. Najnovsie sa u nas odporuca FENISTIL gel. Moja dospela znama dostala 2.kiahne. Bola KOMPLET vyhadzana. Pouzivala len Fenistil gel, lebo inak to nezvladala. Moj syn nebol cely vyhadzany, mal skor vacsie kvalitne vyrazky, ale menej. Podla rad, co som tu precitala, som ho potom oplachovala s lubovnikovy odvarom. Myslim, ze mu to celkom pomohlo, chrasticky sa pekne hojili. Ale este teraz ma flaky po chrastach. Jazvicku ma len po chrasticke v uchu. Tiez sme pouzivali este NUROFEN sirup. Ale, nastastie, nemal ani vysoke horucky. Hlavne - VYDRZAT.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Moja malá kiahne odkrútila koncom apríla, tiež doporučili nekúpať v teplej vode, sprcha rýchla a fenistil. Ale nakoľko mám dcéru ješiťáčku a od mala tvrdí, že bude modelka tak som proti svrbeniu mala ešte jeden argument. Povedala som jej, že keď sa bude škriabať, tak jej zostanú jazvičky a modelkou nebude môcť byť. Verte neverte, malo to 100% účinok , fenistil sme použili asi zo tri krát.
0 0
Monia Monia

Monia je offline (nepripojený) Monia

Tak uz ich mam aj ja, a to uz mam 37 rokov. Nastastie ich nie je vela, aspon dufam, ze dalsie uz nevylezu.
Ale potrebujem radu, niektore su v pohode, nedostali sa ani do stadia velkych vodovych pupacikov, ale niektore zahnisali a neviem cim ich natierat aby nezanechali za sebou velke skody.
Zatial sa kazdy den osprchujem a vzdy potom natriem pupaciky mentolovym tekutym pudrom. Ale nezda sa mi, ze by to tym hnisavym potvoram nejak pomahalo.
TAk ak viete, poradte.
Srdecan vdaka a pekny den prajem.
0 0
massarique massarique

massarique je offline (nepripojený) massarique

No tak zapajam sa dotemy aj ja.....musim powedat ze je to strasny pocit mat kiahne....mam 19 rokow a mam prwy krat kiahne, doktorka mi jednoznacne zakazala sa kupat a na znizenie pocitu swrbenia mi predpisala ditiaden a na natieranie tekutý púder- ten ma na chrbáte neskutočne swrbí....uz to nemozem wydrzat, a to mam len druhy den, mam ich po sebe asi milion...asi si budem musiet zohnat ten fenistil, ked ho tu kazdy chwalil.... a asi sa zajtra aj osprchujem, bo som to nepraktizowal uz asi tyzden, na kolko mi nabehla wysoka teplota uz pred tyzdnom, a kiahne az wcera......dakujem za wsetky rady co su tu....dufam ze fenistil mi umozni kludnejsie zaspat....
0 0
jecki jecki

jecki je offline (nepripojený) jecki

Ahojte,
ja mam 22 a kiahne som dostala pred 5-6 dnami. Tekuty puder mi vobec nezabral, akurat ma neskutocne svrbel. Co mozem odporucit je kupanie v hypermangane, je dostat v kazdej lekarni, staci ho dat len kusok, aby voda zruzovela a kupat sa 5-10 min. Je to perfektne, kiahne sa vysusia a ani neviem ako sa mi vytvorili chrasty. Uz len pockat, kedy mi odpadnu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať