Zavrieť

Porady

socialna poistovna

Prosim o pomoc. Dnes , je v mojej firme den urceny na vyplaty. Prave som sa niekde docitala, ze tento den ma byt aj dnom splatnosti poistneho na socialnu poistovnu. Chcela by som vediet ci ma socialna positovna len jedne ucet a aky je jeho cislo. hladala som ho na ich stranke, no nenasla. A potom bysom chcela vediet, ci treba odovzdavat aj nejaky formular, kde je zapisane komu a kolko som vyplatila mzdy a kolko z toho bolo odvodov do socialnej postovne? Mari sa mi nieco take, ze som taky nejaky formular uz videla, ale vobec si nepamatam jeho nazov.Mam este nejake ine povinnosti co sa tuak socialnej positovne? Na danovy urad su az stvrtrocne vykazy, teda dufam. Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adulique
    Prosim o pomoc. Dnes , je v mojej firme den urceny na vyplaty. Prave som sa niekde docitala, ze tento den ma byt aj dnom splatnosti poistneho na socialnu poistovnu. Chcela by som vediet ci ma socialna positovna len jedne ucet a aky je jeho cislo. hladala som ho na ich stranke, no nenasla. A potom bysom chcela vediet, ci treba odovzdavat aj nejaky formular, kde je zapisane komu a kolko som vyplatila mzdy a kolko z toho bolo odvodov do socialnej postovne? Mari sa mi nieco take, ze som taky nejaky formular uz videla, ale vobec si nepamatam jeho nazov.Mam este nejake ine povinnosti co sa tuak socialnej positovne? Na danovy urad su az stvrtrocne vykazy, teda dufam. Dakujem za pomoc.
    V deň výplaty sú splatné aj odvody do poistovní( ZP,SP).
    Tlačivko sa volá mesačný výkaz, skús pozieť na hlavnej stránke, tam sú tlačivká, alebo www.socpoist.sk.
    Naposledy upravil Tweety : 15.05.06 at 11:42

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Každá pobočka Sociálnej poisťovne má iné číslo účtu, nájdeš si ho tu:
    http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=719
    a formulár Mesačného výkazu tu:
    http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1226
    Ak by si mala 9 a viac zamestnancov, tak musíš tento formulár zasielať elektronicky.
    Naposledy upravil alušik : 15.05.06 at 11:30

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    A este by som malu otazocku, ked ten mesacny vykaz vyplnim, musim s nim osobne bezat na pobocku socialnej poistovne, alebo to ide aj inak. Tam je akak lehota dodania toho mesacneho vykazu na soc poist.? Btw mame len dohodarov a tam su iba odvody do socialnej poistovne ak nepresiahli minimalnu mzdu, teda ak sa nemylim. Diky moc za pomoc

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adulique
    A este by som malu otazocku, ked ten mesacny vykaz vyplnim, musim s nim osobne bezat na pobocku socialnej poistovne, alebo to ide aj inak. Tam je akak lehota dodania toho mesacneho vykazu na soc poist.? Btw mame len dohodarov a tam su iba odvody do socialnej poistovne ak nepresiahli minimalnu mzdu, teda ak sa nemylim. Diky moc za pomoc
    TAk, opravím na správnu mieru ,z dohôd platí zamestnávateľ iba Úrazové poistenie(zatiaľ). Výkaz môžeš poslať poštou, nemusíš nikde utekať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    aaaaa
    chcel by som vedieť stranky na socialnej v Košiciach
    http://www.socpoist.sk/index/index.php
    zadaj si názov obce. Predpokladám, že ťa zaujímajú stránkové dni.

    mango28 je offline (nepripojený) mango28

    mango28
    Mozno mi niekto poradi. Pri vypisovani mesacneho vykazu sa pri sume poistneho k úhrade suma zaokruhluje?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mango28
    Mozno mi niekto poradi. Pri vypisovani mesacneho vykazu sa pri sume poistneho k úhrade suma zaokruhluje?
    Áno, zaokruhľuje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mango28
    Mam 1212,-. Na cele koruny alebo stovky?
    Ja som predpokladala, že máš tam haliere, iba tie sa zaokruhľujú, celé koruny už nie.

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    prajem vsetkym prijemny vecer, mam jednu otazocku (pre vas asi banalnu) ale nie som si ista. znama si zalozila s.r.o., 30.6.2006 v nej zamestnala prveho cloveka, viem ze ho nahlasiť do SP mala den pred nastupom ale urobila to az dnes. ale potrebuje vyratat za ten jeden den odvody, podla mojich vypoctov mi to vychadza nasledovne (len neviem ci sú dobré, pretoze nikdy som mzdy este nepocitala):

    hruba mesačná mzda: 7,500 SKK
    v júni odpracovaný 1 den : 7,500 / 22 * 1 = 341
    odvody do sociálnej poisťovne zamestnanec: 341 * 9,4 % = 32
    odvody do zdravotnej poisťovne zamestnanec: 341 * 4 % = 14

    odvody do sociálnej poistovne zamestnavateľ: 341 * 25,2% = 86
    odvody do zdravotnej poistovne zamestnavateľ: 341 * 10% = 34

    celkovo odvody do sociálnej poistovne : 118
    celkovo odvody do zdravotnej poistovne: 48

    čistá mzda zamestnanca: 295 SKK

    dakujem za kazdu odpoved

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    bumpy
    prajem vsetkym prijemny vecer, mam jednu otazocku (pre vas asi banalnu) ale nie som si ista. znama si zalozila s.r.o., 30.6.2006 v nej zamestnala prveho cloveka, viem ze ho nahlasiť do SP mala den pred nastupom ale urobila to az dnes. ale potrebuje vyratat za ten jeden den odvody, podla mojich vypoctov mi to vychadza nasledovne (len neviem ci sú dobré, pretoze nikdy som mzdy este nepocitala):

    hruba mesačná mzda: 7,500 SKK
    v júni odpracovaný 1 den : 7,500 / 22 * 1 = 341 341
    odvody do sociálnej poisťovne zamestnanec: 341 * 9,4 % = 32 34
    odvody do zdravotnej poisťovne zamestnanec: 341 * 4 % = 14 14

    odvody do sociálnej poistovne zamestnavateľ: 341 * 25,2% = 86 89
    odvody do zdravotnej poistovne zamestnavateľ: 341 * 10% = 34 35

    celkovo odvody do sociálnej poistovne : 118 celkom firma 124
    celkovo odvody do zdravotnej poistovne: 48 celkom zam-ec 48

    čistá mzda zamestnanca: 295 SKK 293.-Sk

    dakujem za kazdu odpoved
    Takto to je u mňa.
    Naposledy upravil Melnick : 04.07.06 at 20:59

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    bumpy
    prajem vsetkym prijemny vecer, mam jednu otazocku (pre vas asi banalnu) ale nie som si ista. znama si zalozila s.r.o., 30.6.2006 v nej zamestnala prveho cloveka, viem ze ho nahlasiť do SP mala den pred nastupom ale urobila to az dnes. ale potrebuje vyratat za ten jeden den odvody, podla mojich vypoctov mi to vychadza nasledovne (len neviem ci sú dobré, pretoze nikdy som mzdy este nepocitala):

    hruba mesačná mzda: 7,500 SKK
    v júni odpracovaný 1 den : 7,500 / 22 * 1 = 341
    odvody do sociálnej poisťovne zamestnanec: 341 * 9,4 % = 32
    odvody do zdravotnej poisťovne zamestnanec: 341 * 4 % = 14

    odvody do sociálnej poistovne zamestnavateľ: 341 * 25,2% = 86
    odvody do zdravotnej poistovne zamestnavateľ: 341 * 10% = 34

    celkovo odvody do sociálnej poistovne : 118
    celkovo odvody do zdravotnej poistovne: 48

    čistá mzda zamestnanca: 295 SKK

    dakujem za kazdu odpoved
    Jedna otázka:
    Má zamestnanec podpísané vyhlásenie a uplatňuje si nezdaniteľnú časť základu dane, resp. daňový bonus na dieťa?
    Ak neuplatňuje nezdaniteľnú časť a ani daňový bonus na dieťa, chýba mi tu ešte daň.

    Malý doplnok k výpočtu poistného na sociálne poistenie:
    V žiadnom prípade nie je možné počítať poistné jednou sumou zo "súčtu percent". Treba osobitne vypočítať a zaokrúhliť na celé koruny nahor poistné na každé zo štyroch druhov poistení zamestnanca a siedmich druhov poistení zamestnávateľa a sčítať zaokrúhlené sumy. Mnou vypočítané "červené čísla" sa zhodujú s "červenými číslami" vypočítanými v príspevku od Melnick.

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    velmi pekne vam dakujem, zamestnanec ma podpisane vyhlasenie a uplatnuje si nezdanitelnu cast, ja som to pocitala v exceli, preto je to tak zaokruhlene, idem si to hned opravit, este raz vam dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.