Zavrieť

Porady

Praceneschopnost

Presla som si debatu na temu "pracovny uraz". Vo vacsine sa tam hovori ako zistit DVZ a podobne .... Ale nenasla som riesenie na moju otazku.
Nas zamestnanec utrpel 16.5.2006 pracovny uraz, do dnesneho dna je na PN. Jeho DVZ je 599,3206. Vypocitala som mu nahradu za PN - za 3 dni 25% a 7 dni 55% co cini 2 757,--. Ale program vypocita nahradu vo vyske 4 795,-- ked z-covi vo vyplatnej paske zaskrtnem, ze je to uraz.
Nahradu za PN, ked je to pracovny uraz vypocitavam prvy krat takze moja otazocka - vyplacam z-covi okrem nemocenskeho aj nejaku inu nahradu a v akej vyske a za kolko dni. PN som postupila od 11.dna Soc.poist.
Dakujem vsetkym, kt. je problematika ohl. pracov. urazov jasnejsia ako mne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Pokiaľ som to pochopila správne zamestnávateľ hradí len základnú PN všetko ostatné prepláca a dopláca SP

    Procont je offline (nepripojený) Procont

    Procont
    Aj ja by som preplatila len zakladnu PN a ostatne nechala na Soc.poist., ale program mi po oznaceni, ze je to pracovny uraz vypocita ovela vacsiu PN. Preto sa pytam ako to vlastne ma byt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.