Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Cila
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila

Cila veľmi si ma potešila s touto témou ...priam si mi čítala myšlienky, že podobnú tému otvoriť .Dnes silne o tom uvažujem aj ja , po rozhovore s doktorkou.Vravela , že v našom meste existuje doktor, ktorý sa venuje odnaučeniu fajčiť .
Veľmi si želám aj ja , aby som s touto pliagov prestala , ale som slaboch .Veľmi si vyčítam tento zlozvyk ...priam zabiják .
V najbližších dňoch chcem toho doktora navštíviť a vyskúšam .
Neviem si predstaviť ,čo budeme robiť s rukou , keď nebudeme držať cígu....a ako budeme piť kafíčko....... strašne prestrašne chcem prestať, ako vidíš mám len rečičky ....a výsledok žiaden .

XXXX predsavzatí v novom roku ....každý rok s ním začínam ......je to zúfalé .

Nad tou náplasťou som uvažovala ....ako na Teba pôsobí ...myslíš , že kvôli nej si znížila počet cigariet ?
Ešte sa bojím nadváhy ak prestanem fajčiť .......hm potom už len cvičiť a cvičiť a zdravo žiť .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Zitka, ďakujem, vidím, že nie som sama. Trápia ma tie isté obavy ako nadváha, neviem čím mám zamestnať ruky. Najviac som vydržala nefajčiť 3 hodiny, potom som začala byť veľmi nervôzna, pri naplasti to necítim, len ma napadne "ale by som si zapálila".
Toto rozhodnutie - prestať fajčiť mám asi tak mesiac. Namerali mi paradny krvný tlak tak asi pre koňa. Nikotín zužuje cievy, tak musím s tým niečo urobiť.
Náplaste sú dobré, trošku svrbí pod nimi koža, ale po pár hodinách prestane.
Možno budem potrebovať aj pomoc Vášho lekára. Lieči to s akupunktúrou?
Ak budeš vedieť o ňom viav napíš prosím Ťa.
Cila
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Kočky aj ja fajčím,môjho muža ide roztrhnúť tak sa jeduje.Ja nefajčím veľa,tých 6 ks denne,ale už tiež aj 30 rokov.Fajčím len v kotolni,aby som nekazila ovzdušie.Každý deň sa bojím,že ochoriem,ale aj tak fajčím.Aj pozerám na internete ako prestať,ale neviem si to predstaviť,že ja si ráno nezapálim,alebo po dobre vykonanej práci si nezafajčím.Je to určitý druh pôžitku,ktorý neviem, čím by som nahradila.Snažím sa zdravo stravovať,aj sa veľa pohybujem,ale čo keď fajčím.A vôbec nepijem. Môj muž vždy povie,no to by už len chýbalo aj fajčiť aj piť.Vymyslite volačo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Neviem ako to lieči .....potrebujem sa s ním nakontaktovať a dohodnúť na postupe , potom napíšem .

Môj brať bol niekde v Martine .........spôsob , ktorý mi opísal , pripadal smiešny , ruky si položil na nejakú platňu a mal zotrvať určitú dobu ..zaplatil za to 700,-Sk .....25 ročný tuhý fajčiar .....z dňa na deň prestal fajčiť.....veľmi si Vážim u neho silu povahy......už nefajčí 2 roky .Zo začiatku stále vyhľadával sladkosti , pribral , ale po čase sa to váhovo stabilizovalo .

Čo bolo na tom zaujímavé , že asi po pol roku...dávali v televízii podobnú firmu ...a že vraj je to podvod a na tomto podvode získavajú peniaze .

No a ak to bol skutočne podvod .. ...tak jemu to pomohlo , napriek tomu veril ,že on nefajčí vďaka tomu /možno podvodu/ale presvedčil sám seba a to sa cení.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja Vám budem morálnou podporou, chcete? Tiež sú mi tieto riadky blízke a povedomé. Fajčila som asi 22-23 rokov. Už to je asi 6 čo nefajčím. Smiešne, ale fakt neviem v ktorom roku som prestala, ale sa mi marí že to bolo v roku 2000. Fajčila som najmenej 1 krabičku. Keď sa posedelo, debatilo, popíjalo aj 3 krabička bolo málo. Ale to viete, každý každého vynukeje takže asi tak. Zaujímavé, že ešte aj dnes si pamätám, že nešlo ani na chuť, ale ťahalo sa. Ja si dobre pamätám môj rituál. Ráno o pol 5. cigaretka, o 5 minút ďalšia, kým som sa vybrala na vlak, za rána aj 3. Keď bolo s kým na stanici. Ďalšiu, keď nebolo s kým, ale bol čas ďalšiu. A to neskutočné dlhé roky. Závislosť ako vyšitá. Potom som si to uvedomovala čoraz častejši, že to už nie je od chuti, ale zo silnej závislosti. Prvá káva bez cigarety, ľudia, ruky sa mi triasli ako pri nedostatku závislej látky v tele. Chlipkala som ju radšej položenú na stole, lebo v ruke tras. Prestala som zo dňa na deň, naraz. Pri chuti na cigaretku pomáha pohár studenej vody, po dúškoch, aby bola vždy po ruke. Namiesto cigarety, voa, Pomaly, vychutnávať. Aj mentolové žuvačky bez cukru sú super. Pevná vôľa je základ ku všetkému a chcieť si dokázať, že akákoľvek slabosť nie je trvalá. Ruky sa dajú zamestnať domácimi prácami.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Elenka , však keď pozerám do popolníka , sa čudujem a kladiem si otázku .........prečo vôbec fajčím .Keby si videla aký dlhý špak odhodím , tak sa čudujem sama sebe, či to vôbec má význam za tie dva tri štyri šluky .Veľa krát mi vyhorí aj sama .

Budem rada ak prevezmeš patronát dozoru a budeš nás v tom podporovať .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

fujtajbl !!!




0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ayya
fujtajbl !!!




Ayyka, toto má niečo znamenať? Vysvetli prosím o čo ide. Ďakujem.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Baby...dofajčite to, čo máte doma...a viac si to nekúpte....také jednoduché je to...
a každý deň tu zahláste...ako to ide bez cigariet..
síce nefajčím a ani kávu nepijem...ale určite Vám bude chutiť káva aj bez cigarety ...chce to len pevnú vôľu nič viac...jednoducho už si viac nezapáliť..
však si ničíte s tým zdravie...a keby len sebe....

ináč...zaujímavý postreh máte....trápi Vás či sa dostaví nadváha..ale neduhy z cigariet tie Vás netrápia ????
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dámy, aj Sophia Loren prestala fajčiť kvôli pleti. Aby bola krásna. Po 40. A keď budete popíjať vodičku tak sa aj dobre prehydratujete. A ako len strašne cigarety smrdia, fúj. Stačí keď nebudete krátko fajčiť a už V8m budú cigarety straaašne smrdieť. Ako keď si pričuchnete k popolníku keď sú v ňom špaky. A potom je ten dych už o inom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Hlinkovx
Baby...dofajčite to, čo máte doma...a viac si to nekúpte....také jednoduché je to...
a každý deň tu zahláste...ako to ide bez cigariet..
síce nefajčím a ani kávu nepijem...ale určite Vám bude chutiť káva aj bez cigarety ...chce to len pevnú vôľu nič viac...jednoducho už si viac nezapáliť..
však si ničíte s tým zdravie...a keby len sebe....

ináč...zaujímavý postreh máte....trápi Vás či sa dostaví nadváha..ale neduhy z cigariet tie Vás netrápia ????

Silvika ...nemám Ti čo odpovedať ....pretože máš pravdu .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Elena Navrátilová
Ayyka, toto má niečo znamenať? Vysvetli prosím o čo ide. Ďakujem.
no - ze taku "hnusnu" temu niekto nacal to som chcela naznacit ... mam s nefajcenim skusenosti - staci si jednoducho rozkazat !
lenze - co ked sa neviem aj posluchnut? :p

fajcim dlho... a vela - ako fabricky komin, hoci jedina z rodiny... ked prestal manzel, tak som zo solidarity k nemu slubila, ze budem fajcit iba na balkone... a viete v zime aka je tam zima???

pamatam si, ze ked mala mladsia dcera 2 roky, tak som ju oducala od dudla... a dost "drastickym" sposobom ... podarilo sa za jeden den (v pripade zaujmu napisem ) a kedze nasa malinka to tak super zvladla, zobrala som vsetky cigarety a zapalovace a odniesla k susedke, vraj: ked sa moze male dieta zo dna na den oducit od dudlika, tak ja musim dokazat prestat s cigami - ale nepodarilo sa
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Zitka...nemusíš odpovedať...stačí, keď si nezapáliš...:p ale ináč ja ťa nenútim..je to čisto tvoje rozhodnutie...a môj názor na cigy...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ayya
no - ze taku "hnusnu" temu niekto nacal to som chcela naznacit ... mam s nefajcenim skusenosti - staci si jednoducho rozkazat !
lenze - co ked sa neviem aj posluchnut? :p

fajcim dlho... a vela - ako fabricky komin, hoci jedina z rodiny... ked prestal manzel, tak som zo solidarity k nemu slubila, ze budem fajcit iba na balkone... a viete v zime aka je tam zima???

pamatam si, ze ked mala mladsia dcera 2 roky, tak som ju oducala od dudla... a dost "drastickym" sposobom ... podarilo sa za jeden den (v pripade zaujmu napisem ) a kedze nasa malinka to tak super zvladla, zobrala som vsetky cigarety a zapalovace a odniesla k susedke, vraj: ked sa moze male dieta zo dna na den oducit od dudlika, tak ja musim dokazat prestat s cigami - ale nepodarilo sa
ayya tak Ťa berieme do spolku ......môžeš ísť do toho
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Tiež som niekedy dávno fajčila, ale už to je nejakých 20-25 rokov,čo som prestala.Najprv o trvalo veľmi dlho a určitý čas bola stále posledná cigaretka a vždy som neprestala. A potom akoby uťal. Dostala som zápal priedušiek,no cigaretu so si neodoprela. A bolo to dobre,pretože mi po nej bolo tak veľmi zle, že už som ju dlhé roky nechcela vidieť. Po rokoch som zase skúsila /boli zlé okolnosti-stalo sa/ , nebolo mi z toho nič ale už to nebol ten pocit ako niekedy predtým. Odvtedy si raz -dvakrát do roka trocha potiahnem ale môžem povedať, že ma to neláka a vlastne ani nefajčím. Keď som prestala bol veľmi veľký kašeľ /nie prieduškový ale cigaretový/ asi mesiac. Vtedy som sa veľmi bála. DRŽÍM VÁM PRSTY,KEĎ TO NAOZAJ CHCETE-URČITE TO DOKÁŽETE
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zitka aj Vás všetky ostatné:
budem Vás podporovať v boji :
"ty verzus cigaretka"
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
takže dofajčite tú poslednú, čo Vám ešte dymí v popolníku...a viac Vás tu s cigaretou nechceme vidieť
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Elena Navrátilová
Dámy, aj Sophia Loren prestala fajčiť kvôli pleti. Aby bola krásna. Po 40. A keď budete popíjať vodičku tak sa aj dobre prehydratujete. A ako len strašne cigarety smrdia, fúj. Stačí keď nebudete krátko fajčiť a už V8m budú cigarety straaašne smrdieť. Ako keď si pričuchnete k popolníku keď sú v ňom špaky. A potom je ten dych už o inom.
Hej, aj mne smrdia cigarety... aj dym mi vadi, aj popolnik vyhadzujem von ... ale zas na druhej strane - a to sa mozete spytat lekarov - poznam viac ludi, ktori prestali fajcit zo dna na den a nalepilo sa na nich v tom momente chorob nepocitane...:p ako keby ten nikotin a vsetky frasy k tomu nicili aj choroboplodne zarodky ... a ked clovek prestane fajcit, tak sa vsetky na jeho organizmus vrhnu ako na hostinu ... nesrandujem teraz, hoci to tak vyzera
navyse - mam nizky tlak, takze to stahovanie ciev sa mi hodi do kramu ... inak by som v kuse spala aj postojacky, kava mi uz zabera malo
-----

ked som fajcila asi 5 rokov, tak som bola v protifajciarskej poradni - nikomu by som to nedoporucovala ... sice - to uz bolo davno, mozno maju lepsie metody. Ale vtedy to fungovalo asi takto: pani doktorka mi predpisala taku vodicku, ktorou som si mala usta preplachovat pred kazdou cigaretou... nemalo to ziadnu chut... ale v kombinacii s tym cigaretovym dymom ano - chut cigariet sa zmenila, vsetky chutili rovnako smiesne - bolo jedno, ci to bola sparta, alebo nieco ine - zo zartu som vyskusala vtedy aj ine: aj marsku aj startku ... bolo jedno aka to bola znacka... dym chutil rovnako sladkasto
kolegyne chceli vyskusat (vodicky bolo dost) tak si vyplachli pusu a potom povinne zapalili (to bol ucel, malo sa to sprotivit) ... vsetky grcali z toho iba mne nic nebolo - akurat, ze mi bolo jedno aku znacku som fajcila ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte niečo chcem dodať .......bojím sa toho , že čo ak prestanem fajčiť a budem mať potom problém ..nejaký napríklad ....že sa to prejaví .....Elenka Navrátilová Ty si mala nejaký problém...... Popíš ak to nie je tajné ....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ayya presne to čo popisuješ ...toho sa bojím .......pri písaní môjho predchádzajúceho príspevku ,om ešte nevedela čo píšeš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať