Zavrieť

Porady

Pridelenie DIČ

Pozdravujem,
chcem Vás poprosiť o radu, aj keď neviem, či dobre zaraďujem tému. Pokiaľ nie, ospravedlňujem sa.

Žiadala som od dodávateľa ubytovacích služieb poskytnutie bližších identifikačných údajov, nakoľko na PPD na svojej pečiatke tieto údaje neuvádzajú (čo je isto prúser sám o sebe).
Trápi ma však ale skutočnosť, že keď som ich telef. žiadala o poskytnutie týchto údajov, pani mi tvrdila, že ona má len IČO, že ona je "fyzická osoba" majiteľka zariadenia a ona NEMÁ "DIČ".
Nejde mi to nejak do hlavy...
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Asi zabudla ked ziskala zivnostensky list ze sa ma registrovat aj na danovom urade. Ked jej na to pridu tak dostane pokutu za neskoru registraciu. Ako potom podava DP?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nefer
    Pozdravujem,
    chcem Vás poprosiť o radu, aj keď neviem, či dobre zaraďujem tému. Pokiaľ nie, ospravedlňujem sa.

    Žiadala som od dodávateľa ubytovacích služieb poskytnutie bližších identifikačných údajov, nakoľko na PPD na svojej pečiatke tieto údaje neuvádzajú (čo je isto prúser sám o sebe).
    Trápi ma však ale skutočnosť, že keď som ich telef. žiadala o poskytnutie týchto údajov, pani mi tvrdila, že ona má len IČO, že ona je "fyzická osoba" majiteľka zariadenia a ona NEMÁ "DIČ".
    Nejde mi to nejak do hlavy...
    Ďakujem za odpoveď.
    Vyhľadaj si na stránke www.drsr.sk ich DIČ (na základe zadania IČO) a zistíš, či vraví pravdu.

    Možno ani nemá živnosť....videla si jej ŽL? Pozri na www.zrsr.sk (podľa obch. mena)
    Naposledy upravil Paula : 01.08.06 at 10:53

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nefer
    Pozdravujem,
    chcem Vás poprosiť o radu, aj keď neviem, či dobre zaraďujem tému. Pokiaľ nie, ospravedlňujem sa.

    Žiadala som od dodávateľa ubytovacích služieb poskytnutie bližších identifikačných údajov, nakoľko na PPD na svojej pečiatke tieto údaje neuvádzajú (čo je isto prúser sám o sebe).
    Trápi ma však ale skutočnosť, že keď som ich telef. žiadala o poskytnutie týchto údajov, pani mi tvrdila, že ona má len IČO, že ona je "fyzická osoba" majiteľka zariadenia a ona NEMÁ "DIČ".
    Nejde mi to nejak do hlavy...
    Ďakujem za odpoveď.
    Povinné používanie pečiatky nevyplýva zo žiadneho zákona, takisto jej obsah závisí na používateľovi.
    Je možné,že ubytovacie služby poskytuje mimo živnosti , a preto tieto údaje neuvádza na PPD.

    Nefer je offline (nepripojený) Nefer

    Nefer
    Ubytovacie služby má v živnosti.
    A to povinné uvádzanie DIČ na všetkých daňových dokladoch vyplýva zo zákona nie?
    Dikes.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Nefer
    Ubytovacie služby má v živnosti.
    A to povinné uvádzanie DIČ na všetkých daňových dokladoch vyplýva zo zákona nie?
    Dikes.
    ano, podla §31, ods.11 zakona o sprave dani a poplatkov...

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    dič musí mať každý - samozrejme každý kto sa zaregistruje na dú naopak ičo nemá každý napr. právnici, ktorý podnikajú na základe iného ako živnostenského oprávnenia ičo nemajú pridelené ale naopak dič áno.
    a keď prevádzkuje takéto zariadenie registrovať sa určite musela.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    daniek
    napr. právnici, ktorý podnikajú na základe iného ako živnostenského oprávnenia ičo nemajú pridelené
    S týmto nesúhlasím, majú pridelené IČO . Dokonca som dnes videla ešte "mokré", včera pridelené .

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    tak ak nie právnici tak notári ale určite je to tak ičo nemusí mať každý naopak dič áno

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nie som hádavý človek.....ale mám doma kopec faktúr od notára, na všetkých má oboje

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja mám advokáta bez IČa. Právnik z IČOm asi vykonáva nejakú inú činnosť ( okrem advokácie ) , ktorá vyžaduje živnostenské oprávnenie v zmysle Žisvnostenského zákona.

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    IČO nemaju napr. ani financni poradcovia. V poslednej dobe od nich chcu aby si vybavili IČO. Treba ist na Statisticky urad a ICO im pridelia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.