Zavrieť

Porady

slimáci - čo s nimi?

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Čítala som tému o mravcoch v záhrade, ale oproti tomu, čo som včera zistila v záhrade, sú mravce "baránkovia". Všade, kde som sa len pozrela - hnedá zem od slimákov bez ulity (také hnusné škaredé hnedo-čiernej farby). Uhorky, tekvice, kapusta - všetko je od nich obžraté. Kúpila som také granulky proti slimákom, ale teraz keď stále prší nezaberá, lebo hneď navlhnú, alebo sa úplne roztopia. Nemáte niekto dáku radu ako sa ich zbaviť?
Usporiadat
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

v televíznych novinách niekoľko dní dozadu dávali info o premnožení slimákov a tam uvádzali, že proti nim nezaberá žiaľ nič - len ich stále zbierať a zbierať...

http://www.joj.sk/?go=archive&pid=5169
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Neco sa mi marí, že proti slimákom pomáha obyčajná kuchynská soľ, ale neviem neviem, či to bude niečo platné v tomto upršanom počasí a je to rada bez záruky.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

willma
Neco sa mi marí, že proti slimákom pomáha obyčajná kuchynská soľ, ale neviem neviem, či to bude niečo platné v tomto upršanom počasí a je to rada bez záruky.
je to pravda tento recept používa moja suseda. slimákov solí oni sa potom rozpustia na sliz.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

http://www.porada.sk/t9422-slimaky-v...E1ci+z%E1hrade
tu je návod
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mne sa neosvedcili ziadne chemicke ani ine prostriedky, len zbieranie a nicenie slimakov. Na jar boli slimaky v ulitach, teraz su take hnusne "bezdomovce".
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

durisovad
Mne sa neosvedcili ziadne chemicke ani ine prostriedky, len zbieranie a nicenie slimakov. Na jar boli slimaky v ulitach, teraz su take hnusne "bezdomovce".
Daška, tak to máš nejakých "mimozemšťanov" čo majú 7 životov
Pekný deň...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Keby len 7! Ale mne sa zdá, že za každému zabitému slimákovi príde na pohreb 20 živých!!! A ešte akéééé je to hnusné, keď toho bezdomovca náhodou "otrhnem" miesto uhorky! Bŕŕŕŕŕŕŕ
0 0
lokok lokok

lokok je offline (nepripojený) lokok

ten problem so slimakmi poznam. Mama ich chodí soliť každý večer. Sused skúšal posypať vápno okolo záhradky. Kým nepopršalo, bolo to super. Podľa mňa začíta no byť vážny problém. My zo záhradky teda vela nemáme, takmer všetko "požrali". Tak ak má niekto ešte nejaký nápad, nech napíše.
0 0
lokok lokok

lokok je offline (nepripojený) lokok

A co tak ich pozbierať a predať do nejakej reštiky, čo robia z nich špeciality Aspoň by to bolo ako-tak výnosné.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lokok
ten problem so slimakmi poznam. Mama ich chodí soliť každý večer. Sused skúšal posypať vápno okolo záhradky. Kým nepopršalo, bolo to super. Podľa mňa začíta no byť vážny problém. My zo záhradky teda vela nemáme, takmer všetko "požrali". Tak ak má niekto ešte nejaký nápad, nech napíše.
A skúšali ste ten MESUROL čo som písal ? Mne zabral na 100%
0 0
lokok lokok

lokok je offline (nepripojený) lokok

ten pripravok neviem zohnat v obchodoch. U nas nie je veľky výber. Ale skusim znova sa poobzerať po nom. Dakujem za radu.
Naposledy upravil lokok : 08.08.06 at 16:05
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
[
Sedem zivotov urcite nemaju, ale mnozia sa neuveritelne rychlo a aj rychlo dorastaju.
Do restauracii by ich asi nechceli, na jedenie sa pouzivaju velke slimaky s ulitou. Vlani si na tom v niektorych oblastiach Slovenska velmi dobre ludia zarobili. Kupovali to Francuzi.
bquote=Manual]Daška, tak to máš nejakých "mimozemšťanov" čo majú 7 životov
Pekný deň...[/quote]
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

V poslednom (?) záhradkárovi riešia slimákov, nejakým prostriedkom. Vraj ich nie je dobré zasáľať ani ináč chemicky "ošetrovať", pretože zacnú vylučovať sliz, ktorý zamorí pôdu. Tento prostriedok ich navedie na to, aby zaliezli do zeme, tam zaspali a v spánku pokojne umreli. Humánny spôsob, a ešte aj ekologický...
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

V prvom momente som si myslela,že ide sa riešiť problém slimáci ľudia.Hneď som nakukla,ako na to.Musela som sa zasmiať.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Manual - tak som zohnala Mesurol, ale len také malé modré granulky. Sú naozaj účinné, ale nakoľko máme obrovskú záhradu, tak som ich poukladala (nasypala som na zaváraninové vrchnáky) len okolo uhoriek a šalátu. Fakt to zaberá. Ráno som sa bola pozrieť - jedna kopa hnedočiernej slizkej masy.
Ďakujem za zadu. Eva
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ZEvina
Manual - tak som zohnala Mesurol, ale len také malé modré granulky. Sú naozaj účinné, ale nakoľko máme obrovskú záhradu, tak som ich poukladala (nasypala som na zaváraninové vrchnáky) len okolo uhoriek a šalátu. Fakt to zaberá. Ráno som sa bola pozrieť - jedna kopa hnedočiernej slizkej masy.
Ďakujem za zadu. Eva
Evka, ja odtrhnem list a dám to naň, slimák ide za potravou za listom ale viac mu zachutí mesurol a je po ňom. Stačí dať návnadu 3-5 granuliek, ja mám ešte ten starší typ, čo sú ako kamienky do zapalovačov.
Som rád že si si dala poradiť a nesypala tam soľ, škrupiny a kde čo.
Pekný deň...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

To akože škrupiny, soľ neboli rady? Kedysi boli aj také ružové granule, ale tie už nie sú. Takže teraz Mesurol. Vďaka.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Elena Navrátilová
To akože škrupiny, soľ neboli rady? Kedysi boli aj také ružové granule, ale tie už nie sú. Takže teraz Mesurol. Vďaka.
Elenka, netvrdím, že škrupiny, soľ a ostatné rady nie sú účinné, lebo ja som ich nevyskúšala. Neviem si totiž predstaviť chodiť po našej obrovskej záhrade /rodinný dom, dedina..../ a soliť tony slimákov. Za tými granulami chodia pekne sami - asi ich láka vôňa. Určite sú odskúšané aj iné varianty ničenia, ale asi v malých záhradkách.
Prajem všetkým záhradkárom pevné nervy
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Treba mať vlhké miesto v záhrade kde môžu žiť žabky a tie sa živia slimáčikmi.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

kukučka
Treba mať vlhké miesto v záhrade kde môžu žiť žabky a tie sa živia slimáčikmi.
A o 2 mesiace založiť tému Premnožené žaby-a ako ich vykynožiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať