Zavrieť

Porady

Kysnuté cesto

V niektorých príspevkoch (už v uzavretej téme) som sa dočítala o príprave kysnutého cesta mixérom.
Prosím Vám, vysvetlite mi niekto ako to mixérom robíte?
Ja mam taký ručný a tam sú na cesto také akoby strunky či čo, tena nie tie metličky, s ktorými napr. robím šlahačku.

Tak som si chcela ušetriť ruky a vymiesiť týmito strunkami.--- stalo sa mi to, že mi to cesto vyliezlo po týchto zariadeniach až do vnútra mixéra ).

Takže, sú tieto strunky na kysnuté cesto, alebo neviem používať mixér?!
Usporiadat
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

No ja miesim na mixeri,ale mám taký ten so stojanom a miskou a tam nemám problém. Cesto by tiež nemalo byť veľmi tuhé, skôr redšie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Musíš mať také hrubšie metličky - hnetacie, a cesto musí byť redšie, lebo potom ozaj vylieza po metličkách. Ja mám tiež stojan s miskou, kúpila som si ho skrz toto kysnuté c., ale až tak som neni spokojná, je to šmejd - zelmer.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
sa mi to tiez stalo
chcela som sa odbremenit od spinavych ruk, zdlhaveho hnetenia, a tak som teda pouzila i tieto metlicky. chyba bola, ze som to nechala miesit pri najnizsej rychlosti, a tiez to, ze mixer bol nekvalitny, slaby.

ked som si kupila stojanovy mixer, a vsetko naraz natrepala do misy, zapla na stredny az vysoky stupen miesenia - cesto ostalo v miske a nesplhalo hore.
ak sa mi zdalo, ze sa mixer trapi, doliala som mlieko, naopak, ak sa mi cesto zdalo redsie, tak som prisypala muku.
vacsinou ale robim cesto podla receptov a tak su ingrediencie v primeranom mnozstve.
a tie hnetacie metlicky so spiralovitym tvarom, nie su nijako hrubsie/tensie od tych predchadzajucich.

rozdiel je v sile motorceka mixera.
ten stary mi posluzil, najmä pri slahani snehu z bielkov, pri slahackach.
pri hustejsich cestach uz bolo citit prehrievanie.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Mám MULTIMIX niekoľko rokov, sú tam aj metličky /také dve špirály/ na miesenie cesta. Mám to asi 5-6 rokov a od tej doby veškeré cesto miesim iba mixerom. Som vysoko spokojná.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Čo takto babenky nejaký dobrý recept na kysnuté cestíčko, na nejaké koláčiky pre drobčekov????
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
toria
Čo takto babenky nejaký dobrý recept na kysnuté cestíčko, na nejaké koláčiky pre drobčekov????
http://www.porada.sk/t7122-kysnute-v...ysnut%E9+cesto
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mám aj robot, tam je miska s hnetacími hákmi aj ručný mixér s hnetacími metličkami, ale skúšala som len 2x. Ruka je ruka. To také 17-tky /há,há,há/už majú cit na to kysnuté v rukách a na oči sú slabšie aby videli či to cesto je už to pravé orechové...
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
ja pekne za seba nechávam pracovať misku-kysku /originál tuperwarre/ a kvások robím tiež v tzv. šejkri ..... už ju mám 8 rokov a som spokojná......hlavne keď nemusím miesiť .
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Dakujem velmi pekne za rady..............problem bol asi v ceste, že som ho robila také tuhšie....(v ruke mi to išlo pekne )....ano, tie metličky sú také špirály, len som sa nevedela vykoktať.Ale aj strunky je pekný výraz.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja mam aj robot, aj slahac s metlickami, ale kysnute cestu robim najradsej klasicky-miesim rukou. Ked sa cesto prestane lepit na misku aj na ruky, vtedy je vymiesene akurat.
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Sonka1, ak ti cesto vyliezlo hore, tak si vymen metličky.... - vpravú daj na lavé miesto a naopak
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Toria, tu nájdeš Kysnuté rožky od Palky. Vrele doporučujem. Vajíčko tam nechýba, ozaj sa do cesta nedáva.
http://www.porada.sk/t10865-rozne-za...+ro%BEky+Palky
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Tak teda včera večer som piekla.
No fantastické cesto, fantastický koláč - slivkový s posýpkov, a ešte aj buchtičky plnené tvarohom a čokoládovým pudingom.
Kdo má zlú skúsenosť s kysnutými cestami - odporúčam vyskušajte tento!

:p :p :p BUDETE SA OLIZOVAŤ!:p :p :p
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Som rada, že som potešila Tvoje chuťové poháriky.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Sonka, pridávam sa k názoru, že treba vymeniť metličky - pravú za ľavú, povedal mi to servisák, že to nie je veru jedno, hoci to tak vyzerá. Aj mne totiž to cesto vtiahlo aj so zásterou. To bol zážitok! Mala som už aj menej výkonné šľahače, teraz mám silnejší, ale miesim v pohode aj tuhé cestá. Niekedy si cesto zoberiem k telke a miesim ručne, ale to len z dlhej chvíle. Inak všetko na elektrickom šľahači. Veľa zdaru pri práci! Nedaj sa odradiť počiatočným neúspechom.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

maturantka
Sonka, pridávam sa k názoru, že treba vymeniť metličky - pravú za ľavú, povedal mi to servisák, že to nie je veru jedno, hoci to tak vyzerá. Aj mne totiž to cesto vtiahlo aj so zásterou. To bol zážitok! Mala som už aj menej výkonné šľahače, teraz mám silnejší, ale miesim v pohode aj tuhé cestá. Niekedy si cesto zoberiem k telke a miesim ručne, ale to len z dlhej chvíle. Inak všetko na elektrickom šľahači. Veľa zdaru pri práci! Nedaj sa odradiť počiatočným neúspechom.

ale nedala som sa, tak lahko? robila som to doteraz veru v ručičkách.
V tejto dobe sa mi podarilo aj to cesto z toho mixeru vytriasť ( muselo najprv dobre vyschnut ), takže prehodim strunky , aj ked už neviem, ktorá bola napravo a ktorá nalavo a idem miesit!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dadika
ja pekne za seba nechávam pracovať misku-kysku /originál tuperwarre/ a kvások robím tiež v tzv. šejkri ..... už ju mám 8 rokov a som spokojná......hlavne keď nemusím miesiť .
aj ja mám misku kysku - originál tuperwarre - hádam aj 8 rokov, som s ňou nadmieru spokojná. Mám aj šejker - taktiež O.K.
Len dodám, že keď dám do nej všetky ingrediencie na kysnuté cesto, ešte to dobre premiesim varechou. Až potom prikryjem vrchnákom a nechám pracovať misku kysku.
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Ja tiež robievam v rýchlokyske Tupperware, ale miesim hnetačom. Je to rýchlejšie ako ručne a menej namáhavé.
0 0
flamky flamky

flamky je offline (nepripojený) flamky

Sonka1, ja robievam bežne cesto mixérom, pretože sa mi nechce všetku svoju energiu minúť hneď pri príprave cesta a tiež používam tie "strunky" ako si to nazvala, ale keď dám metličky opačne, tak to cesto tiež vyskakuje do mixéra.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mne sa tie metličky ani nedajú vložiť opačne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať