Zavrieť

Porady

Pigmentové škvrny na lícach

Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Moja priateľka použila raz parfémovaný krém, pobudla na slnku, a odvtedy trpí tiež takýmto problémom. Chodí na Ústav lekárskej kozmetiky, používa rôzne bieliace krémy, trošku pomôžu, ale zatiaľ nevyskúšala ostatné doporučené procedúry. Je to veľmi vleklý problém, ale nezanedbaj to!!!!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

EkoMax
Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje.
Ak ti môžem poradiť, tak najlepšie odstránenie pigmentových škvŕn je laserom. Je to bezbolestné, ale účinné a zákrok trvá veľmi kratúčko. Musíš to síce absolvovať viackrát, lebo na prvý ti to nezmizne, ale naozaj sa to oplatí. V lete sa to nerobí, lebo je slniečko, ale v októbri kľudne môžeš začať a na jar už by si mohla mať po probléme. Teda podľa toho akú máš farbu pokožky a aké sú škvrny veľké a tmavé.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

ormika
Ak ti môžem poradiť, tak najlepšie odstránenie pigmentových škvŕn je laserom. Je to bezbolestné, ale účinné a zákrok trvá veľmi kratúčko. Musíš to síce absolvovať viackrát, lebo na prvý ti to nezmizne, ale naozaj sa to oplatí. V lete sa to nerobí, lebo je slniečko, ale v októbri kľudne môžeš začať a na jar už by si mohla mať po probléme. Teda podľa toho akú máš farbu pokožky a aké sú škvrny veľké a tmavé.
Vieš mi poradiť , kde to robia, alebo mi poskytnúť nejaký tel. kontakt, prípadne adresu.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

EkoMax
Vieš mi poradiť , kde to robia, alebo mi poskytnúť nejaký tel. kontakt, prípadne adresu.
A odkiaľ si? Určite to robia niekde v Bratislave, možno aj v Ústave lekárskej kozmetiky, alebo hľadaj niekde v súkromných centrách ktoré sa zaoberajú plastickou chirurgiou, cievnou chirurgiou, dermatológiou. Viem kde to robia v Trnave ak by ti to pomohlo.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja by som skôr privítala kontakt na živého človeka, ktorý takéto niečo absolvoval a pomohlo mu to na dlhšie, ako na pár mesiacov...
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

ormika
A odkiaľ si? Určite to robia niekde v Bratislave, možno aj v Ústave lekárskej kozmetiky, alebo hľadaj niekde v súkromných centrách ktoré sa zaoberajú plastickou chirurgiou, cievnou chirurgiou, dermatológiou. Viem kde to robia v Trnave ak by ti to pomohlo.
Určite mi pomôže každý kontakt. Slovensko nie je až také veľké. Možno nájdem niečo v Banskej Bystrici, alebo Lučenci je myslím klinika plastickej chirurgie to mám blízko.
Rada by som sa obrátila na niekoho, kto už zákrok absolvoval a skúsil efekt doslova "na vlastnej koži"
0 0
marčelina marčelina

marčelina je offline (nepripojený) marčelina

Ja mám taktiež takýto problém. Moje pikgmentové škvrny sa objavili po dovolenke v Grécku a následne na tom som prekonala spontánne prerušenie tehotenstva. Myslela som si, že to časom zmizne, že príčinou bolo tehotenstvo no nebolo. Škvrny mi ostali dodnes a presne ako pišeš v lete sú výraznejšie a v zime menej. Absolvovala som v dermatologickom centre fotorejuvenizáciu /ošetrenie pulzným svetlom/. Kďže to mám na veľkej ploche /presne lícne kosti/ tak jedno sedenie ma stálo 2 500,- Sk.Vraj na to aby to bolo účinné je potrebné absolvovať 5-7 sedení. Nie je to nič hrozné, troška nejpríjemné ale dá sa to vydržať. Absolvovala som 3 sedenia ale dáky úžasný úspech som z toho nezaznamenala. Myšlienku dokončím neskôr, lebo mám povinnosť. Zatiaľ dovi
0 0
marčelina marčelina

marčelina je offline (nepripojený) marčelina

Pokračovanie. Tak som späť, povinnosť je splnená a tak môžem pokračovať. Teda po 3 sedeniach som to doslova vzdala. Nezdalo sa mi to až také účinné a pravdu povediac finančne náročné pre ženu v tom čase na materskej dovolenke. To,že budem musieť absolvovať 5-7 sedení som sa samozrejme dozvedela až pri 3 sedení . Myslím, že ani teraz, keď už pracujem, by som za to toľké peniaze nevyhodila, lebo ten výsledok nemusí byť nikdy 100%-ný. Treba sa jednoducho naučiť s tým žiť a sem tam si to prekriť. Apropo, ja som už tiež po triedsiatke. Prajem všetko dobre.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Rovnaky problem postihol aj mna a to pred troma rokmi a ako pisete, bol to pre mna doslova sok, ked som sa vratila z dovolenky z Chorvatska. Ked silna cerven z opalenej tvare pominula, ostali na nej skarede tmave pigmentove skvrny. Navsteva u kozneho lekara ma doslova vydesila, a to odhliadnuc od ceny, ktorou mi doslova vyrazil dych (kam sa na to my, uctovnicky, hrabeme - vid tema: "Posuskajte, kolko za to).
Ked som potom videla zakrok po laseri na pokozke u priatelkinho manzela (nie sice na tvari, ale na nohe), uz by ma asi tazko niekto na takyto zakrok nahovaral. Dva mesiace som sa nevedela spamatat, velmi ma vtedy psychicky podrzal moj manzel a synovia. Rozhodla som sa, ze to nejako vyriesim. Drahe kremy som pouzila na nohy a na tvar si odvtedy kupujem kalciovu mast v lekarni (Calcium pantothenicum - Slovakofarma) na odporucanie p. magistry. Vraj ho pouzivaju aj modelky. Kupila som si niekolko krasnych klobukov, ktore ma chrania pred slnkom a su super modnym doplnkom. Slniecku, ktore ma kedysi milovalo, sa vyhybam hlavne tvarou, na tele problemy nemam. Dokonca chodievame aj nadalej na dovolenku k moru, a vyslovene si ju uzivam. Vtedy pouzivam kryci krem s vysokym ochrannym faktorom kupeny v lekarni a sedavam pod slnecnikom. Plavat chodim iba na chvilu so siltovkou na hlave a stale sa snazim, aby som tvar nevystavovala slnecnym lucom.
Naucila som sa s tym proste zit, i ked spociatku som mala vselijake myslienky. Nemozem tvrdit, ze sa mi tvar celkom vycistila, ale jemnym krycim kremom a trochou farby na licka sa to dnes uz zakryt da. I ked som na mejkap zvyknuta nebola, nikdy predtym som problemy s pletou nemala.
Predpokladam, ze tento problem som nadobudla po pouzivani hormonalnej antikoncepcie "Diane", ktoru som uzivala okrem ineho aj kvoli zlepseniu kvality vlasov. Keby som vedela, ze na to doplati moja tvar, radsej by som sa bola zariadila inak. No co uz?
Prepacte, ze som sa tak rozpisala, ale naozaj som si vtedy vnutorne vytrpela poriadnu traumu. A veru, cudujem sa dnes vsetkym mladym dievcatam, ze tak hazarduju so svojou pokozkou aj v solarkach. Ktovie, s cim sa raz budu musiet vysporiadavat oni.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Baby, ďakujem za psych. podporu, vidím že nie som sama a je asi len na nás ako sa s tým vyrovnáme. Veď život je krásny bez ohľadu na malé nedostatky krásy.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
EkoMax, vidím, že si k tomu zaujala správne a čo hlavne oceňujem, pozitívne stanovisko. Ostatné je len na tvojej výdrži, pokým sa pleť trochu sama neupraví. Potom je to už len na tebe, akými spôsobmi si budeš dávať na tvár pozor.

A ešte ma napadlo: proti tým nepríjemne svrbivým vyrážkam som začala používať čerstvo vytopenú bravčovú masť s repíkom, ktorú mi na tento účel pripravuje moja šikovná maminka. Skutočne sa mi tento rok neobjavila žiadna reakcia na slnečné lúče.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Ja som počula, že na vybielenie pigmentových škvŕn sa používa vývar z petržlenovej vňate. Ale neviem presne ako sa to používa, bolo to raz v Teleráne na Markíze, ale zastihla som len koniec. Vraj to má veľmi dobré účinnky. Nevie niekto o tom viac??
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som si to niekedy davala na tvar, mam materske znamienko medzi obočím a niekedy je svetle takmer ho nevidno a niekedy tmavo červené. Nasekala som si petržlenovu vňať a zaliala to vodou. Robila som si to tak do litrovej flaše a za hrsť petržlen. vňate, aby som to mala na týždeň. Držala som to v chladničke a každý večer si umyla tvár. Musím povedať, že ráno nestiham také srandy a tak som to robila len večer. Je ozaj pekná tvár po takej kúre, takže určite neuškodí a aj vybieli. Ak máš mastnú tvár daj si tam aj tošku citrónu. Lacné a neškodné, takže to skús radšej ako zásah laserom. Môj názor. Inak dnes sú veľmi kvalitné krycie krémy napr. z radu Nivea alebo Oriflame, tie tiež používam. Inak skúšala som aj Vichy ale bez nejakého viditeľného výsledku, okrem úbytku peňazí v peňaženke.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Vďaka za radu, vyskúšam.
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Pridám aj ja moju skúsenosť. Po dovolenke v Grécku a v kombinácii s používaním antikoncepcie som tiež bola prekvapená pigmentovými škvrnami ktoré mi ostali na tvári. Nelenila som teda a vyskúšala najmodernejšiu fotorejuvenizáciu, za ktorú som doslova vyhodila niečo cez 20 tis. Výsledok - v zime OK, ale v lete sa pigmentové škvrny objavili znova a aj na iných miestach a to napriek tomu že som používala OF100. Potom mi kožná odporučila krém Glyco-A, ktorý fakt pomohol, vysušil hornú vrstvu kože rýchlejšie ako normálne, čím sa zošúpala a škvrny tiež. Nevýhodou boli neustále zvyšky suchej kože ktoré sa nedali prekryť ani makeupom. V lete však boli tie škvrny zase späť. A navyše zázračný krém prestal účinkovať lebo si koža naň zvykla. Najnovšie používam krém dovezený z USA (V SR nie je dostať) PORCELANA, uvidíme ako zaúčinkuje, začala som len teraz + používam aloe vera, nechtík lekársky, teda skôr prírodné veci ako chémiu.
Takže boj s pigmentovými škvrnami som nevyhrala ale stále sa snažím. Už asi 4 roky....
0 0
kavenka kavenka

kavenka je offline (nepripojený) kavenka

Mám ten istý problém. Najúčinnejšie je celoročne používať krycí krém (býva aj bezfarebný) BIODERMA PHOTODERM MAX, má faktor 100, kupuje sa v lekárni, stojí okolo 480 Sk, 40 ml. Iný denný krém ani nepotrebujete. Používam ho už 10 rokov na odporučenie lekára a je mi 45. Slnko svieti aj v zime. Zbaviť sa toho nedá. Ja som tiež skúšala.
0 0
macurik macurik

macurik je offline (nepripojený) macurik

Ak mate problemy s pigmentovymi skvrnami, skuste krem Porcelana. Ja som sa o nom docitala na internete. Zeny popisovali, ake super ucinky ma, tak som ho chcela aj ja vyskusat. No u nas sa nedal zohnat, len v USA. Mne ho vtedy poslala sestra z Ameriky. Flaky mi zmizli za 3-4 tyzdne na 95%. V lete som pouzivala vysoky ochranny faktor a na jesen som si znovu dala kuru. Ale to uz len zo zvyku, lebo viac sa mi flaky neobjavili, mozno len drobne sotva viditelne pehy. Ale moze sa pouzivat len 3 mesiace v kuse, no taka doba ani nie je potrebna. Dobra sprava je, ze uz sa da kupit aj u nas. Tak ak Vam to pomoze, tu je adresa, kde sa da objednat: Porcelana@zoznam.sk. Vsetkym Vam prajem rovnaku skusenost, ako som mala ja. Ved pozriet sa do zrkadla a znova vidiet peknu jemnu plet bez skvrn je uzasne.
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Vďaka za novú nádej vyskúšam.
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Ahoj, čítam o Tvojom probléme. Keď sme boli v puberte kamarátka mala pehy, no veľmi jej to vadilo. Zistila som, že citrónova šťava bieli, tak som jej to povedala. Potierala si ich tou šťavou a pehy sa jej skoro úplne (nie všetky) stratili. Skús to, nemôže uškodiť a možno pomôže. Želám Ti to.
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Ako som už písala vyššie, tiež som si dala poslať krém Porcalana z USA, používam ho 1,5 mesiaca a tiež potvrdzujem jeho pozitívne účinky, fľaky mi na 95% zmizli.... Neuveriteľné, po toľkých rokoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať