Zavrieť

Porady

bolesti kĺbov

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Dušičky zlaté, poraďte, čo je dobré na bolesti kľbov. Neviem, čo sa to so mnou deje, ale už pár týždňov pociťujem bolesti v kĺboch, hlavne v zápästiach a členkoch. Pripadám si ako nestabilná stará baba. Idem po schodoch alebo len tak kráčam po rovnom chodníku a zabolí ma kĺb. Mám niekedy pocit, že pri tej bolesti raz nevydržím, stratím stabilitu a spadnem. Začalo to v členkoch, ale teraz to mám aj v zápästiach. Neviem, čo to je, ale asi nie je niečo celkom v poriadku. Nemá niekto skúsenosti s bolesťami kĺbov a hlavne poraďte, čo robiť a čo môžem užívať na zlepšenie tejto situácie.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kalkulka
Dušičky zlaté, poraďte, čo je dobré na bolesti kľbov. Neviem, čo sa to so mnou deje, ale už pár týždňov pociťujem bolesti v kĺboch, hlavne v zápästiach a členkoch. Pripadám si ako nestabilná stará baba. Idem po schodoch alebo len tak kráčam po rovnom chodníku a zabolí ma kĺb. Mám niekedy pocit, že pri tej bolesti raz nevydržím, stratím stabilitu a spadnem. Začalo to v členkoch, ale teraz to mám aj v zápästiach. Neviem, čo to je, ale asi nie je niečo celkom v poriadku. Nemá niekto skúsenosti s bolesťami kĺbov a hlavne poraďte, čo robiť a čo môžem užívať na zlepšenie tejto situácie.

Ja som tieto dni mala podobný problém , že ma bolelo zápastie , koleno a blbé čudné pichanie po celom tele - pridala sa aj zimnica .Neviem či sú to kĺby , ale si myslím že áno .Ja som si to potierala - kvapky AMOL, viem že je to len dočasné riešenie , ale zatiaľ mi to pomohlo.Dnes už nič necítim , takže doktora som vynechala .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Chcela by som sa opýtať na tie kvapky AMOL, či ich dostať v lekárni a koľko stoja. Maminu veľmi bolia kĺby, ledva chodí. Ďakujem za odpoveď, myslím, že to bude zaujímať viacerých.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
katarina53
Chcela by som sa opýtať na tie kvapky AMOL, či ich dostať v lekárni a koľko stoja. Maminu veľmi bolia kĺby, ledva chodí. Ďakujem za odpoveď, myslím, že to bude zaujímať viacerých.
Ak by ste to chceli čírou náhodou podceniť, tak Vám radím - V ŽIADNOM PRÍPADE. Vyšetrenie u reumatológa a ortopéda. Tak ako ja. A kúpeľná liečba. Nie sú s tým žiadne žarty.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Manželovi pomáhali kapsuli ArthroStop Rapid.Dostať to volne v lekárni je to vitamínový prípravok ,stojí to okolo 400,- za 60 tableitiek.
0 0
Itababa Itababa

Itababa je offline (nepripojený) Itababa

moja babka mala tiež bolavé klby a dostala hubu z ktorej sa robil tzv.vodný kefír sú to také malé krištáliky ktoré sa množia v sladkej vode pridáva sa citron a hrozienka po dvoch dňoch sa nápoj zleje a môže sa piť.ona si to velmi chválila očistilo jej to klby.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Takže ešte niečo pre povzbudenie. Po liečbe sa cítim absolútne fit! Niečo medzi 17 -18.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

katarina53
Chcela by som sa opýtať na tie kvapky AMOL, či ich dostať v lekárni a koľko stoja. Maminu veľmi bolia kĺby, ledva chodí. Ďakujem za odpoveď, myslím, že to bude zaujímať viacerých.
AMOL je vynikajúci špiritus s výluhom liečivých bylín k vonkajšiemu aj vnútornému použitiu podľa receptu mníchov karmelitánov, ja ich mám dlho a z poľskej lekárne. Pýtaj sa v lekárni. Sú rôzne balenia, mňa stálo 250 ml tuším 450 Sk.

Pri akýchkoľvek silných a dlhotrvajúcich bolestiach treba diétu, odpočinok a aj doktora.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Akú diétu treba?
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Vyšetrenie u lekára naozaj netreba podceňovať, ale mne pomohla dokonalá očista tela (zvnútra samozrejme). Artrostop rapid zostal na poličke, lieky nebolo treba. Ale u každého to môže byť inak.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Vl tomto smere lekárom u nás akosi vôbec nedôverujem. Mala som problém s kĺbom, keď som spadla a nič sa nedialo. Pomôcť som si musela prakticky sama.
Je to asi tak, kým zo seba nespravíš totálne chorú na nevydržanie a nemastíš, tak nejedeš.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Aj ja som mala obrovské problémy s kĺbami..... najprv som skúsila lekárov.... zistili mi akurát začínajúcu koxartrózu, no nič s tým nerobili a reumatológ mi chcel na to dať akurát niečo od bolesti.... tak som to vzala do vklastných rúk, zašla som k homeopatovi, dal mi diétu.... vlastne zistil, že som alergická na mlieko a to mi vo veľkej miere spôsobovalo tie bolesti.... Keď som ho skoro úplne vysadila (predtým som mlieko pila na litre a potom iba kyslomliečné nízkotučné výrobky) a brala som aj homeopatika, čo mi predpísal a bolesti ako zázrakom zmizli. Je to už asi 7 rokov, čo som u neho bola prvý-krát.
Mňa bolievali bedrové a kolenné kĺby, už som bola v takom štádiu, že som sa nemohla ani zo stoličky postaviť a keď som chvíľu robila na zahrádke, mala som problém dôjsť domov.

Moju mamku zas bolievajú zápästia a jej na to veľmi pomáhajú práve spomínané liečenia a termálna voda. Ešte sa mi nepodarilo vziať ju k môjmu lekárovi - homeopatovi.....
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Tak to si ma asi dobre nasmerovala, ja mám tiež tráviace problémy a asi to tak aj bude ako u teba. Mlieko mi nerobí príliš dobre, iba ak acidofilné a mám podozrenie, že sa u mňa občas prejavujú symptómy celiakie, tak som už sčasti upravila aj svoj jedálniček, ale podľa mňa mi ešte niečo škodí a neviem čo. Na celiakiu mi vyšetrenie robili a vraj ju nemám, ale po úprave jedálnička pochybujem, žeby mi to aj nejako extra mohli zistiť. Je pravda, že vyšetrenie na mlieko mi nedokončili a ja som sa na to doslova vybodla, keď mi lekár dával
také lieky na figu. Takže, ak budem mať väčšie problémy s trávením, chystám sa navštíviť iného lekára, lebo ten sa mi akosi nepozdáva. To ma ani nenapadlo, že to môže byť aj takáto príčina. A čo ti odporučil homeopat?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Takto sa to chystám aj spraviť, ale vravím, že zatiaľ v tomto smere naším lekárom nedôverujem. Skôr si myslím, že je to buď fakt od mlieka, alebo neviem, čo je to hypermobilný syndróm. Také niečo mi už dávno diagnostikoval reumatológ. Keď som sa pýtala na to lekára, tak mi zo srandičky
úsmevne povedal, že môžem ísť robiť artistku. Super vysvetlenie. Predtým som problémy nemala, ale teraz sa začali objavovať, tak neviem, čo mi vlastne je. To vyšetrenie na celiakiu mi robili presne odobratím vzorky, ale viem, že klky na tenkom čreve sa postupne obnovujú, ak dodržiavaš určitú diétu, takže ktovieako ľahko mi to asi nezistia. A napodiv mi škodí chlieb náš každodenný a musím dodať, že poriadne, tak ho už niekoľko rokov nejem. Boreliózu, to snáď nie, božechráň. Ale človek nikdy nevie. Aspoň neviem o tom, aby som mala kliešťa, ale všetko je možné. No uvidíme.
Naposledy upravil kalkulka : 11.09.06 at 13:36
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mlieko ako jeden z hlavných faktorov zdravotných problémov označuje
Dr Bruker v knihe Musíme trpieť alergiami?
Pred rokom sme dosť debatovali na tému alergia a pridávala som aj linky na stránky, kde je prezentovaný aj iný pohľad a vysvetľované príčiny ochorení, tiež aj rady a odkaz na literatúru, kto má čas a záujem, tú sú linky:
http://www.porada.sk/t8611-alergia.h...hlight=alergia

http://www.porada.sk/t8556-srt-velmi...hlight=alergia

http://www.porada.sk/t8347-kozny-lek...hlight=alergia

V téme ako prestať fajčiť som spomínala knihu Miluj svoj život od Hayovej, bola preložená do viac ako 30 jazykov a predali sa milióny výtlačkov - aj v nej sú napísané príčiny chorôb a návod ako sa ich zbaviť.
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

treba si dať porobiť podrobné vyšetrenia krvi, len tak sa zistí presná príčina ochorenia a potrebné lieky

na zmiernenie bolestí, kým sa liečba začne :
Odporúča sa pitie záparu z prasličky 2x denne - pol hodinu pred raňajkami, pol hodinu pred večerou (lúhovať 1/2 min),
cez deň vypiť štyri šálky pŕhľavového čaju (tiež lúhovať 1/2 min). Do troch šálok sa môže pridať 1 lyžica švédskych kvapiek (švédske horké). čaj z pŕhľavy piť 1/2 šálky pred jedlom, 1/2 po jedle.

Pri bolesti pomôžu obklady z kelových alebo kapustových listov, ktoré sa prežehlia horúcou žehličkou, teplé sa priložia na bolestivé miesto a ovinú šatkou, pomôže aj natieranie kĺbov esenciou z kostihoja
2 0
Itababa Itababa

Itababa je offline (nepripojený) Itababa

kalkulka
Tak to si ma asi dobre nasmerovala, ja mám tiež tráviace problémy a asi to tak aj bude ako u teba. Mlieko mi nerobí príliš dobre, iba ak acidofilné a mám podozrenie, že sa u mňa občas prejavujú symptómy celiakie, tak som už sčasti upravila aj svoj jedálniček, ale podľa mňa mi ešte niečo škodí a neviem čo. Na celiakiu mi vyšetrenie robili a vraj ju nemám, ale po úprave jedálnička pochybujem, žeby mi to aj nejako extra mohli zistiť. Je pravda, že vyšetrenie na mlieko mi nedokončili a ja som sa na to doslova vybodla, keď mi lekár dával
také lieky na figu. Takže, ak budem mať väčšie problémy s trávením, chystám sa navštíviť iného lekára, lebo ten sa mi akosi nepozdáva. To ma ani nenapadlo, že to môže byť aj takáto príčina. A čo ti odporučil homeopat?
mne sa dostala do rúk kniha "Stravovanie podla krvných skupín" som toho názoru že je na tom kus pravdy mám to na sebe odsledované.V kníhkupectvách mávajú takúto literatúru.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Itababa
mne sa dostala do rúk kniha "Stravovanie podla krvných skupín" som toho názoru že je na tom kus pravdy mám to na sebe odsledované.V kníhkupectvách mávajú takúto literatúru.
S tým tiež súhlasím.... ja som zistila, že aj zemiaky mi robia dosť zlé na kľby a podľa tejto lit. by som ich vôbec nemala jesť... + kopu ďalších potravín.....
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

kalkulka
Tak to si ma asi dobre nasmerovala, ja mám tiež tráviace problémy a asi to tak aj bude ako u teba. Mlieko mi nerobí príliš dobre, iba ak acidofilné a mám podozrenie, že sa u mňa občas prejavujú symptómy celiakie, tak som už sčasti upravila aj svoj jedálniček, ale podľa mňa mi ešte niečo škodí a neviem čo. Na celiakiu mi vyšetrenie robili a vraj ju nemám, ale po úprave jedálnička pochybujem, žeby mi to aj nejako extra mohli zistiť. Je pravda, že vyšetrenie na mlieko mi nedokončili a ja som sa na to doslova vybodla, keď mi lekár dával
také lieky na figu. Takže, ak budem mať väčšie problémy s trávením, chystám sa navštíviť iného lekára, lebo ten sa mi akosi nepozdáva. To ma ani nenapadlo, že to môže byť aj takáto príčina. A čo ti odporučil homeopat?
Mne homeopat namiešal hom. kvapky "na mieru"...
0 0
belanicka belanicka

belanicka je offline (nepripojený) belanicka

no,tak aby bolo jasne,urcite treba odborne vysetrenie,lebo ja somz tychto priznakov, o akych pisete prekonala reumaticku horucku,a zacala mi sadat na pluca..............takze nepodcenovat lekarske prehliadky a pod...........
aby ste nedopadli ako ja.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ja som si opakovane prečítala všetky príspevky. Venujem sa tejto téme preto, lebo som ochorenie podceňovala ako mnohé z Vás. / Ako aj Ty, Kukulienka/. Mastila, pchala do seba tabletky, nezmyselné rady nezmyselných liečiteliek. Bolesti ma donútili počúvať rady lekárov. Na prvej kúpeľnej liečbe som pochopila, čo je to reumatoidná artritída, koxartróza III.IV, ktorá speje k výmene kĺba. Tiež som typ, ktorý počúva málokoho, vlastne ani seba často nie.Liečba je vysoko náročná, dlhodobá a podľa mojich skúseností úspešná. Ak neprídete veľmi neskoro. Francúzka palička nie je zrovna ten najvhodnejší módny doplnok. Verte, že som to tiež potom musela robiť tak, že som lekárov selektovala. A našla najlepších. Tiež ma jednými dverami vyhodili, ale ja som druhými vošla. Alebo oknom. To je jedno. Dnes vlastne mám bolesti len vtedy, keď si robím posvojom a nedodržiavam rady lekára. Ale ja už som v tom borec. Takže viem si poradiť a dobehnúť zameškané. Potom to je ale beh na dlhé trate. Tak sa tomu snažte predísť. Ja Vám želám - čím skôr, tým lepšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať