Zavrieť

Porady

Čistenie striebra

účtovníčka
Chcem poprosiť niekoho, kto má nejaký domáci recept na čistenie striebra. Dcérka má náušnice s kamienkom, pod ktorým je to "zájdené". Skúšala som aj čistenie cigaretovým popolom s kefkou.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
Chcem poprosiť niekoho, kto má nejaký domáci recept na čistenie striebra. Dcérka má náušnice s kamienkom, pod ktorým je to "zájdené". Skúšala som aj čistenie cigaretovým popolom s kefkou.
ak spomínaš kefku, tak skús s kúskom zubnej pasty na kefke. ALebo špeciálnu ružovú vatičku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

otázka
Chcem poprosiť niekoho, kto má nejaký domáci recept na čistenie striebra. Dcérka má náušnice s kamienkom, pod ktorým je to "zájdené". Skúšala som aj čistenie cigaretovým popolom s kefkou.
Skús použiť chémiu - v drogérii sa dá dostať prípravok, volá sa tuším Sidol, či Sitol. Naliať do malej nádoby a na pol hodinku nechať náušnicu namočenú, potom vyleštiť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Alebo skús namočiť do coca coly, najlepšie light Obsahuje toľko kyseliny nejakej, že by to mohlo pomôcť.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
So zubnou pastou čistím zlato a taktiež ho nechám vyvariť vo vode s práškom do pečiva. Neviem či sa to môže aj so striebrom, nepoškodím ho? Chémia mi nikdy nešla.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
So zubnou pastou čistím zlato a taktiež ho nechám vyvariť vo vode s práškom do pečiva. Neviem či sa to môže aj so striebrom, nepoškodím ho? Chémia mi nikdy nešla.
Pasta je dobrá aj na zlato, zlatíčko, aj na striebro.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chobot
Skús použiť chémiu - v drogérii sa dá dostať prípravok, volá sa tuším Sidol, či Sitol. Naliať do malej nádoby a na pol hodinku nechať náušnicu namočenú, potom vyleštiť.
Sidol je výborný aj na orientálne kovové "kusy", čístí bleskovo a bez námahy
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tweety
Pasta je dobrá aj na zlato, zlatíčko, aj na striebro.
Zlatíčko sa dá aj klasicky vyvariť v mydlinkách.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ďakujem, idem poskúšať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tweety Pozri príspevok
ak spomínaš kefku, tak skús s kúskom zubnej pasty na kefke. ALebo špeciálnu ružovú vatičku.
Majka ,prosím Ťa a akú zubnú pastu používaš?

PS: nečudujte sa,že som vyhrabala túto tému na povrch,ale pre mňa je aktuálna práve teraz.
0 0
milishop.eu milishop.eu

milishop.eu je offline (nepripojený) milishop.eu

Najprv je potrebné poznať či je šperk povrchovo upravený rhodiom, ak ano, tak čistiť ho iba suchou cestou, max. vodou s detergentmi (Jar, Pur...a pod.) Ak je to iba striebro bez špec. povrchovej upravy je možné čistiť ho s profesionálnymi čističmi. (Connoisseurs a pod.) určenými výlučne na striebro. Pozor na očko prsteňa nečistiť mydlom obsahuje alkálie a ked je očko sklenené zmatnie. Doporučujem nechať odborníkom, hlavne šperky s kameňmi perlami, koralmi, jantárom, opálom, malachitom atď. Vykonávame takéto čistenia aj čistenia príborov.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Môj klient má ultrzvukovú vaničku na čistenie plošných spojov - a perfektne to vyčistí všetky šperky, aj so zložitým dezénom. Odporúčam.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja moje šperky čistím kečupom. (nemám ich veľa, ale pomáha to). Videla som to raz v telke, kde majiteľ najdrahšieho veterána (auta) čistil všetky kovové, chrómové .... a pod časti len kečupom.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Neviete, aký je ten trik s alobalom, vodou a ešte niečím, tuším soľou? Vraj to je účinné asi tak ako ten ultrazvuk.
Len si za toho čerta neviem spomenúť ,ako to robiť...
0 0
Angie13 Angie13

Angie13 je offline (nepripojený) Angie13

My sme cistili striebro ruzovou vatickou a zlato sme varili v labaku v roztoku peroxidu vodika.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

AlaNR Pozri príspevok
Neviete, aký je ten trik s alobalom, vodou a ešte niečím, tuším soľou? Vraj to je účinné asi tak ako ten ultrazvuk.
Len si za toho čerta neviem spomenúť ,ako to robiť...
Nemám s tým skúsenosti, ale našla som na webe
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

AlaNR Pozri príspevok
Neviete, aký je ten trik s alobalom, vodou a ešte niečím, tuším soľou? Vraj to je účinné asi tak ako ten ultrazvuk.
Len si za toho čerta neviem spomenúť ,ako to robiť...
Podobný recept, ale namiesto soli je tám soda bicarbona. Zlato sa zabalí do alobalu a da sa vyvariť do vody so sodou bicarbonou. Spomínala to jedná pani, ktorej zlaté šperky zašli v kúpeľoch /sfarbili sa do červená/. Vraj to tak stale robí.
0 0
banker banker

banker je offline (nepripojený) banker

Ale nam tie ceny drahych kovov pekne narastli, .. oplati sa oprasit a vylestit stare striebro.. a do buducnosti sa budeme este viac usmievat
http://tinyurl.com/2kov4z
http://tinyurl.com/3a9wzr
b.
0 0
banker banker

banker je offline (nepripojený) banker

A este jedna z analyz o striebre
http://tinyurl.com/2r9flp
b.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ja som si kúpila v zlatníctve handričku na striebro, stála asi 50,- ale pekne vyčistí striebro, je niečim napustená ale je suchá a po vyčistení vidno na nej, aká zostane špinavá. Som spokojná s ňou.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Neviete mi poradiť , čo je to borax?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať