Zavrieť

Porady

Usporiadat
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

katty, takze toto mozem pouzit aj na rok 2004??? este sa ozvem v pripade otazok...
0 0
darinasv darinasv

darinasv je offline (nepripojený) darinasv

Nie, ide do nákladov podľa mesačných splátok. Vtedy ako je uvedená povinnosť mesačnej splátky.



Sany
Ale zase pri odpisovanom majetku ide celá DPH hneď do DPH a nie postupne a majetok sa odpisuje postupne. Logicky by teda mala ísť celá DPH do nákladov hneď.
0 0
gulas gulas

gulas je offline (nepripojený) gulas

http://www.ceniga.sk/materialy/finpr...01_01_2004.doc

doporucujem navstivit www stranku pani cenigovej pripadne si zakupit od nej knihu
0 0
Slovenka Slovenka

Slovenka je offline (nepripojený) Slovenka

V príklade Ing. Cenigovej je v časti A.1.1. bod 6 u nájomcu do nákladov roku 2004 zahrnutý celý úrok z 1. splátky v roku 2005.
V Usmernení k účtovaniu fin. prenájmu, ktoré bolo na stránke drsr /už ho tam nevidím/ v bode B15 sa úrok za rok 2004 počíta tiež z 1. splátky v roku 2005, ale časovo sa rozlišuje na dni.
Ako je to správne? Ja si myslím, že časové rozlíšenie na dni je správne.
0 0
anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

A ako sa uctuje lizing po 1.1.2004 v JU? Tak isto sa uvadza knihe IM a odpisuje sa, alebo sa automaticky uvadza do prevadzkovej rezie?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Slovenka
V príklade Ing. Cenigovej je v časti A.1.1. bod 6 u nájomcu do nákladov roku 2004 zahrnutý celý úrok z 1. splátky v roku 2005.
V Usmernení k účtovaniu fin. prenájmu, ktoré bolo na stránke drsr /už ho tam nevidím/ v bode B15 sa úrok za rok 2004 počíta tiež z 1. splátky v roku 2005, ale časovo sa rozlišuje na dni.
Ako je to správne? Ja si myslím, že časové rozlíšenie na dni je správne.
včera sme to riešili a tiež sme rozlíšili časovo na dni - dľa časopisu dane a účtovníctvo... - posledné číslo
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

to slovenka....vies mi prosim poskytnut to usmernenie, alebo niekto iny??? prosím usmernenie k fin.leasingu??? a s tym rozdelenim nakladov...napr. splátku mam vzdy 20.dna v mesiaci, mam to chapat tak,ze tu splatku, co som zaplatila v dec. je potrebne nakladovo rozdelit na obdobie od 20.12.2004 do 20.1.2005?? alebo, zeby ta januarova bola za obdobie od 20.12.2004 do 20.1.2005 a mam to dat ako nefakt.dodvaky??? poradte mi prosim niekto....
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

danka
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=367
musis si pozriet, kedy ti zacal leas. ak si zaplatila leas 20.teho za obdobie 20.12-19.1., tak si musis rozlisit naklady. Citujem z usmenenia:
Dosiahnutý finančný náklad 31.12.2004 sa vypočíta

zo splatného finančného nákladu 2.1. 2005 takto:

(5 807,11: 31) x 29dní
Naposledy upravil Hanka : 15.03.05 at 06:46
0 0
Slovenka Slovenka

Slovenka je offline (nepripojený) Slovenka

Usmernenie bolo na stránke drsr, teraz ho tam už neviem nájsť.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

Môže sa v prípade finančného prenájmu účtovný odpis rovnať daňovému?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať