Zavrieť

Porady

Manko a DPH

oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Pokiaľ bolo pri inventúre zistené manko na sklade tovaru. Je povinnosť odviesť z manka DPH? Ak áno, odvádza sa DPH za sklad ako celok alebo za jednotlivé komodity. Z inventúry mám totiť 3 zostavy - 2x manko, 1x prebytok.
Usporiadat
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

To tu nikto nemá na sklade manko???
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Podľa mňa pri manku nie je potrebné odvádzať DPH. V zákone o DPH bolo, že pri krádeži je potrebné odviesť DPH (krádež = potvrdené políciou, že bola krádež, nie manko)
0 0
oref oref

oref je offline (nepripojený) oref

Ale ja si pri nákupe toho tovaru uplatňujem DPH, logicky mi z toho vyplýva, že by som ju mala pri manku vrátiť. Je pravda, že v zákone o DPH sa o manku nehovorí, ale čo je manko? Nie je to krádež?
1 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

oref
Ale ja si pri nákupe toho tovaru uplatňujem DPH, logicky mi z toho vyplýva, že by som ju mala pri manku vrátiť. Je pravda, že v zákone o DPH sa o manku nehovorí, ale čo je manko? Nie je to krádež?
My sme mali v jednom roku tiež krádež, tam som DPH odviedla. No ale potom sa podarilo polícií časť tovaru nájsť, tak som si zas DPH nárokovala späť. Ja by som na tvojom mieste normálne zavolala na DÚ a sa ich to opýtala. Aspoň u nás bývajú dosť ochotní a keď vedia poradia.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
DPH by si z manka mala odviesť.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Aj my sme odvádzali DPH z manka zisteného pri inventúre a robilo sa to tak, že sa odviedlo z každého manka zvlášť a prebytok bol tiež zvlášť.
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Np ja pokiaľ viem stanovisko, ale už si nespomínam či DÚ alebo na nejakom školení, bolo - manko nie je krádež. Krádež = nahlásenia polícii.
Marta
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No, len my sme robili inventúru v obchode, tak tam to zmizne len krádežou ... ak sa niečo znehodnotilo, tak sa to riešilo hneď
0 0
Lenočka Lenočka

Lenočka je offline (nepripojený) Lenočka

Ja si myslím, že pokiaľ je manko v dôsledku znehodnotenia tovaru teda tovar je zničený a už nepoužiteľný DPH sa neodvádza. Ak je to v dôsledku krádeže DPH odvediem.
1 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Tak nejak. Treba rozlišovať "manko do normy" a "manko nad normu".
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať