Zavrieť

Porady

Vrátenie tovaru

Ahojte, prosím urýchlene poradiť. Zákazník si u mňa zakúpil tovar, ktorý som poslala na dobierku. Túto si prevzal 10.10. a dnes mi napísal, či niečo z toho môže vrátiť, lebo s tým nie je spokojný. Vrátiť tovar predsa môže do 7 dní a táto doba už uplynula, nie? Alebo tým mailom v lehote 7 dní ešte neuplynula a mám mu to vziať späť? Mňa z takýchto ľudí asi porazí. Však to mohol vrátiť aj skôr nie? To si aj ja môžem kúpiť časopis, prečítať si ho a vrátiť, alebo ako to mám chápať? Budem mať problém ak mu napíšem, že mi to neposlal do 7 dní tak mu to nevezmem späť?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Podľa zákona má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote list spotrebiteľa o odstúpení od zmluvy doručený predávajúcemu. Ešte pred uzavretím zmluvy musí predajca poučiť spotrebiteľa o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ak predajca o práve spotrebiteľa o možnosti odstúpenia od zmluvy poučil dodatočne, plynie 7 dňová lehota odo dňa dodatočného poučenia. Pokiaľ však predávajúci spotrebiteľa o jeho práve nepoučil vôbec, je spotrebiteľ oprávnený odstúpiť od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby. Treba si presne vyrátať na ktorý deň pripadá 7 pracovný deň odo dňa prevzatia tovaru spotrebiteľom, či v lehote 7 dní bolo predávajúcemu doručené odstúpenie od zmluvy a či bol poučený spotrebiteľ o možnosti odstúpenia od zmluvy. A podľa výsledku konať buď mu vyhovieť alebo odmietnuť ako konanie podané po lehote.
Len tak na okraj podľa zákona nemôže spotrebiteľ (ak sa osobitne nedohodne na tom s predávajúcim) bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú predaj novín, časopisov a tlače.
0 0
Szuzana Szuzana

Szuzana je offline (nepripojený) Szuzana

rada Pozri príspevok
Podľa zákona má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote list spotrebiteľa o odstúpení od zmluvy doručený predávajúcemu. Ešte pred uzavretím zmluvy musí predajca poučiť spotrebiteľa o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ak predajca o práve spotrebiteľa o možnosti odstúpenia od zmluvy poučil dodatočne, plynie 7 dňová lehota odo dňa dodatočného poučenia. Pokiaľ však predávajúci spotrebiteľa o jeho práve nepoučil vôbec, je spotrebiteľ oprávnený odstúpiť od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby. Treba si presne vyrátať na ktorý deň pripadá 7 pracovný deň odo dňa prevzatia tovaru spotrebiteľom, či v lehote 7 dní bolo predávajúcemu doručené odstúpenie od zmluvy a či bol poučený spotrebiteľ o možnosti odstúpenia od zmluvy. A podľa výsledku konať buď mu vyhovieť alebo odmietnuť ako konanie podané po lehote.
Len tak na okraj podľa zákona nemôže spotrebiteľ (ak sa osobitne nedohodne na tom s predávajúcim) bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú predaj novín, časopisov a tlače.
ahojte, reagujem trosku neskoro, ale pre mna je tento problem aktualny teraz mozte mi poradit kde v zakone by som nieco taketo nasla, aby som to mala cim podlozit.

Dakujem velmo pekne
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Szuzana Pozri príspevok
ahojte, reagujem trosku neskoro, ale pre mna je tento problem aktualny teraz mozte mi poradit kde v zakone by som nieco taketo nasla, aby som to mala cim podlozit.

Dakujem velmo pekne
Je to zákon č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom a zásielkovom predaji v platnom znení.
0 0
rique rique

rique je offline (nepripojený) rique

Zdravim,

ako je to v pripade ak sa nejedna o podomovom al. zasilkovom predaji?
Kupil som si v predajni (realnej - kammennej) oblecenie, ktore pre osobne dovody chcem vratit. Od doby kupy obehli zatial tri dni. Predajnca odmieta tovar prevziat a mne vratit peniaze. Mozem len vymenit tovar za iny s hodnotou rovnakou alebo vyssou. Nezda sa mi to. Tam by mala tiez platit ta 7 dnova lehota nie? Som zufaly, pretoze s tymto som neratal. Dakujem za odpoved.
0 0
seflera seflera

seflera je offline (nepripojený) seflera

rique Pozri príspevok
Zdravim,

ako je to v pripade ak sa nejedna o podomovom al. zasilkovom predaji?
Kupil som si v predajni (realnej - kammennej) oblecenie, ktore pre osobne dovody chcem vratit. Od doby kupy obehli zatial tri dni. Predajnca odmieta tovar prevziat a mne vratit peniaze. Mozem len vymenit tovar za iny s hodnotou rovnakou alebo vyssou. Nezda sa mi to. Tam by mala tiez platit ta 7 dnova lehota nie? Som zufaly, pretoze s tymto som neratal. Dakujem za odpoved.

Ak chceš vrátiť výrobok len z osobných dôvodov, nieje povinnosťou predajcu prevziať tovar späť, je to jeho dobrá vôľa, že Ti ho umožní vymeniť za iný.
Predstav si, že by si babenky kupovali super handričky na diskotéku a po nej by ich do 7 dní bez udania dôvodu mohli vrátiť. Nebolo by to super? Alebo si predstav hračkárstvo: Kúpiš decku novú hračku, baví ho 3 dni a potom pekne šup naspäť do predajne a vrátia peniažky alebo vymenia za inú - no nebolo by to super!?!
Naposledy upravil seflera : 04.06.07 at 13:53
0 0
rique rique

rique je offline (nepripojený) rique

seflera Pozri príspevok
Ak chceš vrátiť výrobok len z osobných dôvodov, nieje povinnosťou predajcu prevziať tovar späť, je to jeho dobrá vôľa, že Ti ho umožní vymeniť za iný.
Predstav si, že by si babenky kupovali super handričky na diskotéku a po nej by ich do 7 dní bez udania dôvodu mohli vrátiť. Nebolo by to super? Alebo si predstav hračkárstvo: Kúpiš decku novú hračku, baví ho 3 dni a potom pekne šup naspäť do predajne a vrátia peniažky alebo vymenia za inú - no nebolo by to super!?!
Ja som len na margo TESCA, pretoze on to tak robi (vracia bez udania dovodu). No nic, tak dikes aj tak.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
rique Pozri príspevok
Ja som len na margo TESCA, pretoze on to tak robi (vracia bez udania dovodu). No nic, tak dikes aj tak.
Niektoré, hlavne veľké firmy to tak robia, ale tovar musí byť v originálnom balení, nepoužitý, vtedy vrátia peniaze. Ale je to nad rámec zákona.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

rique Pozri príspevok
Zdravim,

ako je to v pripade ak sa nejedna o podomovom al. zasilkovom predaji?
Kupil som si v predajni (realnej - kammennej) oblecenie, ktore pre osobne dovody chcem vratit. Od doby kupy obehli zatial tri dni. Predajnca odmieta tovar prevziat a mne vratit peniaze. Mozem len vymenit tovar za iny s hodnotou rovnakou alebo vyssou. Nezda sa mi to. Tam by mala tiez platit ta 7 dnova lehota nie? Som zufaly, pretoze s tymto som neratal. Dakujem za odpoved.
Žiadny právny predpis, okrem zákona o podomovom predaji a zásielkovom predaji nerieši prijatie tovaru od spotrebiteľa späť bezdôvodne. Vrátenie tovaru a podmienky za ktorých tovar možno vrátiť je vždy vecou dohody medzi predávajúcim a kupujúcim. Opierajúc sa o ustanovenie § 615 Občianskeho zákonníka, ktorý znie, cit. "Plnenia, ktoré sa s predajom veci obvykle neposkytujú, treba osobitne dohodnúť". Nie je zákonnou povinnosťou predávajúceho, aby prijal tovar späť.
0 0
tb1 tb1

tb1 je offline (nepripojený) tb1

ahojte, mám podobný problém - včera som si kúpila televízor, ktorý som
po niekoľkých hodinách zapla a nastavila som programy. Zistila som, že na
niekoľkých kanáloch nefunguje zvuk normálne, počuť len strašné bzučanie - ako z hororu. To sa dialo pri akomkoľvek televíznom programe, ktorý som na daných kanáloch nastavila. Mám právo vrátiť tento televízor do predajne?
ďakujem
p.s - mohli by ste mi odpovedať čo najskôr?
Chcela by som to ešte dnes prípadne zajtra vybaviť
Naposledy upravil tb1 : 09.11.07 at 13:07
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Neviem, aký máš televízor, ale na našom tv treba pomocou editovania nastaviť tv system na sc1 alebo sc2. Rozne kanaly su nastavené rozne, V opbačnom prípade to nie je zvuk ale chrčanie. Hodne nepríjemné.

Skús najskor pozrieť návod.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
seflera Pozri príspevok
Ak chceš vrátiť výrobok len z osobných dôvodov, nieje povinnosťou predajcu prevziať tovar späť, je to jeho dobrá vôľa, že Ti ho umožní vymeniť za iný.
Predstav si, že by si babenky kupovali super handričky na diskotéku a po nej by ich do 7 dní bez udania dôvodu mohli vrátiť. Nebolo by to super? Alebo si predstav hračkárstvo: Kúpiš decku novú hračku, baví ho 3 dni a potom pekne šup naspäť do predajne a vrátia peniažky alebo vymenia za inú - no nebolo by to super!?!
Tovar zakupeny cez internet mozes vratit do 7 pracovnych dni pokial je nepouzity a v povodnom obale. A to bez udania dovodu.
Netyka sa to obchodov, kde si mozes vec prezriet a vyskusat.
Tam platia klasicke obchodne podmienky a 2 rocna zaruka na tovar.
Vziat tovar spat neznamena vymenit ho za iny. To su dve rozdielne veci.
A z akych inych ked nie z osobnych dovodov sa vracaju veci?
Naposledy upravil kitky : 09.11.07 at 21:30
0 0
lover lover

lover je offline (nepripojený) lover

To Kitky: takze v pripade eshopu sa da orginalne zabaleny tovar vratit do 7 dni a tym to hasne t.z. (podla toho, co pises), ze uz netreba dalej poskytovat 2 roky zaruku?

Dakujem
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
Ak ti nefunguje zvuk len na niektorých programoch, chyba nemusí byť v TV prijímači, ale v zlom signáli. Pokiaľ nemáš vlastný satelit, kde je lepší príjem signálu ako u bežnej antény. U mňa doma je to podobne, bývam v dome, vlastný satelit nemám a nie je možné , aby mi fungovala dobre Markíza a JOJ, buď mám super obraz a zvuk na jednom, alebo na druhom. Ak však tento problém nebol aj pri starej telke, spýtaj sa u predajcu najprv telefonicky, aby si sa zbytočne netrepala do obchodu s telkou. Môže to byť nejaké výrobná vada a buď ti vymenia kus za kus alebo ti vrátia peniaze. Nezabúdaj na to, aby ti pri prípadnej reklamácii vydali doklad o reklamačnom konaní. V tvojom prípade by to mala byť výrobná vada, teda reklamáciu by mohli vybaviť do troch dní, inak sa reklamácie musia vybaviť ( v zložitejších prípadoch)do 30 dní, ale nikde sa neuvádza, čo je to zložitejší prípad...
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
Záruka je naďalej 24 mesiacov, toto je o vrátení tovaru. Pri podomovom a internetovom predaji si zákazník nemá možnosť tovar prezrieť a vyskúšať, preto je tu tých sedem dní na vrátenie tovaru.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Jennys Pozri príspevok
Ahojte, prosím urýchlene poradiť. Zákazník si u mňa zakúpil tovar, ktorý som poslala na dobierku. Túto si prevzal 10.10. a dnes mi napísal, či niečo z toho môže vrátiť, lebo s tým nie je spokojný. Vrátiť tovar predsa môže do 7 dní a táto doba už uplynula, nie? Alebo tým mailom v lehote 7 dní ešte neuplynula a mám mu to vziať späť? Mňa z takýchto ľudí asi porazí. Však to mohol vrátiť aj skôr nie? To si aj ja môžem kúpiť časopis, prečítať si ho a vrátiť, alebo ako to mám chápať? Budem mať problém ak mu napíšem, že mi to neposlal do 7 dní tak mu to nevezmem späť?
O aký predaj sa jedná:
- podomový-zásielkový?
- zaslanie tovaru obchodníkovi na dobierku?

Každopádne treba mať spracované Obchodno-dodávateľské podmienky, kde treba zakotviť za akých podmienok, do akej doby a z akého dôvodu môže objednávateľ vrátiť tovar. Tie treba doložiť do každej zásielky.
A budeš mať po probléme - nedodrží tieto zmluvné podmienky - sorry...
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
lover Pozri príspevok
To Kitky: takze v pripade eshopu sa da orginalne zabaleny tovar vratit do 7 dni a tym to hasne t.z. (podla toho, co pises), ze uz netreba dalej poskytovat 2 roky zaruku?

Dakujem
Ano na vratenie tovaru do 7 pracovnych dni mas narok zo zakona.
Na vrateny tovar zaruku neposkytujes.
Samozrejme na ostatny tovar , ktory si zakaznik ponecha ano.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Nepíšeš, že z akého dôvodu ten tovar chce vrátiť.
Skús sa dopátrať ako to majú ošetrené veľké zásielkové firmy, ako neckermann, quelle, otto atď. alebo na www.google.sk zadaj vyhladať
obchodné podmienky, reklamácie - a pokús z toho vybrať to, čo bude
Tebe vyhovovať.
0 0
patimer patimer

patimer je offline (nepripojený) patimer

tb1 Pozri príspevok
ahojte, mám podobný problém - včera som si kúpila televízor, ktorý som
po niekoľkých hodinách zapla a nastavila som programy. Zistila som, že na
niekoľkých kanáloch nefunguje zvuk normálne, počuť len strašné bzučanie - ako z hororu. To sa dialo pri akomkoľvek televíznom programe, ktorý som na daných kanáloch nastavila. Mám právo vrátiť tento televízor do predajne?
ďakujem
p.s - mohli by ste mi odpovedať čo najskôr?
Chcela by som to ešte dnes prípadne zajtra vybaviť
dobry den, nejedna sa nahodou o televizor znacky Panasonic? Lebo ak ano tak tovar nemusite vracat do predajne, staci ho len spravne nastavit. v menu - dalsie nastavenia - ladenie upravte normy predvolieb zo SC3 na SC1 a zvuk bude v poriadku, dokonca aj obraz sa vylepsi. Robia to takmer vsetky Panasonici. V pripade ze sa mylim, tak ten televizor skuste normalne reklamovat v predajni kde ste ho zakupili.
0 0
mirekk77 mirekk77

mirekk77 je offline (nepripojený) mirekk77

Ahojte. Ak mi mozete niekto rychlo pomoct budem moc rad nakolko neviem kolko mam este casu. Kupil som si projekt RD od nemenovanej firmy a po odbornej diskusii s architektom som zistil ze kupeny projekt vobec nieje to co som chcel. Moze mi prosim vas niekto poradit ako postupovat pri vrateni a ci sa to vobec da. Balik som prevzal 2.1.2008
0 0
pulecz pulecz

pulecz je offline (nepripojený) pulecz

Dobrý deň, ja mám nasledovný problém. Kúpil som od jednej internetovej firmy poskytujúcej predaj hudobných nástrojov reprobox. Avšak keď mi prišiel, odňal som zadný kryt a overil som si, či sú tam skutočne spomínané reproduktory, ktoré mal v popise (na web-stránke) predajca.. Boli tam reproduktory bez označenia.. Predajca ma však ubezpečil, že tam spomínané reproduktory (konkrétne Celestion) sú, akurát, že v daných reproboxoch sú bez označenia (vraj kto má platiť ďalšieho človeka, aby tam lepil nálepky). Tak som sa opýtal konkrétnej firmy (Kustom), ktorá tieto reproboxy produkuje, aké reproduktory tam sú (majú byť). Až dnes mi prišla odpoveď, že tam žiadne spomínané Celestiony nie sú (nemajú byť), údajne sú tam úplne iné reproduktory.. Tak sa Vás chcem touto cestou opýtať, či je možné predajcovi tento produkt vrátiť, nakoľko neobsahuje dané komponenty, ktoré má tento predajca v popise.. Nedodal mi ku tomu ani žiadny manuál.. Odvtedy ako mi boli dovezené uplynulo 8 dní, avšak nebol som nijak informovaný o možnosti vrátenia tovaru.. Čo teraz? Za všetky odpovede, resp.rady vopred ďakujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať