Zavrieť

Porady

Učíme sa po Anglicky

admin
Keďže sa v Vám zapáčila myšlienka učiť sa jazyky spoločne, vytvoril som novú sekciu "Anglicky jazyk". (ak bude záujem aj o iné jazyky, vytvoríme .-)

Mnou odporúčaná metóda učenia sa jazyka je učiť sa slovíčka vo frázach (vetách) a veľa čítať. Ak je možnosť tak potom aj komunikovať a písať a počúvať rádio, telku, audiobooks atď.

Prečo?
Pretože učiť sa slovíčka len tak má dve nevýhody:
  1. neviete presne kde použiť slovíčko v rámci svojho významu
  2. neviete ako použiť v rámci skladby vety
Ak sa však učíte slovíčka v rámci vety zabijete tri muchy jednou ranou:
  1. naučíte sa význam slovíčka a jeho použitie úplne najrýchlejšie
  2. naučíte sa kde vo vete slovíčko "uložiť"
  3. popri slovíčku sa naučíte aj gramatické tvary slovíčka a tiež podvedomé používanie gramatických zákonov
Na Porade najprv skúsime vytvoriť nejakú databázu slovíčok, ktoré je treba vedieť. Keď nám to bude rásť, môžeme ich rozdeliť na úrovne: Level 1; Level 2; atď.
Ak chcete môžete vytvoriť aj nejaké lekcie na gramatiku .-)

Pravidlá:
  • každé slovíčko bude mať svoju tému
  • v téme bude preklad slovíčka; časovenie; príklady na použitie slova vo vetách
  • každé gramatické pravidlo bude mať svoju tému
Neučte sa slovíčka naspamäť, ale celé vety kde je slovíčko použité. Ak je Vám vo vete ďalšie slovíčko neznáme, preložte si ho. Učte sa celú vetu po anglicky naspamäť a na jej slovenský význam len myslite .-)

Ďalšie návrhy sa prijímajú .-)
Prvý príklad: wear

Doplnok: ak budete hľadať výslovnosť slovíčka odporúčam napríklad tu:
http://www.learnersdictionary.com/
Naposledy upravil Richard : 21.11.06 at 23:16
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Začína tu kurz?

Aj nemčina by bodla...k tej mám nejaký bližší vzťah....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Zvládne kurz aj úplný začiatočník?
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Vynikajúci nápad, hodí sa tento spôsob učenia aj pre začiatočníka? Pokiaľ áno, uvítala by som za každým slovíčkom v zátvorke výslovnosť, trebárs wear /
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
Daniela, ormilka, presunul som Váše príspevky od slovíčka wear sem .-)
U slovíčok len odborná diskusia!!!

hodí sa pre začiatočníkov? Záleží od Vás. Nezačína sa tu kurz spôsobom chcem chodiť na kurz, ale kurz chcem sa zúčastniť jeho tvorby. Aktívnym prístupom sa aj viac naučíte .-)

Čiže každý môže prispieť svojim dielom a pridať slovíčko. Záleží od Vás či to bude pre zažiatočníkov alebo pokročilých - aké slovíčka budete vkladať, také sa nučíte. Môžem to rozdeliť na rôzne úrovne .-)

Výslovnosť je samozrejme potrebná... doplním .-)
Ak má niekto celú abecedu s výslovnosťou /tabuľku/ sem s ňou. Existuje zopár spôsobov označovania výslovnosti, tak aby sme sa ujednotili...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Richard
Daniela, ormilka, presunul som Váše príspevky od slovíčka wear sem .-)
U slovíčok len odborná diskusia!!!

hodí sa pre začiatočníkov? Záleží od Vás. Nezačína sa tu kurz spôsobom chcem chodiť na kurz, ale kurz chcem sa zúčastniť jeho tvorby. Aktívnym prístupom sa aj viac naučíte .-)

Čiže každý môže prispieť svojim dielom a pridať slovíčko. Záleží od Vás či to bude pre zažiatočníkov alebo pokročilých - aké slovíčka budete vkladať, také sa nučíte. Môžem to rozdeliť na rôzne úrovne .-)

Výslovnosť je samozrejme potrebná... doplním .-)
Všimla som si presun a hneď ma aj napadlo, prečo si to urobil... Ale ešte jeden tam ostal a ten som vymazala.
0 0
maria87 maria87

maria87 je offline (nepripojený) maria87

Richard
Keďže sa v Vám zapáčila myšlienka učiť sa jazyky spoločne, vytvoril som novú sekciu "Anglicky jazyk". (ak bude záujem aj o iné jazyky, vytvoríme .-)

Mnou odporúčaná metóda učenia sa jazyka je učiť sa slovíčka vo frázach (vetách) a veľa čítať. Ak je možnosť tak potom aj komunikovať a písať a počúvať rádio, telku, audiobooks atď.

Prečo?
Pretože učiť sa slovíčka len tak má dve nevýhody:
  1. neviete presne kde použiť slovíčko v rámci svojho významu
  2. neviete ako použiť v rámci skladby vety
Ak sa však učíte slovíčka v rámci vety zabijete tri muchy jednou ranou:
  1. naučíte sa význam slovíčka a jeho použitie úplne najrýchlejšie
  2. naučíte sa kde vo vete slovíčko "uložiť"
  3. popri slovíčku sa naučíte aj gramatické tvary slovíčka a tiež podvedomé používanie gramatických zákonov
Na Porade najprv skúsime vytvoriť nejakú databázu slovíčok, ktoré je treba vedieť. Keď nám to bude rásť, môžeme ich rozdeliť na úrovne: Level 1; Level 2; atď.
Ak chcete môžete vytvoriť aj nejaké lekcie na gramatiku .-)

Pravidlá:
  • každé slovíčko bude mať svoju tému
  • v téme bude preklad slovíčka; časovenie; príklady na použitie slova vo vetách
  • každé gramatické pravidlo bude mať svoju tému
Neučte sa slovíčka naspamäť, ale celé vety kde je slovíčko použité. Ak je Vám vo vete ďalšie slovíčko neznáme, preložte si ho. Učte sa celú vetu po anglicky naspamäť a na jej slovenský význam len myslite .-)

Ďalšie návrhy sa prijímajú .-)
Prvý príklad: wear




Vieš Richard, ja by som to wear v tom časovaní napísala trošku inak. Pre tých začiatočníkov, ktorí o tom nemajú možno ani páru, to časovanie wear wore worn asi nevedia, o aké časovanie ide. Ja by som sa ako začiatočník vyľakala. Keby si to časovanie nechal na potom a išiel pomaly kúsok po kúsku. Ved časovanie neutečie.
Nechcela som ta nejako uraziť alebo tak, len chcem vyjadriť svoj názor
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja myslím, že s tými slovíčkami je dobrý nápad. Možno by sa mali vytvoriť témy pre gramatiku, na časovanie, skloňovanie, tvorbu záporov a otázok...
Hm?
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
maria87
Vieš Richard, ja by som to wear v tom časovaní napísala trošku inak. Pre tých začiatočníkov, ktorí o tom nemajú možno ani páru, to časovanie wear wore worn asi nevedia, o aké časovanie ide. Ja by som sa ako začiatočník vyľakala. Keby si to časovanie nechal na potom a išiel pomaly kúsok po kúsku. Ved časovanie neutečie.
Nechcela som ta nejako uraziť alebo tak, len chcem vyjadriť svoj názor

súhlasím, ale aby to nebolo len pre začiatočníkov a aby sme dodržali istú mustru, malo by tam byť čo najviac o slovíčku... a keď už sa učia slovíčka -mali by sa naučiť aj jeho "minulé" tvary... najmä u nepravidelných...

ak niekto spracuje tému: nepravidelné slovesá a v minulom čase, aleobo minulý čas - môžeme to prelinkovať takže ak nevedia, dozvedia sa .-)

a vlastne to idem opraviť, veď to nie je časovanie ale iba časť časovania - teda minulý čas....
0 0
fides fides

fides je offline (nepripojený) fides

Veľmi dobrý nápad...... Po dlhom čase téma, ktorá ma vyprovokovala k reakcii.
Teším sa na pokračovanie témy. Pozdravujem všetkých.
0 0
maria87 maria87

maria87 je offline (nepripojený) maria87

Prikladám súbor začiatky pre začiatočníkov. Dúfam, že sa bude páčiť. Ak máte nejaké pripomienky, tak šup s nimi sem. Je to zrozumiteľné, či nie?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Maria, myslím že je to zrozumiteľné, no chýba mi tam asi výslovnosť. Ja som sa nikdy angličtinu neučila, moja chyba ....
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
maria87
Prikladám súbor začiatky pre začiatočníkov. Dúfam, že sa bude páčiť. Ak máte nejaké pripomienky, tak šup s nimi sem. Je to zrozumiteľné, či nie?
podľa mňa nie je príliš praktické prikladať wordový súbor. ak máš niečo dobré, založ tému a tam to daj do textu.... (ovšem musíš mať na to autorské práva ...)

a pre poriadok: v tejto téme diskutujme o tom ako tvoriť túto jazykovú sekciu, nie priamo nejaké lekcie, slovíčka atď. .... inak urobíme z toho nepoužiteľný guláš....
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
no zatiaľ nikto žiadne ďalšie slovíčko nepridal :-(
0 0
maria87 maria87

maria87 je offline (nepripojený) maria87

Keby viem, ako sa to pridáva, tak to pridám. Ja to neviem urobiť tak ako ty.l Napišes wear a je to podčiarknute a hned ťa to presmeruje inam. Ja to viem robiť len tak, že si tam priložím nejaký súbor. Možno by to chcelo poradiť. I think ...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
maria87
Keby viem, ako sa to pridáva, tak to pridám. Ja to neviem urobiť tak ako ty.l Napišes wear a je to podčiarknute a hned ťa to presmeruje inam. Ja to viem robiť len tak, že si tam priložím nejaký súbor. Možno by to chcelo poradiť. I think ...
Pod prvým príspevkom máš Hľadáme,hľadáme....klikni si na to a tam je presne vysvetlené ako sa to robí s tým podčiarkovaním, myslím, že sa to podľa toho naučíš.

skúsim ti dať link....
http://www.porada.sk/t35299-hadame-hadame-hadame.html
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
To ako som podčiarkol wear to funguje inak ako hľadáme. To je odkaz na inú stránku.
Odkaz na inú stránku sa urobí tak že napíšeš slovo napr. "wear", označíš ho (vysvietiš) a stlačíš v navigačnej lište editora príspevku zemeguľu s rietiazkou a zadáš adresu kde sa to nachádza na internete .-)

Čo sa týka priložených súborov, stačí to z wordu nakopírovať do príspevku aj je to Ctrl+C Ctrl+V

Ešte pre vysvetlenie: ak je text modrý a podčiarknutý, spravidla to znamená že text obsahuje v sebe link (odkaz), ktorý smeruje na iné miesto na internete (môže to byť tá istá stránka, alebo úplne iná). Keď píšem spravidla, znamená to že to je štandard, ktorý si však môže každá stránka zmeniť (inú farbu, zruší podčiarknutie a podobne - zväčša sa však takýto text niečim odlišuje od ostatného).
Naposledy upravil Richard : 22.11.06 at 09:28
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Milý Richard, toto je super....... určite sa pridám, prebehla som to len tak narýchlo, dakujem tým, čo mali tento nápad a dúfam, že sa spoločne niečo naučíme. ......veeeeľmi sa tešíííííííííím.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Richard, je to zaujímavé, ja by som sa rada pridala k vytváraniu nejakých tých slovíčok - možno fráz v obchodnej korešpondencii (snáď aj k tomu neskôr príde), len netuším, akým spôsobom to mám urobiť, tzn. kde mám to slovíčko a jeho výklad vytvoriť, uložiť...

Upravujem - už tuším... Nebude ale z toho zmätok, keď tu bude už len napr. 100 slovíčok? Nemalo by to teda fungovať podľa abecedy? A poprípade podsekcia - vyslovovanie, gramatika a veci podobné?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Mne sa osvedcil pri uceni WORDQUIZ. http://peterandlinda.com/wordquiz/Je to program, kde si vlozis slovka (ale mozu tam byt lubovolne 2 stlpce napr. hlavne mesta, dokonca tam mali deti nasobilku... ). Je to sharewear (da sa stahnut zo sekcie download) a skusa sa pisanim QUIZ (co je niekedy nevyhoda, lebo treba pisat presne, ale bez toho sa neviem vyrazy, vety, frazy naucit) vyberom z troch moznosti MULTIPLE CHOICE alebo FLASHCARD (karticky s vyrazom v 1. stlpci a 2. stlpci).
Dufam, ze to nie je reklama
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
Osobne by som nepovažoval Poradu za najlepšiu metódu učenia pre začiatočníka, hoci nevylučujem, že sa dá spoločne vytvoriť dobrý kurz (musel by to však niekto robiť koncepčne).
Keď som to zakladal skôr som mal na mysli pokročilejších študentov, ktorý vedia základy, ale potrebujú si rozšíriť slovnú zásobu a to je najlepšie formou, ktorú som spomínal, teda učiť sa celé vety (čo predpokladá znalosť základov...).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať