Zavrieť

Porady

Zvýšeny cholesterol - ako znížiť?

No a je to tu! Namerali mi zvýšeny cholesterol 7,8. Stravujem sa dosť zdravo,( ryba, biele mäso, veľmi málo hovädzie a bravčove) nepijem - len príležitostne, nefajčím už 4 roky. Čo robiť.
Usporiadat
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

Moja mama má tiež zvýšený cholesterol, vynechala úplne vajcia a ak si dá tak prepeličie, tie neobsahujú.
A mäsko obmedzila je ho úplne máličko uprednostňuje zeleninové jedlá, ryža, cestoviny, zemiaky. Neviem či pomohlo toto ale je to lepšie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Šťava na zníženie cholesterolu - zeleninová šťava2001-06-24*Suroviny :
300 g kapustových listov, 200 g špenátových listov, strúčik cesnaku.
Recept :
Zmixujeme kapustové listy so špenátovými listami a pridáme cesnak.

+ surové papať surové čučoriedky
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Marián II
No a je to tu! Namerali mi zvýšeny cholesterol 7,8. Stravujem sa dosť zdravo,( ryba, biele mäso, veľmi málo hovädzie a bravčove) nepijem - len príležitostne, nefajčím už 4 roky. Čo robiť.

Prosím Ťa Marian nemysli si, že zvýšeny cholesterol je len z toho čo jeme, môžeš sa Ty zdravo stravovať koľko len ceš, podľa môjho skromného názoru je to skôr z tých stresov a nervov, takže moja rada, nestresovať sa :p v dnešnom výbornom a dobrom svete je to dobrá rada, nonie??!!
0 0
Marián II Marián II

Marián II je offline (nepripojený) Marián II

Dobrá, ale asi jediná vec ktorú v dnešnej dobe neovlivnime je "stres"!
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

vsade kde sa da, nahradzat tuky olivovym olejom.
sportovat ! - rekreacne, aj prechadzky pomozu, lae nie do potravin a spat
vstupit si do svedomia a zistit, ci sa naozaj stravujes zdravo, alebo ci si par dni pred odberom nepojedol vacsie mnozstvo potravin bohatych na cholesterol
0 0
elims elims

elims je offline (nepripojený) elims

Lucuš
Moja mama má tiež zvýšený cholesterol, vynechala úplne vajcia a ak si dá tak prepeličie, tie neobsahujú.
A mäsko obmedzila je ho úplne máličko uprednostňuje zeleninové jedlá, ryža, cestoviny, zemiaky. Neviem či pomohlo toto ale je to lepšie.
Vajcia obsahuju cholesterol, ale nie ten zly (LDL), ktory je skodlivy, ale ten dobry, ktorz sa moze (HDL).

Suhlasim - znizit stres. Nevyprazat. A skus sa opytat v lekarni - napriklad na "lecitin", alebo "cholestop"
0 0
Marián II Marián II

Marián II je offline (nepripojený) Marián II

No, je pravda, peši prejdem tak akurát k autu a späť a predtým som 20 rokov fajčil - veľa!!!
0 0
Marián II Marián II

Marián II je offline (nepripojený) Marián II

A môžem kávu?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na zníženie cholesterolu pomáha ráno a večer užiť 1 polievkovú lyžicu olivového oleja s 1 strúčikov prelisovaného cesnaku. Z vlastnej skúsenosti však viem, že ak máš poruchu metabolizmu tukov, tak prírodné prostriedky pomôžu cholesterol znížiť, ale len o nejaké desatinky. Aspoň v mojom prípade to tak je. Po rôznych pokusoch mi cholesterol udržujú ako-tak v norme lieky. Nie je to ideálne riešenie, ale ...
0 0
Marián II Marián II

Marián II je offline (nepripojený) Marián II

To je asi môj prípad, tak si ma nepotešila, ale vďaka.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ak môžem poradiť máme vyskúšaný rybí tuk v tabletkách. Toto znížilo cholesterol a za dosť krátku dobu z 8,14 na nejakých 6.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Na cholesterol vplyva strava a este viac pohyb na cerstvom vzduchu, teda kazdy den aspon 20 minutova prechadzka, ktora znizi hladinu cholesterolu a tiez i stres.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tak to som chcela napísať,Marína ma pravdu.Treba užívať lieky.Strava to ovplyvní strašne málo.Naštudovala som v odborných časopisoch.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kalkulka
Ak môžem poradiť máme vyskúšaný rybí tuk v tabletkách. Toto znížilo cholesterol a za dosť krátku dobu z 8,14 na nejakých 6.
Alicka, som rada, že Ti to pomohlo, ale ja som vyskúšala ozaj kadečo a zabrali mi až lieky. Mám priateľku, ktorá pri liekoch má hladinu cholesterolu 8 a bez mala 12-13. Jej otec mal dtto. A takú diétu, akú ona drží, nevydrží hocikto. Okrem internistu navštevuje aj metabolickú poradňu. Určite je to individuálne. Cholesterol nebolí, ale môže spôsobiť v organizme katastrofu.
Mariánovi prajem, aby mu pomohli naše rady. Keď nie, radím mu, aby dal na rady lekára.

0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Mám čerstú vlastnú skúsenosť. Za cca 1,5 mesiaca som znížila z 6,8 na 5,1. Držala som 90-dńovú rozlišovaciu diétu /píše sa Porade o nej/ ale len 45 dní. Živočíšne bielkoviny /varené kuracie prsia ďalej upraveno na teflóne/ som jedla len každý 4. deň na obed a večeru, dosť som jedla paradajky s trochou olivového oleja, cesnak a celozrnný chlieb. Vylúčila som úplne bielu múku a výrobky z nej, sladkosti, vrátane nápojov - jednoduché cukry, z tukov len olivový - aj to za čajovú lyžičku na varenie. Žiadne vyprážané jedlá, veľa čerstvej zeleniny a vlákniny, pravidelná strava - najlepšie 5x denne menšie dávky. Výrazne išla dolu aj váha. Mne sa to podarilo aj bez pohybu, ale pohyb určite znižuje cholesterol. Najlepšia je kombinácia - úprava stravy a pridanie pohybu. Lieky sú krajné riešenie. Vyskúšaj, uvidíš či to zaberie. Držím palce.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

sportovanie, správna strava .... nerobim ani jedno ani druhe a cholesterol mam 3 ..... a moj manzel ktory ma cez 100kg sa takisto nezdravuje stravo (klobasky, slaninka, vyprazane) a ani nesportuje a cholesterol ma 4 ...... cele to je o organizme .... a zas kamoska, mala vsetko v poriadku, nahodila si rapidnu dietu (zeleninka, varenie na vode ...) a cholesterol jej tak vyletel, ze nevedia co s nim ...... ale pocula som ze pomaha aj caj Ruman Farbiarsky (je to caj na pecen, ale vraj zabera aj na cholesterol) ...
Naposledy upravil Velettka : 30.11.06 at 13:20
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Velettka
sportovanie, správna strava .... nerobim ani jedno ani druhe a cholesterol mam 3 ..... a moj manzel ktory ma cez 100kg sa takisto nezdravuje stravo a ani nesportuje a cholesterol ma 4 ...... cele to je o organizme .... a zas kamoska, mala vsetko v poriadku, nahodila si rapidnu dietu a cholesterol jej tak vyletel, ze nevedia co s nim ...... ale pocula som ze pomaha aj caj Ruman Farbiarsky (je to caj na pecen, ale vraj zabera aj na cholesterol) ...
Veru je to o opraganizme. Moja známa sa stravuje zdravo a má vysoký cholesterol, a jej manžel sa napcháva slaninou, klobásou a podobnými vecami a cholesterol má v norme. Ani jeden nešportuje.
Naposledy upravil Nika : 30.11.06 at 13:40
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Po začatí diéty je normálne, že sa cholesterol zvýši, pretože sa začína odplavovať z usadenín a preto ho je v krvi mnoho. Treba tiež rozlišovať, ktorý cholesterol Vám namerali, pertože sú dva: "dobrý" a "zlý". Ak Vám povedali iba jedno číslo, pravdepodobne je to ich priemer.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Pripravte si nápoj, ktorý zabráni kôrnateniu ciev a zvyšovaniu tlaku.
Potrebujeme: 20 strúčikov cesnaku, šťavu z 3 citrónov, liter vody alebo liter ovocného vína.
Príprava: Strúčiky cesnaku rozmixujeme v citrónovej šťave / môžeme ich len roztlačiť a zmiešať so šťavou/. Zmes zalejeme litrom vody a prevaríme. Po vychladnutí nápoj precedíme do fľašky a uchovávame v chladničke.
Iný variant: Rovnaké množstvo cesnaku rozmixujeme v 1/2 litri ovocného vína, necháme v chladničke stáť asi 1 týždeň a potom pridáme druhý polliter ovocného vína.
Užívame: likérový pohárik denne asi 3 týždne. Potom liečebnú kúru na dva mesiace prerušíme a nápoj si pripravíme znovu o dva mesiace.
Mne to pomohlo a robim si to kazdy 1/4 rok.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Ja pridám radu zo svojho okolia,treba piť veľa paradajkovej šťavy.Cez leto si nachystám a nazaváram do 7 Dl pohárov dávam piť celej rodine.
105 kg chlap čo zje všetko bez obmedzenia, si upravil cholesterol každodenným pitím tejto šťavy (0,7 l/deň)
a teraz to je v norme, ale štavu pije stále, aj keď nie dennodenne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať