Zavrieť

Porady

zbierka listín

Vie mi prosím niekto poradiť? Dáva OR pokuty za nevloženie závierky do zbierky listžn? Ak ano, koľko? Čo robiť ak sme nevložili rok 2004 ani 2005, doložiť, alebo radšej nie?
Ďakujem za radu
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
za neplnenie povinností je pokuta - osobná pokuta pre konateľa až do výšky 100 000 Sk
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Teraz som bola na školení a pokuta je 3% z majetku firmy brutto.
To čo ste nevložili by som radšej vložila hoci aj teraz zatiaľ pokuty nedávajú čo však neznamená, že nemôžu a pri výške pokuty môžu zohľadniť to, že Vás nemuseli vyzývať na splnenie povinnosti.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

AHA
Teraz som bola na školení a pokuta je 3% z majetku firmy brutto.
Zákon č. 530/2003 o obchodnom registri .... hovorí jasne, to čo uviedla vyššie Kejka
§ 11
Sankcie
1/ Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 100 000 Sk, ak si táto osoba nesplní povinnosť a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín bez zápisu, v lehote ustanovenej zákonom,
c) ustanovenú podľa osobitného predpisu.

Pokuta, ktorú Ty uvádzaš sa týka vybraných paragrafov podľa zákonna o účtovníctve- pozri § 38 zákona o účtovníctve.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Chcela som sa spýtať, do zbierky listín sa môžu poslať aj prefotené výkazy, ktoré som odovzdávala na Daň.úrad, alebo si mám urobiť nejakú tabulku v Exceli - podľa vzoru výkazov a tam podopisovať údaje??
a ešte jedna otázka - účt.uzávierka bola zostavená ku dňu 29.3.2007, valné zhromaždenie sa konala 17.4., kde sa rozdelil zisk, do akého termínu sa musia odovzať výkazy do zbierky listín?? 30dní od zostavenia uzavierky alebo až 30 dní po konaní VZ??
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jenny7 Pozri príspevok
Chcela som sa spýtať, do zbierky listín sa môžu poslať aj prefotené výkazy, ktoré som odovzdávala na Daň.úrad, alebo si mám urobiť nejakú tabulku v Exceli - podľa vzoru výkazov a tam podopisovať údaje??
a ešte jedna otázka - účt.uzávierka bola zostavená ku dňu 29.3.2007, valné zhromaždenie sa konala 17.4., kde sa rozdelil zisk, do akého termínu sa musia odovzať výkazy do zbierky listín?? 30dní od zostavenia uzavierky alebo až 30 dní po konaní VZ??
Do zbierky listín ukladáš presne také isté výkazy, aké sú súčasťou závierky a ktoré predkladáš na DÚ. Podľa §3 zákona o obchodnom registri môžeš predložiť aj kópie týchto listín:

§3 odst.5) Ak ide o listiny podľa odseku 1 písm. g)/to je individuálna ročná závierka/ a odseku 2 písm. a), do zbierky listín možno uložiť kópiu listiny.

Čas do ktorého je potrebné tak urobiť viď:


§ 40 ods. 1 Obchodného zákonníka
Príslušný orgán spoločnosti je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do 6 mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

§ 21 ods. 1 zákona o účtovníctve... účtovná jednotka je povinná uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín OR do 30 dní po schválení účtovnej závierky.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Ja do zbierky posielam kopie vykazov, ktore davam na DU a samozrejme poznamky.
0 0
klaudia klaudia

klaudia je offline (nepripojený) klaudia

Ja som posielala na obchodny sud Súvahu, VZaS a poznamky. Teraz mi znama hovorila, ze poznamky netreba. Neviete ako to je?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

klaudia Pozri príspevok
Ja som posielala na obchodny sud Súvahu, VZaS a poznamky. Teraz mi znama hovorila, ze poznamky netreba. Neviete ako to je?
Podľa môjho názoru treba, sú súčasťou riadnej individuálnej závierky a do zbierky listín podľa §3 zákona o Obchodnom registri je potrebné predkladať:

g/ riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Má povinnosť poslať na Obchodný register kópiu súvahy a VZaS každá s.r.o.?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, každá.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

mám ešte otázku, prosím Vás, ak som dodatočne tento rok na daň.úrade opravovala nejaké riadky vo výkaze ziskov a strát a aj v súvahe za rok 2005, musím tieto výkazy znovu poslať do zbierky listín? alebo stačí,keď tam pošlem výkazy za rok 2006 a tam v stĺpci - bezprostredne predchádzajúce účt.obdobie budú už opravené údaje?? opravovala som tam riadok, ktorý sa týkal hosp.výsledku - predtým som tam uviedla sumu pred zdanením a tento rok som to tam išla ručne opraviť a dala som tam hodnotu po zdanení. Na úrade mi povedali, že to nie je veľká chyba, že to mám u nich len ručne opraviť a bol to vybavené. Len neviem, či to mám aj dodatočne poslať do Zbierky listín so sprievodným listom, že som robila opravy na daň.úrade v tých a tých riadkoch, a že ich žiadam o správne založenie výkazov za účtovný rok 2005.Čo myslíte??
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ahojte, ja mám podobný problém, v roku 2004 vznikla firma, za rok 2004 účtovníčka odovzdala výkazy na súd, za rok 2005 len dokončila uzávierku a nič sa neodovzdalo. Ja som začala účtovať v roku 2006 a pri účtovaní som zistila, dosť veľké chyby v jej účtovníctve, vôbec neúčovala na konci rokov predpis dane, nerobila zápočet odber.-dod., tam vznikli obrovské čísla, tak za rok 2005 sme neodovzdali na súd. Ja teraz nahadzujem jej účto do môjho softu aby som sa z toho vysomárila, rok 2004 sa mi dosť líši, preniesla som stavy do roku 2005 uvidím jak mi víde, ale za rok 2005 asi nemôžem dať dodatočné DP, mne tam vychádza o 100.000 menšia daň ako bola zaplatená, lebo ona účtovala nákup tovaru a z fa opýsala nie 180.000 ale 118.000 a to je dosť veľká chyba v nákladoch, keby sa niekto našiel, kto by mi postupne pri opravách chýb poradil ako postupovať, veľmi budem vďačná. Alebo zvárací agregát a ešte nejaký prístroj obidve okolo 70.000 dala do spotreby a nie ako majetok.........no príšerné........ už sa z toho vysomarujem mesiac...............díky
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
MartinkoK Pozri príspevok
Má povinnosť poslať na Obchodný register kópiu súvahy a VZaS každá s.r.o.?
Každá ... a nielen to. Aj poznámky .-) A aj iné veci patriace do zbierky.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sybila3 Pozri príspevok
Ahojte, ja mám podobný problém, v roku 2004 vznikla firma, za rok 2004 účtovníčka odovzdala výkazy na súd, za rok 2005 len dokončila uzávierku a nič sa neodovzdalo. Ja som začala účtovať v roku 2006 a pri účtovaní som zistila, dosť veľké chyby v jej účtovníctve, vôbec neúčovala na konci rokov predpis dane, nerobila zápočet odber.-dod., tam vznikli obrovské čísla, tak za rok 2005 sme neodovzdali na súd. Ja teraz nahadzujem jej účto do môjho softu aby som sa z toho vysomárila, rok 2004 sa mi dosť líši, preniesla som stavy do roku 2005 uvidím jak mi víde, ale za rok 2005 asi nemôžem dať dodatočné DP...
Prosím účtovníčka nemôže svojvoľne meniť účtovnú závierku. Platia predpisy, kedy je možné účtovné knihy otvoriť a kedy už nie. To je východisko aj pre zváženie situácie. Účtovná závierka podlieha schváleniu a následne zverejneniu. A účtovať o účtovných prípadoch, keď už nemožno účtovné knihy otvoriť možno v bežnom účtovnom období. A teda jedná sa o účtovné prípady bežného ÚO, ktoré sa premietnu v aktuálnej účtovnej závierke a nie pôvodnej, ktorú už nemožno opravovať.

OPRAVA NESPOČÍVA IBA V OPRAVE RIADKOV VÝKAZOV ... jedná sa o účtovníctvo a účtovnú závierku a všetky povinnosti a zodpovednosti s tým spojené. Úlohou účtovníčky je informovať o zistených chybách, úlohou vedenia účtovnej jednotky je rozhodnúť o ich riešení.

Za účtovníctvo a účtovnú závierku zodpovedá účtovná jednotka. Nie účtovníčka. Rozhodnutie treba prenechať im.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja neotváram účtovné závierky, ja som si len nahadzovala rok 2004 a 2005 do svojho softu, aby som vedela, kde sú chyby a čo treba opraviť, ale neviem ako to budem opravovať.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Čítaj [SEARCH]opravy chýb minulých účtovných období [/SEARCH]
Naposledy upravil Johanka : 03.05.07 at 18:30
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte,naša sro vznikla v r. 2005.my sme ani jeden rok nič neposielali do zbierky.teraz o tom prvýkrát čítam.som vydesená.čo teraz?kam to mám vlastne teraz všetko odniesť?na okresný súd?ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Áno .
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ďakujem Paula.vidím,že si musím dať častejšie večer čítania na porade.zisťujem,že ešte kopec vecí neviem.nehovoriac o valnom zhromaždení...to sa v našej sročke ani raz nekonalo.môžem urobiť spätne zápisnice?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

*agatha* Pozri príspevok
ďakujem Paula.vidím,že si musím dať častejšie večer čítania na porade.zisťujem,že ešte kopec vecí neviem.nehovoriac o valnom zhromaždení...to sa v našej sročke ani raz nekonalo.môžem urobiť spätne zápisnice?
Môžeš. Na VZ by sa malo rozhodovať o hospodárskom výsledku z predchádzajúceho roka - o jeho preúčtovaní. Inak ja som sa ešte nestretla s pokutou za neodovzdanie listín do OR, ale moja audítorka mi povedala, že jedna firma dostala pokutu 10000,-Sk. Ale to ich už vyzýval OR, ak dáš aj teraz neskôr, ale stihneš to skôr ako Ťa vyzve OR, tak pokuty nedávajú. Ako som pozerala na nete na www.orsr.sk, je veľmi veľa firiem, ktoré neuložili žiadne doklady do zbierky listín.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať