Zavrieť

Porady

Nespokojnost s internetom

Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...

dakujem za rady
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
BMGinvest
Neviem ci som tuto temu zaradil dobre dufam ze ano,
Kam sa ma obratit uzivatel internetu ak poskytoval internet slubil 1mb/s internet a internet ide stale 20-200kb/s? (v podstate maju rovnaky problem skoro vsetci zakaznici tej siete)
Poskytovatel internetu nezdvyha telefony tym ktory sa stazuju a ak sa niekto stazuje na ich internetovej stranke tak mu zavola a povie mu nech mu nepise na jeho stranky (aj ked tam je miesto nato urcene).
Ak mam zmluvu s takymto poskytovatelom este na 1.5 roka da sa to nejak zrusit??? ma sancu normalny uzivatel ktory nema za sebou pravnika nieco s tym urobit???
Lebo myslim ze by nepomohlo napisat na obchodnu inspekciu...

dakujem za rady

Odporučila by som písomne napísať reklamáciu o nekvalitnej službe poskytovateľovi internetu.Podať doporučene ,aby ste mali doklad o zaslaní písomnosti .V prípade že sa poskytovateľ na Váš list nevyjadrí , zopakovať zaslanie ako reklamáciu II. doporučene . Ak nebude reagovať ani na tú , potom voliť obchodnú inšpekciu a zároveň oznámenie na živnostenský úrad .

Čo sa týka zrušenia zmluvy s poskytovateľom služby , tak to záleží od zostavenia a uzatvorenia predmetnej zmluvy , neviem o čom pojednáva .Ale určite by tam mali byť možnosti rozviazania resp. odstúpenia od danej zmluvy a za akých podmienok .
Naposledy upravil Zita5 : 07.01.07 at 00:45
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BMGinvest BMGinvest

BMGinvest je offline (nepripojený) BMGinvest

Zita5
Odporučila by som písomne napísať reklamáciu o nekvalitnej službe poskytovateľovi internetu.Podať doporučene ,aby ste mali doklad o zaslaní písomnosti .V prípade že sa poskytovateľ na Váš list nevyjadrí , zopakovať zaslanie ako reklamáciu II. doporučene . Ak nebude reagovať ani na tú , potom voliť obchodnú inšpekciu a zároveň oznámenie na živnostenský úrad .
Ako funguje reklamacia u internetu??
A na tu reklamaciu by mohli povedat ze chyba je umna lebo mam asi zavirovany pocitac a tym by to bolo prenich vybavene..
takze neviem ci by som si moc pomohol
na zivnostensky urod??? tj sro tak potom kam??

dik
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
BMGinvest
Ako funguje reklamacia u internetu??
A na tu reklamaciu by mohli povedat ze chyba je umna lebo mam asi zavirovany pocitac a tym by to bolo prenich vybavene..
takze neviem ci by som si moc pomohol
na zivnostensky urod??? tj sro tak potom kam??

dik
Ja som tiež mala problémy s internetom , niekoľkokrát som to reklamovala v Telecome , stále chodili premeriavali ,nespočetne veľa krát , ale už teraz je to v poriadku .Takže som si vedomá toho , že aj vo Vašom prípade by možno k podobnému odstraňovaniu prišlo , ale ako ? ...no treba poskytovateľa nejakou formou donútiť ...a to jedine hore uvedeným spôsobom . Aj s.r.o. sa môže nahlásiť na živnostenský úrad , prečo nie ?
0 0
BMGinvest BMGinvest

BMGinvest je offline (nepripojený) BMGinvest

Zita5
Ja som tiež mala problémy s internetom , niekoľkokrát som to reklamovala v Telecome , stále chodili premeriavali ,nespočetne veľa krát , ale už teraz je to v poriadku .Takže som si vedomá toho , že aj vo Vašom prípade by možno k podobnému odstraňovaniu prišlo , ale ako ? ...no treba poskytovateľa nejakou formou donútiť ...a to jedine hore uvedeným spôsobom . Aj s.r.o. sa môže nahlásiť na živnostenský úrad , prečo nie ?
Lenze u tohto poskytovatela ziadne premeriavanie nehrozi Od nich sa da cakat len totalna neochota...
Aha ja som si myslel ze na zivnostensky urad sa mozu nahlasovat len zivnostnici
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
BMGinvest
Lenze u tohto poskytovatela ziadne premeriavanie nehrozi Od nich sa da cakat len totalna neochota...
Aha ja som si myslel ze na zivnostensky urad sa mozu nahlasovat len zivnostnici
Firma poskytuje za finančnú protihodnotu určitú službu .Táto služba má byť kvalitná , ak nie je tak treba niekde hľadať chybu . Ak firma berie peniaze za niečo , čo je nekvalitné , tak treba sa dohodnúť a odstúpiť od zmluvy, ale musia byť na to dôvody .A ak nevystupuje voči svojim klientom seriózne , tak to treba postúpiť vyššie .A ak by bolo sťažovateľov viac , tak by kľudne mohli prísť aj o licenciu .A na ich stránku treba písať a písať , nech sa hanbia , že aké služby predávajú .
0 0
BMGinvest BMGinvest

BMGinvest je offline (nepripojený) BMGinvest

Zita5
Firma poskytuje za finančnú protihodnotu určitú službu .Táto služba má byť kvalitná , ak nie je tak treba niekde hľadať chybu . Ak firma berie peniaze za niečo , čo je nekvalitné , tak treba sa dohodnúť a odstúpiť od zmluvy, ale musia byť na to dôvody .A ak nevystupuje voči svojim klientom seriózne , tak to treba postúpiť vyššie .A ak by bolo sťažovateľov viac , tak by kľudne mohli prísť aj o licenciu .A na ich stránku treba písať a písať , nech sa hanbia , že aké služby predávajú .
A tie dovody na odstupenie zo zmluvy im mozem ako dokazat ked by ma vzdy odbili ze to moze byt problem umna?
0 0
Makob Makob

Makob je offline (nepripojený) Makob

Niekoľko poznámok:
- Dôvodom nižšej rýchlosti môže byť agregácia. Pri agregácii napr. 1:20 môžete túto rýchlosť zdielať s ďalšími 19 užívateľmi. Treba pozrieť do zmluvy.
- Pozor na kb/s a kB/s. kB/s je cca 8x menej ako kb/s.
- Niektoré servery môžu mať nižšiu rýchlosť - dobré je si rýchlosť pripojenia skontrolovať na k tomu určených stránkach, napr. speedmeter.sk.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Makob
Niekoľko poznámok:
- Dôvodom nižšej rýchlosti môže byť agregácia. Pri agregácii napr. 1:20 môžete túto rýchlosť zdielať s ďalšími 19 užívateľmi. Treba pozrieť do zmluvy.
- Pozor na kb/s a kB/s. kB/s je cca 8x menej ako kb/s.
- Niektoré servery môžu mať nižšiu rýchlosť - dobré je si rýchlosť pripojenia skontrolovať na k tomu určených stránkach, napr. speedmeter.sk.
Nie môže byť, ale je.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Problém je v tom, že žiadna firma zmluvne negarantuje rýchlosť internetu. Teda nie je čo reklamovať. Je to však, podľa mňa, klamlivá reklama. Spoločnosť Vás nachytala na rýchlosť, ktorú nevie dosiahnuť. Napísal som môjmu prevádzkovateľovi, že prečo nespravia reklamu, že poskytujú rýchlosť 100MB/s, nachytajú ľudí, a potom mať dostatok vyhovoriek, prečo sa to nedá dosiahnuť. Podľa mňa sa jedná o klamlivú reklamu - na základe ktorej lákajú na uzatvorenie zmluvy zákazníkov. Pričom do reklamy uvádzajú laboratórnej podmienky.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Pripájam sa k tejto téme, lebo aj ja cítím "podvedená". Mám predplatenú službu, ešte 1,5 roka na "rýchly internet". Najprv šiel bezproblémovo, potom po super reklame na túto službu v období spred vianoc, mi to začalo vypadávať, nedá sa s internetom pracovať, no hrôza. Telefonovala som, reklamovala, odpoved: sieť je vo vašej lokalite preťažená, rošíriť sieť je dlhodobá záležitosť.... Tak tomu niak nechápem. Načo brali nových zákazníkov, vtedy nevedeli , čo to bude robiť, alebo nechceli vedieť. Už majú "istých" zakazníkov na 2 roky, asi sa im to oplatí. Som nahnevaná a zároveň sklamaná. Alebo je to len dočasné?
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Toto je môj prípad ... rýchly internet ... posledný čas sa stáva, že sa ani pripojiť nedá... ale odpoveď je ... sieť je vo vašej lokalite preťažená ... Je mi z takého prístupu k zákazníkom nanič ... Bolo by vhodné, ja sa o to tiež pokúsim, zistiť, či sa jedná o podvodnú reklamu. Jedná sa totiž o reklamu, ktorá nalákala na produkt zákazníkov a reklamované paramtre nie sú dosiahniteľné. Rekama mala vyzerať ... Rýchly internet ... najrýchlejší na Slovensku, ale ak ste v oblasti, v ktorej sieť je preťažená, tak pripojenie bude rýchle ako dialup. Potom bude čestná reklama.
0 0
BMGinvest BMGinvest

BMGinvest je offline (nepripojený) BMGinvest

Makob
Niekoľko poznámok:
- Dôvodom nižšej rýchlosti môže byť agregácia. Pri agregácii napr. 1:20 môžete túto rýchlosť zdielať s ďalšími 19 užívateľmi. Treba pozrieť do zmluvy.
- Pozor na kb/s a kB/s. kB/s je cca 8x menej ako kb/s.
- Niektoré servery môžu mať nižšiu rýchlosť - dobré je si rýchlosť pripojenia skontrolovať na k tomu určených stránkach, napr. speedmeter.sk.
rychlost pripojenia som si meral na dsl.sk a speedmeter.sk .napr dnes som mal 60kbs mam aj screen
S tou agregaciou neviem ako to je ale aj keby bola agregacia 1:20 tak by som nemal mat 60kb ked si platim za 1mbs...
A dost nekorektne z ich strany je aj to ze je jedno ci si unich niekto plati za 1mb 2mb alebo 256kb /s lebo vsetkym to ide uplne rovnako...kamos ma 256kbs a ide mu to este trochu rychlejsie(ja mam 1mb/s)
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Neviem ľudia,ale mne ide rýchly net v bratislavskej Petržalke v pohode.ŠLAPE AKO HODINKY-TAKžE NEVIEM číM TO JE,žE JEDNéMU TO IDE A DRUHéMU NIE...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no je to preťaženosťou v určitých oblastiach..má to spojitosť s tou agregáciou...a s tým, čo kto na tom nete robí
jednoducho veľa ľudí, keď si dáva zavádzať net... myslí iba na rýchlosť a cenu..na ostatné príde až časom...ak v tom nemá ako také skúsenosti

mne šlapal internet aj ako dial up a aj ako dsl bez problémov...
pravdaže rozdiel je v rýchlosti...
ale bývam na "starom" sídlisku, kde internet má možno 10 rodín...zvyšok sú dôchodcovia, ktorí net nemajú..
veľké sídliská, kde bývajú mladšie ročníky majú problémy s pripojením pomerne často..
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
Na Slovensku je boom ohľadne internetu. Linky jednoducho nestačia. Preto tie agregácie ( 1:20 a pod.) Najprv si musia zarobiť na "širšie" drôty až potom budú ručiť za rýchlosti na ktoré lákajú ľudí. Ideálne sú optické linky , avšak u nás si mnohí poskytovatelia "povedia" , že im stačí zisk aký im prinesú agregácie a nebudujú viac. Je to problém . A je to reťazová reakcia od serveru až k poslednému účastníkovi.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Aj ja som mala po spustení rádiovej siete v našej oblasti problém z rýchlosťou,
ale poskytovateľ dodržal zmluvné podmienky a na niekoľkonásobné nahlasovanie cez net o rýchlosti u mňa od 26 do 250 kb/s a pritom malo byť cez 700 reagovali tak seriozne, že mi oznámili telefonicky že by to malo byť už v poriadku, lebo sa im značne rozšíril počet účastníkov a museli doplniť nejaké zariadenia ešte mi aj dobropisovali platbu 700 Sk za ten mesiac. Poteší keď je dnes niekto zodpovedný a ušetrí Vám korunky.
0 0
DON DON

DON je offline (nepripojený) DON

Ja si myslim ze pravo v tomto pipade nehra ziadnu rolu!!! Bud ste na siet napojeny viaceri alebo mate prilis dlhe spojenie! Ak ste viaceri je to zle a mali by ste to riesit!! Ale naozaj vam neporadim ako! Este by som sa rad spytal som sa rad spytal ci mate doma antenu alebo ste pripojeny cez nejaky modem???
0 0
BMGinvest BMGinvest

BMGinvest je offline (nepripojený) BMGinvest

DON
Ja si myslim ze pravo v tomto pipade nehra ziadnu rolu!!! Bud ste na siet napojeny viaceri alebo mate prilis dlhe spojenie! Ak ste viaceri je to zle a mali by ste to riesit!! Ale naozaj vam neporadim ako! Este by som sa rad spytal som sa rad spytal ci mate doma antenu alebo ste pripojeny cez nejaky modem???
Ja som pripojeny cez modem a mame tu uz zavedenu aj optiku ale aj tak to ide ako v lete na sankach....
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
...a čo tak kontrola spyware?. Ak všetko ide pomaly , môže byť problém práve preto .
Posielam odkaz , kde sa o tom dočítaš podrobne. Možno je to ono ...

http://www.kios.sk/index.php?id=160
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Madam Kurie - tu sa nejedná o spyware... tak enormné zníženie rýchlosti spyware nemôže spôsobiť, lebo by bol proti sám sebe. Ak mám negarantovanú rýchlosť 2MB/s tak spyware menôže ukrojiť 1,9 MB/s a viac. Je to problém s agregáciou, ktorá je v mnohých prípadoch nekontrolovateľná...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať