Zavrieť

Porady

epidural

tehotna v 7.mesiaci
ahojte,
nema niekto skusenosti s "epiduralkou"? ci to moze zanechat nejake nasledky, pripadne kedy sa nedoporucuje...?
ci nie su potom vacsie problemi pri tlaceni?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Píšeš o tlačení pri pôrode?
Moja kamoška mala epidurál pri ortopedickej operácii. Sťažovala si iba na bolesti hlavy ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ale je to výhodnejšie pre problematických pacientov a veľká výhoda je, že sa nezvracia ako pri bežnej narkóze. Len vydržať bez pohybu kým ti ju nevpichnú, potom už je všetko OK! Ale ak sa Ti jedná o epidurálku pri pôrode, tak to by možno niekto z mladších skôr poradil.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

tarina
ahojte,
nema niekto skusenosti s "epiduralkou"? ci to moze zanechat nejake nasledky, pripadne kedy sa nedoporucuje...?
ci nie su potom vacsie problemi pri tlaceni?
pred pol rokom som mala moznost si to vyskusat,je to genialna vec za ktoru dakujem ludom kt. ju vymysleli, z 13hod. rodenia som mala 4hod. EDA a bolo to skutocne perfektne tie kontrakcie u mna boli velmi silne. Odporucam ak ste s z BA v Ruzinove sa robia prednasky o epidurale su bezplatne kazdy druhy tyzden v mesiaci o 13.00
Nasledky mi nezanehala ziadne,hlava ma nebolieva ani nic zvlastne, velmi mi pomohla, pri tlaceni bol trochu problem ale bola som napojena na monitor kontrakcii a porodna asistentka mi pomahala a zvladli sme to.
ja odporucam
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Ja som síce pred piatimi rokmi zažila, ale taktiež doporučujem. V spojitosti s veľmi dobrou lekárkou, nebol potrebný ani nástrih a po dvoch hodinách som už nevedela čo so sebou. Ani bolesti ani únava, len dobrý pocit. Takže ja doporučujem. I keď 17 rokov dozadu som to zvládla aj bez podobných vymožeností a celkom v pohode.
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
Majka
pred pol rokom som mala moznost si to vyskusat,je to genialna vec za ktoru dakujem ludom kt. ju vymysleli, z 13hod. rodenia som mala 4hod. EDA a bolo to skutocne perfektne tie kontrakcie u mna boli velmi silne. Odporucam ak ste s z BA v Ruzinove sa robia prednasky o epidurale su bezplatne kazdy druhy tyzden v mesiaci o 13.00
Nasledky mi nezanehala ziadne,hlava ma nebolieva ani nic zvlastne, velmi mi pomohla, pri tlaceni bol trochu problem ale bola som napojena na monitor kontrakcii a porodna asistentka mi pomahala a zvladli sme to.
ja odporucam
dakujem velmi krasne. cize u teba to aj skratilo dobu porodu? ja som praveze pocula ze na druhy den boli z toho straaasne hlava, tak ci je lepsie "vychutnat" si porodne bolesti alebo bolesti na druhy den!? :p ale ako vidim, je to individualne. a taktiez som pocula ze ked nespolupracujes pri tlaceni tak su na teba lekari "zli" ! a po epiduralke nevies praveze dobre tlacit.
na tu prednasku by som sa isla pozriet. nevies aj poradit, kde sa treba presne v nemocnici informovat ohladom tej prednasky?
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
willma
Ja som síce pred piatimi rokmi zažila, ale taktiež doporučujem. V spojitosti s veľmi dobrou lekárkou, nebol potrebný ani nástrih a po dvoch hodinách som už nevedela čo so sebou. Ani bolesti ani únava, len dobrý pocit. Takže ja doporučujem. I keď 17 rokov dozadu som to zvládla aj bez podobných vymožeností a celkom v pohode.
ja som si myslela ze na slovensku v kazdej nemocnici robia nastrih. este nepoznam nikoho, koho by to obislo, takze to si mala riadne stastie! keby clovek vedel dopredu co ho caka!!!
a mas pravdu. v dnesnej dobe si clovek vsetko ulahcuje a pritom ako rodili doteraz nase mamy, babky...??? a nic im netrebalo
ja len neviem ci sa tie bolesti daju zniest, alebo su fakt take strasne ze vtedy urobis vsetko len aby sa zmiernili...
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

tarina
dakujem velmi krasne. cize u teba to aj skratilo dobu porodu? ja som praveze pocula ze na druhy den boli z toho straaasne hlava, tak ci je lepsie "vychutnat" si porodne bolesti alebo bolesti na druhy den!? :p ale ako vidim, je to individualne. a taktiez som pocula ze ked nespolupracujes pri tlaceni tak su na teba lekari "zli" ! a po epiduralke nevies praveze dobre tlacit.
na tu prednasku by som sa isla pozriet. nevies aj poradit, kde sa treba presne v nemocnici informovat ohladom tej prednasky?

Z mojej osobnej skúsenosti by som doporučila nejakú injekciu lekárom a sestričkám na pôrodnej sále. Stačil by trocha lepší prístup k rodičkám a myslím že by sa rodilo omnoho ľahšie. Nie si na nás vybíjať, že musia byť v sobotu v práci.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Je strašne krátkozraké pozerať sa na to z hľadiska - ako rodili naše babky... V tom čase umrelo každé tretie dieťa - nad tým sa nikto nepozastavuje? Keď je chorý drogovo zavislý, vynakladáme ťažké tisíce na to, aby sme mu zmiernili bolesti pri liečbe. Žena pri obrovských pôrodných bolestiach nemá právo na zmiernenie bolesti?!
Veľmi zbožňujem reakcie typu - ja neviem, lebo som chlap, ja neviem, lebo som ešte nerodila. Tak sa k tomu ani nevyjadruje, pretože nevieš, o čom rozprávaš. Ja som porodila dve deti, obe epidurálkou a je to naozaj fantastické. Rodili so mnou ženy, ktoré sa skrúcali od bolesti, plakali, trápili sa a ja som sa s úsmevom na tvári prechádzal po chodbe s manželom. Dobre sme sa porozprávali a mali z celého dňa maximálne možný príjemný zážitok. Prečo by sme nemohli dopriať práve toto každej žene? Prečo jeden z najdôležitejších chvíľ a dní v jej živote má byť plný utrpenia, bolesti a vyčerpania?
Každá žena, ktorá má možnosť rodiť s epidurálkou a nevyužije ju, je naozaj krátkozraká a škodí len sebe a dieťatku. V dnešnej dobe rodiť s epidurálkou nie je o nič väčšie riziko ako rodiť bez. Len doporučiť čím viac ženám...
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Majka
pred pol rokom som mala moznost si to vyskusat,je to genialna vec za ktoru dakujem ludom kt. ju vymysleli, z 13hod. rodenia som mala 4hod. EDA a bolo to skutocne perfektne tie kontrakcie u mna boli velmi silne. Odporucam ak ste s z BA v Ruzinove sa robia prednasky o epidurale su bezplatne kazdy druhy tyzden v mesiaci o 13.00
Nasledky mi nezanehala ziadne,hlava ma nebolieva ani nic zvlastne, velmi mi pomohla, pri tlaceni bol trochu problem ale bola som napojena na monitor kontrakcii a porodna asistentka mi pomahala a zvladli sme to.
ja odporucam
na 9.poschodi je pri dverach pri vstupe na novorodenecke oddelenie vyveseny papier s rozpisom ktory tyzden /pondelky o 13.00/ su ake prednasky a kto ich robi. zvycajne to funguje tak ze sa mamicky stretnu vo vestibule na 9.posch. a o 13.00 pride po nic Dr.ktory prednasku robi. trva to asi hodinku, velmi dobra prednaska je aj o dojceni.odporucam.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Rodila som v Ruzinove,Dr. som nemala zaplateneho ked to prislo na man tak som sla, sluzbu mal mlady Dr. Papcun potom aj nocnu a nemozem povedat kriveho slova od 15.00 do 2.30 kym sa narodil nas pokladik som bola spokojna so starostlivostou, ak by niektora mamicka mala pri proode porodnu asistentku pani alebo slecnu Novosadovu tak je to asi najvacsia vyhra velmi a o mna starala a bola max. ustretova skoda ze sa neda vybrat a zaplatit si asistentku k porodu ale len Dr. ktory sa chodil na mna pzoriet cca akazde 2-3hod.
0 0
gjulia gjulia

gjulia je offline (nepripojený) gjulia

Ja mám 4 sekcie. 3 v narkóze a štvrtú spinal /silnejšie ako epidurálka - len sa pichne injekcia do chrbtice ale neostáva tam žiadna hadička ako pri epidurálke/. Keby som sa mala rozhodnúť teraz, už by som chcela len spinal. Bola som celý čas pri vedomí, len som si necítila nič od pása nadol. Veľmi zvláštny pocit. Dobré je, že to účinkovalo 4 hodiny, takže som prvotné najväčšie bolesti necítila. A najlepšie bolo, že som môjho malého hneď videla a počula...
Ty si mala asi namysli klasický pôrod, ale kto nemôže rodiť klasicky, možno mu pomôže aj moja skúsenosť.
Anesteziológ ma upozornil, že ma na druhý deň môže bolieť hlava a keď tak bude, že mi pichnú do chrbtice ešte jednu injekciu, ale žiadne bolesti som nemala.
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
Majka
na 9.poschodi je pri dverach pri vstupe na novorodenecke oddelenie vyveseny papier s rozpisom ktory tyzden /pondelky o 13.00/ su ake prednasky a kto ich robi. zvycajne to funguje tak ze sa mamicky stretnu vo vestibule na 9.posch. a o 13.00 pride po nic Dr.ktory prednasku robi. trva to asi hodinku, velmi dobra prednaska je aj o dojceni.odporucam.
naozaj dakujem! kedze som ako prvorodicka, urcite sa pojdem na nejake prednasky pozriet! pomoze mi kazda rada, skusenost, poznatok... naozaj vdaka!
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
[quote=Majka]Rodila som v Ruzinove,Dr. som nemala zaplateneho ked to prislo na man tak som sla, sluzbu mal mlady Dr. Papcun potom aj nocnu a nemozem povedat kriveho slova od 15.00 do 2.30 kym sa narodil nas ....quote]

no aj to by som rada vedela. ci je dobre mat zaplateneho porodnika, alebo to nechat na toho ktory ma sluzbu. vsak nemozu byt predsa ti doktori taki dvojtvary a az tak inak sa spravat k tebe ked mu zaplatis a inak, ked nie. hadam maju v sebe nejaku tu ludskost a zalezi im na zivote a zdravi matky a dietata, nie?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

tarina
ja som si myslela ze na slovensku v kazdej nemocnici robia nastrih. este nepoznam nikoho, koho by to obislo, takze to si mala riadne stastie! keby clovek vedel dopredu co ho caka!!!
a mas pravdu. v dnesnej dobe si clovek vsetko ulahcuje a pritom ako rodili doteraz nase mamy, babky...??? a nic im netrebalo
ja len neviem ci sa tie bolesti daju zniest, alebo su fakt take strasne ze vtedy urobis vsetko len aby sa zmiernili...
Ja tiež prispejem skusenosťou: Rodila som normálne, a neuvažovala som vtedy či epidurál alebo nie, pretože som nevedela do čoho idem, takže som z toho takpovediac ani nemala strach. Ale dnes môžem povedať, že ked ma to bude ešte raz čakať / teda dúfam, že ano / tak určite budem premyšlať nad možnosťami zmiernenia bolestí. Poviem Vám že z tych bolestí a hlavne stresu si hlavne pamätam že som viac plakala od bolesti /a to hlavne tej ked ma zašívali/ ako od šťastia že mám dcéru KRASNU a ZDRAVU.
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
gjulia
Ja mám 4 sekcie. 3 v narkóze a štvrtú spinal /silnejšie ako epidurálka - len sa pichne injekcia do chrbtice ale neostáva tam žiadna hadička ako pri epidurálke/. Keby som sa mala rozhodnúť teraz, už by som chcela len spinal. Bola som celý čas pri vedomí, len som si necítila nič od pása nadol. Veľmi zvláštny pocit. Dobré je, že to účinkovalo 4 hodiny, takže som prvotné najväčšie bolesti necítila. A najlepšie bolo, že som môjho malého hneď videla a počula...
Ty si mala asi namysli klasický pôrod, ale kto nemôže rodiť klasicky, možno mu pomôže aj moja skúsenosť.
Anesteziológ ma upozornil, že ma na druhý deň môže bolieť hlava a keď tak bude, že mi pichnú do chrbtice ešte jednu injekciu, ale žiadne bolesti som nemala.
ano mala som na mysli klasicky porod. ako pises ze si necitila nic od pasa nadol, tak pri klasickom porode by to asi nebolo mozne. nevies kedy a ako tlacis... po epiduralke sa utisia bolesti, kdezto pri podani spinalu dane miesto znecitlivie. ale pri cisarskom reze to moze byt fajn
0 0
tarina tarina

tarina je offline (nepripojený) tarina

tehotna v 7.mesiaci
bv_alexandra
Ja tiež prispejem skusenosťou: Rodila som normálne, a neuvažovala som vtedy či epidurál alebo nie, pretože som nevedela do čoho idem, takže som z toho takpovediac ani nemala strach. Ale dnes môžem povedať, že ked ma to bude ešte raz čakať / teda dúfam, že ano / tak určite budem premyšlať nad možnosťami zmiernenia bolestí. Poviem Vám že z tych bolestí a hlavne stresu si hlavne pamätam že som viac plakala od bolesti /a to hlavne tej ked ma zašívali/ ako od šťastia že mám dcéru KRASNU a ZDRAVU.
hm asi budu tie bolesti naozaj velke!
da sa urobit aj tak, ze epiduralku budem mat v zalohe a v pripadne o nu poziadam, ak to uz nebudem moct zniest???
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

ahoj,
urcite by som neporovnavala bolesti hlavy s porodnymi...
pred porodom som si hrdinsky hovorila, ze to predsa zvladnem, ved kolko zien to zvladlo, tak preco ja by som mala byt nejaka vynimka?
ale ked som mala bolesti takmer v kuse, uz mi to jedno nebolo a po 6-tich hodinach - este stastie, ze bolo rano pondelok a cele osadenstvo nemocnice nastupilo do prace - som prosila o epiduralku....
vrele odporucam.. pri otazke "ako sa citite?" som sa jedina usmievala. fakt.
je to super. a nemala som problem absolutne s nicim, ziadne nasledky, proste nic. dcera mala 4,120 kg.......
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Ako prvorodička som chodila na predpôrodné cvičenia, kde som sa naučila ako správne dýchať keď prídu kontrakcie a pri pôrode, vedieť správne tlačiť,cvičili sme a veľmi mi to pomohlo-robia to nemocnice, aj detské centrá.Niekto má kontrakcie pár hodín , niekto ako moja známa mala tri dni.Netreba sa stresovať pôrodom a počúvať tzv.babské reči, kedy sa žienky pred prvorodičkou predbiehajú v tom ktorá mala komplikovanejší pôrod a ako si vytrpela.Niektorá trpí viac niektorá menej, pri pôrode sa aj tak na všetky múdre rady rýchlo zabudne a to bábätko za to pôrodné potrápenie stojí.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

tarina
hm asi budu tie bolesti naozaj velke!
da sa urobit aj tak, ze epiduralku budem mat v zalohe a v pripadne o nu poziadam, ak to uz nebudem moct zniest???
Ja som bola na prednáške o epidurálke v Ružinove a tam povedali, že sa to musí pichnúť v správnom čase. Možno to bol u mňa problém, lebo som asi výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo-mne sa po pichnutí epidurálky pôrod zastavil a nie urýchlil (epidurál vraj slúži nielen na obmedzenie bolestí, ale aj na urýchlenie pôrodu). Epidurál mi dali po 15 hodinách po odtečení plodovej vody, to už boli kontrakcie. Prestala som sa otvárať a nakoniec po ďalších 7 hodinách ma museli rezať. Ale fajn bolo to, že mi len dopichli anestézu a bola som pri vedomí, keď malú vybrali. Ale moje kamarátky majú s epidurálkou len dobré skúsenosti.
V každom prípade, či s epidurálkou alebo bez (prvé 2 deti som rodila bez), pôrod je napriek bolestiam fantastický zážitok na celý život a nedá sa porovnať s ničím. Odmena je ohromná. Držím Vám palce.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Teda zíram, ten spinal je riadna pecka, nikomu to neželám. Nezažila som nič horšie ako sekciu so spinalom... klasika je prechádzka rajom v porovnaní so sekciou a spinalom. Moja skúsenosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať