Zavrieť

Porady

cestna dan

Chcela by som sa spytat, mam klienta, ktory vyplatil leasing, auto nemal vlozene do podnikania, ale tento rok sa rozhodol ze ho vlozi do podnikania..je to tak mozne..zaplati cestnu dan je to tak v poriadku..nie som si uplne ista,
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    polis1
    Chcela by som sa spytat, mam klienta, ktory vyplatil leasing, auto nemal vlozene do podnikania, ale tento rok sa rozhodol ze ho vlozi do podnikania..je to tak mozne..zaplati cestnu dan je to tak v poriadku..nie som si uplne ista,
    dakujem
    Zaradí vozidlo do podnikania, bude ho využívať v súvislosti s dosahovaním príjmov, do 31.01.2007 podá naň DP a súčasne je povinný do tohto dátumu uhradiť daň z MV...

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Viera.M.
    Zaradí vozidlo do podnikania, bude ho využívať v súvislosti s dosahovaním príjmov, do 31.01.2007 podá naň DP a súčasne je povinný do tohto dátumu uhradiť daň z MV...
    DP sa podáva do 15 dní od začatia používania na podnikanie.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    vikinka
    DP sa podáva do 15 dní od začatia používania na podnikanie.
    Súhlasím, ale z otázky zadávateľa som pochopila, že ho vkladá už tento mesiac, t.j. január...
    Áno, 15KD od prvého použitia vozidla...
    Ďakujem.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Nezrušila sa už náhodou cestná daň. Ja viem len o dani z motorových vozidiel.
    Nie som trošku mimo?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monyka
    Nezrušila sa už náhodou cestná daň. Ja viem len o dani z motorových vozidiel.
    Nie som trošku mimo?
    Ďakujem
    ÁNo, cestná daň už nie je, je to už daň z MV.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Ďakujem, už som sa zľakla,
    A je to pravda pravdivá, že Žilinský kraj nemenil sadzby?
    Je pravda, že podnikateľ, ktorý nemá auto v obch. majetku, musí zaplatiť daň? ( viem, že keď sa nič nezmenilo daň sa neplatí)

    Ivan42 je offline (nepripojený) Ivan42

    Ivan42
    Pokial auto použije na podnikanie prvý krat v tomto roku musí do 15 dní od prvého dňa použitia t.j. vzniku daňovej povinnosti podať daňové priznanie za uvedené motorového vozidlo a daň zaplatiť najneskôr v lehote na podanie daňového priznania.

    Pokial už auto používal aj v minulom roku na podnikanie a aj podal v minulom roku daňové priznanie, tento rok zaplatí už len daň najneskôr do 31.01.2007 podľa sadzby ktorú vydáva VUC pod ktorý patrí.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    [quote=monyka]Ďakujem, už som sa zľakla,
    A je to pravda pravdivá, že Žilinský kraj nemenil sadzby?
    Je pravda, že podnikateľ, ktorý nemá auto v obch. majetku, musí zaplatiť daň? ( viem, že keď sa nič nezmenilo daň sa neplatí)[/quote]

    To "nechápem" sa týkalo tmavo vyznačeného.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Prepáčte, pomýlila som sa chcela som napísať, že keď sa nič nezmení, daňové priznanie sa nepodáva. Prepáčte.

    Monikanika je offline (nepripojený) Monikanika

    Monikanika
    ak podnikatel pouziva auto na podnikanie, musi zaplatit dan z mot. vozidiel. a co potom? moze sa rozhodnut, ze da auto do majetku firmy a robi si odpisy a dava do nakl. vsetku PHM, opravy. alebo ho nemusi dat do majetku a moze si robit cestaky tak ako klasicky zamestnanec?su tieto dve moznosti spravne????

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Monikanika
    ak podnikatel pouziva auto na podnikanie, musi zaplatit dan z mot. vozidiel. a co potom? moze sa rozhodnut, ze da auto do majetku firmy a robi si odpisy a dava do nakl. vsetku PHM, opravy. alebo ho nemusi dat do majetku a moze si robit cestaky tak ako klasicky zamestnanec?su tieto dve moznosti spravne????
    Áno sú. A tie "cesťáky ako zamestnanec" bolo zrejme myslené na paušál 6,20 Sk...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.