Zavrieť

Porady

Haemophylis influenze

Môjmu synovi po výtere z nosa zistili prítomnosť haemophylis influenze. Viete mi niekto vysvetliť čo to znamená? Môj internetový vyhľadávač zlyhal na plnej čiare a ja by som sa rada dozvedela niečo viac. Stretli ste sa s tým už niekto. Vopred vďaka za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Haemophilus para/influenzae bacil vírusu, vyskytuje sa v dýchacích cestách. U rôznych ľudí môže sa prejavovať rôznou intezitou sprevádzaných príznakov. Spôsobuje ťažkosti pričom to môže byť len mierny kašel až po "silný zápal pľúc a priedušiek". Je to veľmi nepríjemný "bacil" , je potrebné ho preliečiť medikamentózne väčšinou sa podávajú antibiotiká. V niektorých prípadoch je prítpmnosť sprievodným javom pri ochorení meningitídy. Po preliečení v niektorých prípadoch "ostáva" ešte nejakú dobu v tele pacienta.

    Z osobnej praxe:mala som možnosť "vyskúšať si tohto pekného bacila" . Vírus bol sprevádzaný silným zápalom pľúc a priedušiek.Mala som úplne zahlienené priedušky a nepomáholi mi žiadne lieky. Vybrala som 3 druhy antibiotík počas asi 5-6 týždňov ličby. Vzhľadom k tomu , že tie priedušky boli veľmi zahlienené, neustále som sa dusila . Nepomáhalo nič, žiadne lieky na riedenie hlienov ani žiadne sirupy ani nič. Nakoniec som siahla po osvedčenej metóde. Použiť zábaly na hrudník s husacou masťou a vreckovkou namočenou v alpe.Pekne na noc ponatierať a zabaliť igelitom a bavlnenou prikrývkou.Toto mi naozaj pomohlo. No vírus bol v mojom tele identifikovaný ešte mesiac po "vyliečení" keď mi robili všeliaké možné testy a rozbory.Takže je dosť možné , že sa nedá úplne vyliečiť a kdesi tam stále čaká na vhodnú príležitosť.

    Ale zadaj do vyhľadávača cez google len slovo Haemophilus , vyhľadá ti veľa stránok. Ono je ich síce viac druhov ale v podstate sú to príbuzné vírusy.
    Držím palce na skoré vyliečenie.
    Keby si mala nejaké otázky rada ti poradím.
    Naposledy upravil Evaman : 26.01.07 at 13:31

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Veľmi veľká vďaka. Som aspoň o trocha viac v obraze. Aj keď odpoveď je "hrôzostršná". U môjho syna nie je priebeh v takom rozsahu, ale spôsobuje nám veľmi časté ochorenia horných ciest dýchacích a zápaly priedušiek. Vyhľadávač v Google mi síce ponúkol asi 10 stránok - bohužiaľ moja angličtina je v tomto smere /lekárskych termínov/ nedokonalá. V pondelok ideme po liečbe na kontrolné výtery, takže keď prídu výsledky ozvem sa s prípadnými otázkami. Ešte raz vďaka.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    anmary, keď dáš rozšírené možnosti cez google , môžeš nastaviť aj jazyk, tak tam vyber slovenský , vyhľadá ti len stránky v slovenčine a aj niektoré české a do 1. riadku napíš vyhľadávané slovo ale daj pozor lebo ty si uviedla nesprávny názov v téme.
    Nie je to haemophil i s ale haemophil u s.

    http://www.google.sk/search?as_q=hae...as_sitesearch=

    Prajem synovy skoré uzdravenie
    Naposledy upravil Evaman : 26.01.07 at 13:33

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    anmary
    Môjmu synovi po výtere z nosa zistili prítomnosť haemophylis influenze. Viete mi niekto vysvetliť čo to znamená? Môj internetový vyhľadávač zlyhal na plnej čiare a ja by som sa rada dozvedela niečo viac. Stretli ste sa s tým už niekto. Vopred vďaka za každú odpoveď.
    Moja dcéra s tým mala tiež problém. Asi tohto bacilka chytila v nemocnici.
    Tiež ho mala v nose. Nemala nejaké veľké problémy, len stále nádcha a kašeľ. Nemohli sme sa ho dosť dlho zbaviť. A pritom sú deti proti nemu očkované. Dokonca sa zvažovalo preočkovanie. Vybrala troje antibiotík a ešte stále ho tam mala, aj keď už nie v takom množstve. Doliečila som ju SINUPRETOM.

    Haemophylis influenze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.