Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ja osobne to riešim pravidelnou masážou krčnej chrbtice a cvičením ,velmi to pomáha,masáž mávam každý tretí týždeň a cvičiť sa snažím aspoň dva krát do týždňa.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

vikinka
Ja osobne to riešim pravidelnou masážou krčnej chrbtice a cvičením ,velmi to pomáha,masáž mávam každý tretí týždeň a cvičiť sa snažím aspoň dva krát do týždňa.
Na tú masáž sa chystám a koľko to asi stojí približne ???
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Vieš čo, mne chodí dokonca domov masérka a platím 120,-SK za pol.hodinu.
0 0
Josse Josse

Josse je offline (nepripojený) Josse

vikinka
Vieš čo, mne chodí dokonca domov masérka a platím 120,-SK za pol.hodinu.
Ahoj Meggy !
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Josse


Ahoj Meggy !
Chyba, nie som Meggy!
0 0
MajkaR MajkaR

MajkaR je offline (nepripojený) MajkaR

chce to pravidelné masáže a cvičenie.ozvi sa mi na mail Majkar@zoznam.sk, poradím ti ako na to.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
dracica
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Takže po 10 rokoch sedavého zamestnania a obrovských problémov s pravou rokou konštatujem, že je to naozaj daň za sedavé zamestnanie a nedostatok športu a cvičenia.

Pred nedávnom mi úplne "odišla" pravá ruka. Skúsil som najskôr neurológa - infúzie čiastočne pomohli ale problém neodstránili. Potom som začal chodiť ku špičkovému masérovi (320,- Sk za 45 min.) - žiaľ nemôžem dať tip, lebo je dosť vyťažený a nerád by som prišiel o svoje termíny .
A tento masér mi poradil nasledovné:

- denne 15-20 min. strečingové cvičenie zamerané na chrbtové svalstvo. Ako vzor pre cviky použiť knihu Strečing od F.Šebeja - tu sa dá kúpiť: http://www.dunaj.sk/store/GoodsDetai...sID=SE01202589

Faktom je, že toto mi naozaj pomohlo a preto to naozaj odporúčam Vašim zničeným chrbticiam .
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Cviky, ktoré si môžete precvičiť aj v kancelárii
1 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No ja tiež stále hľadám maséra, kt. by mi vyhovoval. Včera som bola na masáži lávovými kameňmi, je to iný druh masáže ako "klasický" a je pri tom príjemne teplo, keďže kamene sú vlastne horúce. Boli tam prky havajskej a čínskej masáže a je to taká príjemná uvoľnujúca masáž. Celá procedúrka trvá asi 1 hodinu a cena je 450,- Sk.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

v lete bicyklujem ale to tiež nie je dobré na chrbticu, ja som počula že pomáha plávanie
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Nika
Cviky, ktoré si môžete precvičiť aj v kancelárii
ďakujem vytlačím si to a zavesím na nástenku..

to je síce pekné, že tam popisuju ako máš správne sedieť vzpriamene , monitor vo výške očí...ale účtovníčka má napravo klávesnicu naľavo šanón a musí sa neustále otáčať...ďalej by som spomenula písanie, štyri hodiny strávi účtovníčka vypisovaním rôznych tlačív, výdavkových pokl. dokl.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Podľa rady neurologičky sa treba v prvom rade zamyslieť ako spíme. Rozhodne nesmieš na bruchu, nakoľko je vtedy krčná chrbtica neprirodzene vytočená. Ďalej je nutné používať vankúš, aby nebola krčná chrbtica zalomená, vždy by mala mala byť v rovnej línii s celou chrbticou. Mne sa osvedčil ortopedický vankúš a musela som sa naučiť spávať na boku a na chrbte. Ráno je nutné pomalé rozvičenie aby povolila stuhlosť a masáže sú tiež super. Občas meniť aj umiestnenie monitora-raz napravo,naľavo. Napokon do nemoty cvičiť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dracica
v lete bicyklujem ale to tiež nie je dobré na chrbticu, ja som počula že pomáha plávanie
... plávanie, ale len kraul alebo na chrbte, v žiadnom prípade prsia, to podľa rehabilitačnej sestry najviac zaťažuje krčnú chrbticu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alenad
Napokon do nemoty cvičiť.
Na to cičenie je super fitlopta.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
asi mi šibe. prečitala som "problém s krčmou a chrbticou"
pekny vikend fseckym.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
SilviaS
Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk.
A navštevuješ neurológa? Je možné , že ti tlačí stavec na nerv. Ja mám problémy od mlada...ani som ešte nestihla mať sedavé zamestnanie. Na CT aj magnetickej rezonancii sa ukázala nejaká zrejme vrodená nie moc dobrá diagnóza. Ale aby to nebolo horšie, tak chodím na masáž každý týždeň, treba cvičiť aspoň 2 x denne a dať pozor , aby sa tieto miesta nepodchladili. Treba sa zamerať na špeciálne cviky na krčnú chrbticu, nie hociktoré cvičenie. Taktiež treba absolvovať z času na čas procedúry na rehabilitácii. A aspoň raz za dva roky je dobré aj liečenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS
Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk.
Na krčnú chrbticu je dobré dať si parafínový zábal.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

tiny77
asi mi šibe. prečitala som "problém s krčmou a chrbticou"
pekny vikend fseckym.
no bodaj by sa potom nekrútila hlava............
0 0
zvon zvon

zvon je offline (nepripojený) zvon

Súhlasím s príspevkami, kde sa odporúčajú masáže, ale dodávam, že treba sa postarať aj o prísun potrebných minerálov do organizmu a najmä vápnika v ideálnej podobe.
Každému záujemcovi poradím perfektný čínsky produkt...píšte na adresu - zvon@zoznam.sk --- odpoviem vám rád !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať