Zavrieť

Porady

kuponova privatizacia

može ni niekto z vas prosim poradit,ci mam zaplatit za druhu vlnu kuponovej privatizacie,kde som vtedy volila Allianz a oni vtedy vyplatili kazdemu po 2.000,- Sk. Zhruba pred 3 rokmi žiadali tieto peniaze vrátit navýšené o 1.100,- Sk. Dnes mi prisiel list z jednej spoločnosti,kedže som to vtedy nezaplatila a ziadaju do 8.2.07uhradit asi 4.800.-Sk. Da sa nejako využit premlcacia doba alebo odvolanie na sud???
Vdaka.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak to nezaplatíš mám pocit, že to bude vymáhané prostredníctvom exekútora.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

A čo tak sa pozrieť do zmluvy, ktorú si s firmou svojho času podpísala? Druhá vlna nebola zrušená z Tvojej viny, ale z "vyššej moci". Asi niečo v tej zmluve bolo napísané o postupe v prípade neuskutočnenia druhej vlny.
Tvoje informácie sú veľmi stručné na to, aby sa dalo k nim vyjadriť dostatočne fundovane.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

endrju
A čo tak sa pozrieť do zmluvy, ktorú si s firmou svojho času podpísala? Druhá vlna nebola zrušená z Tvojej viny, ale z "vyššej moci". Asi niečo v tej zmluve bolo napísané o postupe v prípade neuskutočnenia druhej vlny.
Tvoje informácie sú veľmi stručné na to, aby sa dalo k nim vyjadriť dostatočne fundovane.
Mas pravdu,lebo za ten cas nie som v obraze a zmluvu nemozem najst,takze je to vsetko v haji a budem musiet asi zaplatit.
Vdaka.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

mysimis
Ak to nezaplatíš mám pocit, že to bude vymáhané prostredníctvom exekútora.
asi ano,toto nepekné slovo obsahuje aj ten moj list.
Dakujem
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Ak môžem odporučiť, radšej to zaplaťte. Mám známeho, ktorému podobnú
čiastku museli strhnúť z výplat exekučným konaním. Tie spoločnosti to majú
dobre premyslené... kvôli takejto sume sa Vám neoplatí ani najímať právnika,
bez istoty, či vyhráte súd. Môže sa stať, že Vás oberie o prachy aj on.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

zo svojej skúsenosti Ti radím zaplať to, podobne som obstála ja, ale s tým rozdielom, že som žiadne výzvy na zaplatenie nedostala, ale rovno papier zo súdu - rozhodnutie že musím platiť a dokonca aj penále. Jednoducho som prerobila, presne sa nepamätám, koľko som zaplatila , ale viem,že som sa vtedy bola radiť s právnikom a ten radil radšej zaplatiť. Bolo to asi pred 4 rokmi. Tie spoločnosti to majú naozaj prešpekulované.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Lion Topoľčany
Ak môžem odporučiť, radšej to zaplaťte. Mám známeho, ktorému podobnú
čiastku museli strhnúť z výplat exekučným konaním. Tie spoločnosti to majú
dobre premyslené... kvôli takejto sume sa Vám neoplatí ani najímať právnika,
bez istoty, či vyhráte súd. Môže sa stať, že Vás oberie o prachy aj on.
dakujem za radu
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

judita1971
zo svojej skúsenosti Ti radím zaplať to, podobne som obstála ja, ale s tým rozdielom, že som žiadne výzvy na zaplatenie nedostala, ale rovno papier zo súdu - rozhodnutie že musím platiť a dokonca aj penále. Jednoducho som prerobila, presne sa nepamätám, koľko som zaplatila , ale viem,že som sa vtedy bola radiť s právnikom a ten radil radšej zaplatiť. Bolo to asi pred 4 rokmi. Tie spoločnosti to majú naozaj prešpekulované.
Dakujem za radu
0 0
jojoho jojoho

jojoho je offline (nepripojený) jojoho

lubica_02 Pozri príspevok
može ni niekto z vas prosim poradit,ci mam zaplatit za druhu vlnu kuponovej privatizacie,kde som vtedy volila Allianz a oni vtedy vyplatili kazdemu po 2.000,- Sk. Zhruba pred 3 rokmi žiadali tieto peniaze vrátit navýšené o 1.100,- Sk. Dnes mi prisiel list z jednej spoločnosti,kedže som to vtedy nezaplatila a ziadaju do 8.2.07uhradit asi 4.800.-Sk. Da sa nejako využit premlcacia doba alebo odvolanie na sud???
Vdaka.
Ja som obdržal podobný dopis od súkromnej spoločnosti a napisal som im list v ktorom žiadam od nich dôkaz o existencii pohľadávky. Na tento list mi odpísali, že dôkazy musia získať z Allianzu a zatiaľ nebudú voči mne podnikať žiadne právne kroky. Takže čakám čo bude ďalej. Mimochodom známemu prišiel rovnaký list a po zaplatení 4800,-Sk našiel doma potvrdenie o tom že vymáhanú pohľadávku 2000,-Sk už predtým zaplatil (v 1996r.), takže ani oni v tom nemajú celkom jasno.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Najprv uvediem môj názor na vec.

Na začiatku, keď tie firmy dávali tzv. pôžičky na kúpu knižky, ich ľudia radi prijali. Zároveň sa zaviazali, že kupóny venujú firme, ktorá im požičala peniaze. Keďže z privatizácie nič nebolo, žiadne body ani nedali. Teda si myslím, že tie firmy oprávnene požadujú tie požičané peniaze späť.

Ak by som bol v pozícii tej firmy, tiež by som sa domáhal svojich peňazí. Veď to nebol dar alebo sociálna výpomoc.

Pri prijímaní pôžičky boli dlžníci promptní. Teraz, keď pôžičku musia vrátiť, tak sa každý vykrúca ako len vie a nadáva, že aký sú to zdierači. Ale oni len vymáhajú svoje peniaze.

A teraz k lubici_02 - radšej to fakt zaplať, lebo máme kolegu, ktorému prišiel do zamestnania exekučný príkaz na 4800,- SKK. A zamestnávateľ si nemôže dovoliť to neuhradiť. Navyše sa tým vyhneš trapasom na pracovisku, kde by si mohla byť istý čas stredobodom pozornosti klebetníc. Tým nevysvetlíš, z čoho je tá exekúcia.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Chobot Pozri príspevok
Najprv uvediem môj názor na vec.

Na začiatku, keď tie firmy dávali tzv. pôžičky na kúpu knižky, ich ľudia radi prijali. Zároveň sa zaviazali, že kupóny venujú firme, ktorá im požičala peniaze. Keďže z privatizácie nič nebolo, žiadne body ani nedali. Teda si myslím, že tie firmy oprávnene požadujú tie požičané peniaze späť.

Ak by som bol v pozícii tej firmy, tiež by som sa domáhal svojich peňazí. Veď to nebol dar alebo sociálna výpomoc.

Pri prijímaní pôžičky boli dlžníci promptní. Teraz, keď pôžičku musia vrátiť, tak sa každý vykrúca ako len vie a nadáva, že aký sú to zdierači. Ale oni len vymáhajú svoje peniaze.

A teraz k lubici_02 - radšej to fakt zaplať, lebo máme kolegu, ktorému prišiel do zamestnania exekučný príkaz na 4800,- SKK. A zamestnávateľ si nemôže dovoliť to neuhradiť. Navyše sa tým vyhneš trapasom na pracovisku, kde by si mohla byť istý čas stredobodom pozornosti klebetníc. Tým nevysvetlíš, z čoho je tá exekúcia.
Srdečne Vám dakujem za rady, uz som zaplatila 2 x 4.800,- /aj za manžela/,možno som neurobiladobre,ale nemam chut sa dotahovat,lebo si myslím,že raz to budu aj tak pýtať uhradit a suma bude vyššia.
Ešte raz Vám všetkým vdaka.
0 0
katalinka katalinka

katalinka je offline (nepripojený) katalinka

ahoj lubica_02, chem sa opytat ako si z toho problemu "vykorculovala". mne sa stalo to iste, s tym rozdielom, ze mam zaplatit do 26.2. rovnakej spolocnosti, rovnaku ciastku. az na to,ze mna k vcreajsiemu dnu nikto nikdy neoslovil, ani pisomne ani nijako inak. az vcera. neviem o co ide. akcie som davno predala. v tych mudrych vetach sa nevyznam, nie som pravnik.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katalinka Pozri príspevok
ahoj lubica_02, chem sa opytat ako si z toho problemu "vykorculovala". mne sa stalo to iste, s tym rozdielom, ze mam zaplatit do 26.2. rovnakej spolocnosti, rovnaku ciastku. az na to,ze mna k vcreajsiemu dnu nikto nikdy neoslovil, ani pisomne ani nijako inak. az vcera. neviem o co ide. akcie som davno predala. v tych mudrych vetach sa nevyznam, nie som pravnik.
Akcie z druhej vlny privatizácie si predať nemohla, lebo si žiadne nedostala. To čo si predala, boli akcie z prvej vlny kupónovej privatizácie.

V druhej vlne každý dospelý "vyfasoval" dlhopis so spatnosťou 5 rokov v hodnote 10.000 SKK a bol vybavený. Po 5 rokoch Ti vyplatili hodnotu dlhopisu.

Ty si si ale pred začiatkom druhej vlny asi brala pôžičku na knižku od niektorej investičnej spoločnosti a to žiadajú späť. Určite Ťa oslovili už aj predtým, len to bolo tak dávno, že si na to asi nepamätáš.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

katalinka Pozri príspevok
ahoj lubica_02, chem sa opytat ako si z toho problemu "vykorculovala". mne sa stalo to iste, s tym rozdielom, ze mam zaplatit do 26.2. rovnakej spolocnosti, rovnaku ciastku. az na to,ze mna k vcreajsiemu dnu nikto nikdy neoslovil, ani pisomne ani nijako inak. az vcera. neviem o co ide. akcie som davno predala. v tych mudrych vetach sa nevyznam, nie som pravnik.
Ahoj Katalinka, je to presne tak ako pise Chobot. Asi pred tromi rokmi ma vyzvali na zaplatenie okolo 3.000,- Sk,to som po konzultacii s pravnikom sodvolanim nezaplatila a teraz som zaplatila 4.800,- Sk,neoplatí sa asi ani dufat,že to prestane,ak sa nezaplatí,len suma bude vzdy vyššia a nechcem sa obávat zasahu exekutora. Takže som pekne vysolila skoro 10.000,- Sk a hned sa mi lepšie dycha s prazdnym vreckom. Myslim ,že by si to mala urobit aj ty.Ale uron ako mysliš. Držím Ti palce.
0 0
katalinka katalinka

katalinka je offline (nepripojený) katalinka

radila som sa s kamaratkou, pravnickou. ta prizvala dalsie hlavicky a vysledok je zatial takyto...chybaju v tej vyzve iste konkretnosti ako napriklad aky sud a kedy rozhodol a teda o aku pohladavku sa presne jedna. okrem ineho mne nebolo dorucene ziadne sudne rozhodnutie, ani platobny rozkaz na ktore sa spol.s.r.o odvolava. navyse list (vymahanie pohladavky cez InkasoPohladavok) mi prisiel na moje uz 7 rokov nepouzivane priezvisko. (ani tolko namahy si nedali overit si aktualne priezvisko???...) neviem, ale zda sa mi, ako keby niekto skusal, kolko z tych oslovenych sa zlakne a zaplati. v kazdom pripade ja sa odvolam a budem ziadat zdokladovat relevantnost pohladavky.
ak sa niekto ocitne v podobnej situacii a bude potrebovat poradit ako naformulovat ziadost, rada pomozem.
nech bude zaver akykolvek, budem vas informovat.
vdaka vsetkym. prajem vam pekny den.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katalinka Pozri príspevok
radila som sa s kamaratkou, pravnickou. ta prizvala dalsie hlavicky a vysledok je zatial takyto...chybaju v tej vyzve iste konkretnosti ako napriklad aky sud a kedy rozhodol a teda o aku pohladavku sa presne jedna. okrem ineho mne nebolo dorucene ziadne sudne rozhodnutie, ani platobny rozkaz na ktore sa spol.s.r.o odvolava. navyse list (vymahanie pohladavky cez InkasoPohladavok) mi prisiel na moje uz 7 rokov nepouzivane priezvisko. (ani tolko namahy si nedali overit si aktualne priezvisko???...) neviem, ale zda sa mi, ako keby niekto skusal, kolko z tych oslovenych sa zlakne a zaplati. v kazdom pripade ja sa odvolam a budem ziadat zdokladovat relevantnost pohladavky.
ak sa niekto ocitne v podobnej situacii a bude potrebovat poradit ako naformulovat ziadost, rada pomozem.
nech bude zaver akykolvek, budem vas informovat.
vdaka vsetkym. prajem vam pekny den.
Držím Ti palce v boji a prajem Ti, aby sa Ti nestalo, že Ti na dvere zaklope pán Exekútor a odnesie Ti novú telku.
0 0
jana stecova jana stecova

jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac
Nedá mi nato reagovať. Pokiaľ viem,tak aj naši rom.spoluobčania boli do toho zatiahnutí a dosť húfne.Tak by ma veľmi zaujímalo,či aj od nich budú vymáhať tie pôžičky. Určite nie , tak asi fakt to skúšajú na tých u ktorých je predpoklad, že niečo od nich predsa len dostanú.Bolo to už dosť dávno,ale mne sa marí, že v TV to pred niekoľkými rokmi rozoberali a výsledok bol asi taký , že je to druh podnikania a v podnikaní nie každý má zaručený zisk.Takže asi to skúšajú znovu.
0 0
katalinka katalinka

katalinka je offline (nepripojený) katalinka

obavam sa ze u mna by nenasiel ani ten novy TV prijimac. nevlastnim ziadny majetok a uz sedem rokov sa staram o dve deticky a dve nevladne zeny (babku a mamu). bez naroku na financnu odmenu. neviem co by mi mohol zobrat. ale to uz patri k inej teme.
0 0
Slavo 01 Slavo 01

Slavo 01 je offline (nepripojený) Slavo 01

katalinka potreboval by som poradit ako naformulovat ziadost...
0 0
Slavo 01 Slavo 01

Slavo 01 je offline (nepripojený) Slavo 01

moje icq: 215-304-735
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať