Zavrieť

Porady

Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
poslednú známu
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

vladan, prosím ťa, ako počítaš rezervu, keď sú na konci roka odmeny ( véééééľmi vysoké) a priemerka mi vyjde tak, že za 1 hod. napr. 500,- Sk, čo je samozrejme viac, ako sú max. vymeriavacie základy na odvody. Ako potom vypočítaš rezervu na odvody?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
no Sany je rozdiel aká je to odmena. Ak je to ročná odmena, tak priemerku vypočítavam s pomernou časťou tejto ročnej odmeny. Ak je to mesačná odmena, tak primerku počítam s touto mesačnou odmenou. A by mi vyšla suma nevyčerpaných dovoleniek vyššia ako maximálne vymeriavacie základy, tak rezervu na odvody by som počítala z týchto maximálnych vymeriavacích základov.
... ale zatiaľ mi vychádzali rozumné sumy
Naposledy upravil vladan : 13.01.05 at 14:33
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Sany
vladan, prosím ťa, ako počítaš rezervu, keď sú na konci roka odmeny ( véééééľmi vysoké) a priemerka mi vyjde tak, že za 1 hod. napr. 500,- Sk, čo je samozrejme viac, ako sú max. vymeriavacie základy na odvody. Ako potom vypočítaš rezervu na odvody?
Sany, keď poskytuješ odmeny napr.za celý rok, tak ich musí pomerne rozdeliť medzi Q, čiže potom Ti ovplyvnia nasledovné všetky priemerky za Q, keď je to odmena celoročná.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Hm, tak mám problém, vôbec neviem, ako to urobiť. Vychádza to divoko, dokonca je to tak, že aj z bežného platu sú nejaké maximá, aj keby sa nečerpala dovolenka ( hlavne taký marec, keď sú kvartálne odmeny). Takže nakoniec mi to niekedy vyjde tak, že z dovolenky odvod ani neplatíme...
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Vladi poslednú známu maš na mysli za 3 alebo 4.Q

Ďakujem
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Sany
Hm, tak mám problém, vôbec neviem, ako to urobiť. Vychádza to divoko, dokonca je to tak, že aj z bežného platu sú nejaké maximá, aj keby sa nečerpala dovolenka ( hlavne taký marec, keď sú kvartálne odmeny). Takže nakoniec mi to niekedy vyjde tak, že z dovolenky odvod ani neplatíme...
Sany, asi je už veľa hodín, ale tomu, čo je napísané vyššie, vôbec nerozumiem
skús inak
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

SlavkaS
Sany, keď poskytuješ odmeny napr.za celý rok, tak ich musí pomerne rozdeliť medzi Q, čiže potom Ti ovplyvnia nasledovné všetky priemerky za Q, keď je to odmena celoročná.
Teraz myslíš aké nasledovné všetky priemerky? Ak je to ročná odmena, tak je za minulý rok. U šéfa to prepočítavam len tak, že do priemeru beriem len štvrtinu, ostatní to nemajú deklarované ako ročnú odmenu. Ja teda nie som mzdárka, len taký samouk - proste musím...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
SlavkaS
Vladi poslednú známu maš na mysli za 3 alebo 4.Q
za 4.Q, resp. priemer k 1.1.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

vladan
Sany, asi je už veľa hodín, ale tomu, čo je napísané vyššie, vôbec nerozumiem
skús inak
Tak na príklade: mzda za mesiac:
10/2004 50000
11/2004 60000
12/2004 90000
čiže už tu mi vychádza baj oko priemer 66000
1/2005 60000
2/2005 70000
3/2005 15 dní odpr. 52500 + 5 dní dovolenka ??? priemer mi vyjde 15000.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
no tak z tohto som ešte väčší baran
Sany, priemerný zárobok zistený k 1.1.2005 mi vyšiel 390,63 Sk/hod
Tento priemer vynásobíš počtom dní nevyčerpanej dovolenky napr. v roku 2004 nečerpal tvoj šéfinko ani deň dovolenky, tak to bude:
390,63 * 25 * 8 = 78 126, t.j. rezerva na nevyčerpané dovolenky
a odvody si vypočítaš z maximálnych VZ pre SP a ZP
slavka, čo ty nato?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

vladan
no tak z tohto som ešte väčší baran
Sany, priemerný zárobok zistený k 1.1.2005 mi vyšiel 390,63 Sk/hod
Tento priemer vynásobíš počtom dní nevyčerpanej dovolenky napr. v roku 2004 nečerpal tvoj šéfinko ani deň dovolenky, tak to bude:
390,63 * 25 * 8 = 78 126, t.j. rezerva na nevyčerpané dovolenky
a odvody si vypočítaš z maximálnych VZ pre SP a ZP
slavka, čo ty nato?
No nevadí, končím, idem sa trápiť ďalej domov, ja to skúsim zajtra, je aj maximálny denný VZ? A teda hlavne teraz pre ZP je to hviezdne...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
na účely dovoleniek mzdárom pojem maximálny denný VZ nehovorí nič. Je to v inej súvislosti - konkrétne pre nemocenské ... no ale dobre, tak doma porozmýšľaj
0 0
Hana Horváthová Hana Horváthová
V internej smernici som si stanovila, ze na nevycerpane dovolenky pouzijem priemerny zarobok vypocitany zo 4. stvrtroka.

Maxima na odvody stanovim pre jednotlivych zamestnancov zvlast. Kedze maju vyssie platy, ale este vyssie priemery (vzhladom na rocne odmeny), predstavim si pripad, ked by si kazdy cerpal staru dovolenku 1-2 dni mesacne. Niektori v tomto pripade este nepresiahnu maximalne hranice odvodov. Teda rezervu na odvody necham v plnej vyske. Ved nemozem predpokladat, ze si staru dovolenku vycerpaju v jeden mesiac, kedy by to maximum urcite prekrocili. Len zamestnancom, ktorym by aj pri takomto postupnom cerpani dovolenky vysla hruba mzda prevysujuca maxima pre odvody, odhadom znizim rezervu na odvody. Aj tak to nebude ani trosku presne, pretoze maxima sa pocas roka zas zmenia a tak isto aj dovolenkovy priemer.
Moc sa s tym netrapim, ved ide len o odhadovanu polozku, aj ked to v nasej firme byva vacsinou pozoruhodne cislo.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aj ja beriem priemer za 4.Q, teda k 1.1. sumu, ktorú mi vypočíta SW.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ved predsa nevycerp. dovolenky sa prepocitavaju k 31.12. a vtedy este nepoznas priemer za 4.Q, nemal by sa pouzivat nahodou priemer za 3. Q? Ja to tak robim uz 3. rok, a aj uctovnicka, kt. uctovala predo mnou ratala s priemerom za 3.Q. Teraz som z toho vedla. Ale ved primer za 4.Q je znamy az k 1.1. a ty potrebujes priemer k 31.12., nie_
vladan
za 4.Q, resp. priemer k 1.1.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
misurka, môj názor je taký, že k 31.12. sa prepočítavajú nevyčerpané dni dovolenky, rezervu na nevyčerpané dovolenky vytvoríš (vypočítaš) v období 01-03/2005 (teda do podania daňového priznania) a keďže to je rezerva na ďalší rok, tak by sa mal použiť priemer platný pre rok, kedy sa rezerva bude čerpať
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Všade v múdrych knižkách sa píše že sa berie priemer za 4Q predchádzjúceho roka. Info mám od svojej auditorky ale aj včera som si kúpila knižku Uzávierka v PÚ od Cenigovej, tam je tiež uvedené,že na prepočet rezerv sa berie 4Q.Uzávierky sa robia k dátumu 31.12.Pri tých rezervách si nezabudnite tvoriť rezervu na uloženie listín do zbierky listín a obchodného registra.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
luna, uloženie do zbierky listín je od 1.10.2004 bez poplatku ... nemala si náhodou na mysli rezervu na overenie účtovnej závierky audítorom?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

To som nevedela,že sa už nepatí za uloženie do zbierky listín.Dík za info. Áno,aj na overenie účtovnej závierky treba tvoriť rezervu. Napísala som to len preto,lebo veľa ľudí na takúto rezervu zabúda.
0 0
Načítať ďalšie