Zavrieť

Porady

Príjem z príležitostných činností

Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

FO - zamestnanec robil v mesiacoch júl - september 2006 popri zamestnaní prihlášky pre zdravotnú poisťovňu. Jeho príjem bol 8.700.- Sk. Nemal zmluvu o obchodnom zastúpení. Považuje sa to za príjem z príležitostných činností podľa § 8 ods. 1 písm.a? Nemusí ho uvádzať v daňovom priznaní, keď bol menší ako 23.650.- Sk?????????
vopred ďakujem.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A na základe čoho vykonával pre ZP túto činnosť? Pochybujem , že by mu ZP vyplatila "províziu" len tak, bez zmluvy ...
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Je to Trainee - zmluva podľa § 269 ods. 2 Obchodného zákonníka s MBI s.r.o.. Predmetom zmluvy je zaškolenie k výkonu. Za každú prihlášku dostal určité body a podľa toho bola vyplácaná provízia. Pomôž, prosím ťa. Ďakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Podľa mňa to je príjem podľa § 6 ods.2 písm.d.)-sprostredkovanie poistenia.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Ale on nemal zmluvu o sprostredkovaní, ani o obchodnom zastúpení.
Pri sprostredkovaní poistenia sa sprostredkovatelia uvádzajú v registri NBS. Tieto prihlášky robilo veľa ľudí popri zamestnaní a zrejme ich mnohí ani nepriznajú v DP. Ja by som však chcela vedieť, či je to s "kostolným poriadkom". Prosím Vás, ak máte niekto nejakú skúsenosť, poraďte.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pozri tu priložím link: http://www.porada.sk/t43295-9-odst-h...=avon+oriflame

pokiaľ nemáš zmluvu o sprostredkovaní ani ŽL, je to u teba príležitostný príjem.

a tento je ešte lepší:
http://www.porada.sk/t43042-sprostre...tn%FD+pr%EDjem
Naposledy upravil Monika Kováčová : 19.02.07 at 17:48
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

vikinka Pozri príspevok
Podľa mňa to je príjem podľa § 6 ods.2 písm.d.)-sprostredkovanie poistenia.
Ak nebola registrácia na DU - tak podľa 6 to nebude - ja by som to riskla do 8 - ale naozaj len riskla. Takéto "ťahy" sa mi nepáčia - absolútne mi to nesedí s príležitostným príjmom. A toto nie je ojedinelý prípad.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Pepa Pozri príspevok
Ak nebola registrácia na DU - tak podľa 6 to nebude - ja by som to riskla do 8 - ale naozaj len riskla. Takéto "ťahy" sa mi nepáčia - absolútne mi to nesedí s príležitostným príjmom. A toto nie je ojedinelý prípad.
Tomuto už naozaj nerozumiem. Aké "ťahy" sa Vám nepáčia. Človek, ktorý má minimálnu mzdu, si chce privyrobiť pár korún. Ponúknu mu prácu, za ktorú dostane cca 8 tis. korún. Je to seriózny človek, ktorý zaplatí aj daň, ak je to potrebné. Firma, pre ktorú robil, mu povedala len toľko, že ak zarobí, má si to potom zdaniť. Tak aké "ťahy", prosím. Je veľa ľudí, ktorí si potrebujú privyrobiť nejakú korunu a sú slušní. Tí, čo robia "načierno", poberajú sociálku, neplatia odvody ani dane, sú OK?
Myslíte, že je to sprostredkovanie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Bavi Pozri príspevok
Tomuto už naozaj nerozumiem. Aké "ťahy" sa Vám nepáčia. Človek, ktorý má minimálnu mzdu, si chce privyrobiť pár korún. Ponúknu mu prácu, za ktorú dostane cca 8 tis. korún. Je to seriózny človek, ktorý zaplatí aj daň, ak je to potrebné. Firma, pre ktorú robil, mu povedala len toľko, že ak zarobí, má si to potom zdaniť. Tak aké "ťahy", prosím. Je veľa ľudí, ktorí si potrebujú privyrobiť nejakú korunu a sú slušní. Tí, čo robia "načierno", poberajú sociálku, neplatia odvody ani dane, sú OK?
Myslíte, že je to sprostredkovanie?

nič neriskuješ, takto zarábajú za sprostredkovanie aj avoňáci a oriflame, tak sa nepaprč a prečítaj si tie linky vyššie v mojich príspevkoch...
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

ermon Pozri príspevok
nič neriskuješ, takto zarábajú za sprostredkovanie aj avoňáci a oriflame, tak sa nepaprč a prečítaj si tie linky vyššie v mojich príspevkoch...
Ďakujem. Tvoje rady mi pomohli. Urobím to ako osl. príjem. Nepaprčím sa, len nechápem tie "tahy". A je mi ľúto, že takto sa narába s ľuďmi. Dúfam, že im nehrozí trest smrti, alebo doživotie, ak to bude § 6.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Bavi Pozri príspevok
Tomuto už naozaj nerozumiem. Aké "ťahy" sa Vám nepáčia. Človek, ktorý má minimálnu mzdu, si chce privyrobiť pár korún. Ponúknu mu prácu, za ktorú dostane cca 8 tis. korún. Je to seriózny človek, ktorý zaplatí aj daň, ak je to potrebné. Firma, pre ktorú robil, mu povedala len toľko, že ak zarobí, má si to potom zdaniť. Tak aké "ťahy", prosím. Je veľa ľudí, ktorí si potrebujú privyrobiť nejakú korunu a sú slušní. Tí, čo robia "načierno", poberajú sociálku, neplatia odvody ani dane, sú OK?
Myslíte, že je to sprostredkovanie?
Spomínané "ťahy" sú ťahmi spoločností, ktoré so "sprostredkovateľmí" uzatvárajú zmluvy. Ja chápem, že každá koruna je dobrá, len si treba ešte pred podpisom zmluvy zistiť o čo ide, aké povinnosti mi z podpisu zmluvy vyplývajú .... Ľahko by sa mohlo stať, že podpíšeš zmluvu, z ktorej Ti napr. vyplýva povinnosť registrácie na daňovom úrade ....
0 0
ezimova ezimova

ezimova je offline (nepripojený) ezimova

tiež som riešila trainee zmluvu a podľa môjho názoru to nemá byť §8, pretože príležitostný príjem je na základe občianskeho zákonníka, táro trainee zmluva je uzatvorená na základe obchodného zákonníka a mala by byť príjmom podľa §6 ods.2 písm.d/-sprostredkovanie poistenia, volala som, tiež do agentúry, ktorá tieto zmluvy uzatvárala a tiež je to podľa nich príjem podľa §6
teraz ma napadá, že v neprospech príležitostného príjmu svedčí aj to, že oni mali vyplácané príjmy na viac krát
Naposledy upravil ezimova : 19.02.07 at 19:09
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ezimova Pozri príspevok
tiež som riešila trainee zmluvu a podľa môjho názoru to nemá byť §8, pretože príležitostný príjem je na základe občianskeho zákonníka, táro trainee zmluva je uzatvorená na základe obchodného zákonníka a mala by byť príjmom podľa §6 ods.2 písm.d/-sprostredkovanie poistenia, volala som, tiež do agentúry, ktorá tieto zmluvy uzatvárala a tiež je to podľa nich príjem podľa §6
teraz ma napadá, že v neprospech príležitostného príjmu svedčí aj to, že oni mali vyplácané príjmy na viac krát
No a je to tu. Presne toto tvrdím aj ja. Čo z toho vypllýva - pokuta 2000 za neregistrovanie sa na DU a príjem 8 tisíc . Čo k tomu dodať?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Bavi Pozri príspevok
Je to Trainee - zmluva podľa § 269 ods. 2 Obchodného zákonníka s MBI s.r.o.. Predmetom zmluvy je zaškolenie k výkonu. Za každú prihlášku dostal určité body a podľa toho bola vyplácaná provízia. Pomôž, prosím ťa. Ďakujem
nemôže ísť o sprostredkovanie poistenia, sprostredkovatelia poistenia sú vedený v registri NBS . Predmetom zmluvy je zaškolenie k výkonu. Som presvedčená, že ide o príjem podľa par. 8 odst. 1
0 0
ezimova ezimova

ezimova je offline (nepripojený) ezimova

to ma nenapadlo, že by sa mali registrovať na DU. Poradte prečo?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
K tomu dodávam, aby sa nezabúdalo na zdr. poistenie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a to je to nerozvážne podpisovanie zmlúv bez záujmu o dôsledky.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ermon Pozri príspevok
nemôže ísť o sprostredkovanie poistenia, sprostredkovatelia poistenia sú vedený v registri NBS . Predmetom zmluvy je zaškolenie k výkonu. Som presvedčená, že ide o príjem podľa par. 8 odst. 1
Nie nie sú. Sprostredkovanie poistenia sa robí AJ na základe zmlúv o obchoDnom zastúpení - napríklad - neviem presne paragraf myslím 752 a nasl. Obch. zákonníka - a títo sú dokonca pri prekročení stanovenej hranice príjmu "povinný" platiť odvody do SP.
A k tomuto si môžete napísať čo chcete - je to jednoducho tak.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

V prílohe pripájam ten hybrid zmluvy. Pozrel by sa na to niekto fundovaný. Toto celé mi už pripadá ako Kocúrkovo. Všetkým ďakujem!!!!!
Naposledy upravil Bavi : 28.03.08 at 08:19
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ezimova Pozri príspevok
to ma nenapadlo, že by sa mali registrovať na DU. Poradte prečo?
Pretože má podpísanú zmluvu, na základe ktorej bude dosahovať príjmy - paragraf zo zákona o správe daní a poplatkov ti teraz nepoviem .........
0 0
ezimova ezimova

ezimova je offline (nepripojený) ezimova

hoci chodím na poradu už dlho, dnes sa prvýkrát zapájam do diskusie a už som dostala 2 súhlasy. To si musím ísť otvoriť šampus. papa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať