Zavrieť

Porady

Usporiadat
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Myslis ulozenie uctovnej zavierky v zbierke listin na OR?
V tom pripade schvalenu uctovnu zavierku t.j. Dan.priznanie, schvalenu Suvahu ,
Vykaz ziskov a strat a Poznamky . Proste vsetko to , co posielas na DU. Ja som prilozila aj zapisnicu z Valneho zhromazdenia.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Pokiaľ viem, tak stačí fotokópia súvahy, výsledovky, prílohy a zápisnica z valného zhromaždenia.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
babenko1, je určite potrebné posielať aj zápisnicu z valného zhromaždenia?
0 0
esprit esprit

esprit je offline (nepripojený) esprit

Ja zápisnicu neposielam, len súvahu, výkaz a prílohu (poznámky)
0 0
rodof rodof

rodof je offline (nepripojený) rodof

mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac
Posielaju sa tam aj nejake kolky za zverejnenie?V niektorom prispevku sa pisalo, ze sa mali poslat...ale ja som len zaslala UZ bez kolkov.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Do zbierky listín sa ukladá fotokopia súvahy, výsledovky a poznámok /prílohy/. Zápisnica z VZ sa neprikladá. Pokiaľ je povinnosť auditu, tak sa posiela aj k ročnej uzávierke audit. správa o overení ročnej účt. uzávierky a a auditorom overená výročná správa . Všetko čo tu je napísané sa týka s.r.o., ja som nosila osobne bez kolkov, na podatelni to prevzali, dali štempel "podané bez kolkov" a čakala som kedy ma vyzvú, aby sme zaplatili. Od oktobra 2004 sú poplatky zrušené.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Dobre ze ich zrusili, bola to tisicka, za kazdy dokument. Len neviem, ci sa dokumenty pocitali, ze jedna uctovna zavierka alebo jedna suvaha, jedna vysledovka a jedna priloha. Za ktore roky dozadu to mam poslat novemu klientovi, ktory to tam nema v poriadku? Staci za 2004 a 2003 (odkedy plati samostatny zakon o OR) alebo i skorsie(podla obchodneho zakonnika bola tiez povinnost)? Dalej treba spolocensku zmluvu v zneni vsetkych doplnkov i zmien po kazdej zmene?
Naposledy upravil mv66 : 19.03.05 at 21:34
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Prosim, ako sa sem dava ta vlajocka, ze prosim odpoved a ta otvorena obalka? Ziadne ikony mi to tu neponuka.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
mv66
Prosim, ako sa sem dava ta vlajocka, ze prosim odpoved a ta otvorena obalka? Ziadne ikony mi to tu neponuka.
Keď píšeš do tohoto okienka, ako keby si bol vo Worde, žlto orámovaná časť a máš tam Ikonky!
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Kliknem na rychlu odpoved, rozbali sa toto okno a okrem reklamy tu nic zlte nie je. ikona len v tvojej odpovedi, za ktoru dakujem
!!!
ked idem do uprav, ponuka to ikony
Naposledy upravil mv66 : 19.03.05 at 21:32
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Musíš kliknúť na "odpovedať".
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Dakujem.

Stale vsak nutne potrebujem odpoved na: Za ktore roky dozadu poslat novemu klientovi zavierky? 2003 staci? aj 2001 a 2002? Neupozornim tak, ze ich neposlal a nesposobim mu tak problemy?
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Ťažká to odpoveď - asi by som staré roky nechala tak, osobne nemám znalosť o tom, že by niekto bol pokutovaný za nesplnenie tejto povinnosti, myslím, že zo strany OR je to časovo nezvládnuteľné...
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Dakujem za odpoved. Vraj si na to maju najst cas a min. do konca roka zrusia spolocnost, co neodovzdala 2 zavierke po sebe. Pokuta je 100.000,-(za neskore alebo ziadne) dokonca i zrusit mozu. Lenze mali zrusit spolocnosti, co nezvysili ZI zo 100.000,- na 200.000,- a tie este existuju a veselo sa skeria zo stranky www.orsr.sk

Neda sa to obist? Tie listiny treba odoslat do 30 dni po vyhotoveni. Keby ich akoze vyhotovili az teraz?
Naposledy upravil mv66 : 20.03.05 at 21:16
0 0
coneek coneek

coneek je offline (nepripojený) coneek

Nebolo tu spomenute, o akej pravnej forme sa bavime, tak predpokladam s.r.o.

Myslim, ze povinnost odovzdavat uctovnu zavierku plati pre s.r.o. od prijatia noveho zakona o uctovnictve z roku 2002 (ale nie som si isty). Ak by to tak bolo, tak tento zakon nadobudol ucinnost od 1.1.2003, teda povinnost odovzdavat uctovne zavierky by platila uz pre uctovnu zavierku vyhotovovanu v roku 2003 (za rok 2002).

Co sa tyka odovzdavania do Zbierky listin OR:
schvalena uctovna zavierka musi byt odovzdana do 30 dni po schvaleni. Pokial viem, zakon urcuje iba dokedy musi byt uctovna zavierka vyhotovena, ale nie dokedy musi byt schvalena Valnym zhromazdenim spolocnosti. Kedze vsak Valne zhromazdenie musi zasadnut minimalne raz do roka, mozeme z toho vyvodit, ze Valne zhromazdenie musi uctovnu zavierku schvalit najneskor do konca roka (teda uctovnu zavierku za rok 2003 do konca roku 2004).

Ak nebude schvalena uctovna zavierka odovzdana do Zbierky listiny do 30 dni od schvalenia Valnym zhromazdenim spolocnosti, sud je POVINNY ulozit pokutu a to az do vysky 100 000 Sk. Pokuta je vsak zosobnovana - neudeluje sa spolocnosti, ale konatelovi ako fyzickej osobe. Pokutu teda treba ocakavat, pravdepodobne vsak chvilu potrva, kym ju sud naozaj udeli.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Nuz, je tam to DO vysky 100.000,- A co ak neschvalovali a nemali VZ? To pokutovane podla ObchZakonnika nie je?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

no super. dakujem vam, uistili ste ma.....
0 0
Hlincikova Hlincikova

Hlincikova je offline (nepripojený) Hlincikova

Ja mam informaciu ze zverejnovanie udajov formou zasielania dokumentov uctovnej zavierky do zbierky listin OR sa tyka len sro ktorej Uct. zavierka je overena auditorom, tak som nic minuly rok neposielala kedze moja sro nema povinnost overovat zavierku auditorom. Z predchadzajuceho textu ale vyplyvaju protichodne infos, neviete mi niekto poradit ci som urobila chybu ze som to neposielala? Dakujem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

tiez som si myslela aj to tak robim ze vo firme a.s. kde je overenie auditom tak posielam vykazy + auditor.spravu. to ano ale s.r.o. ktora nema povinny audit....


prosim o komplet. info. uz som dopletena.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Určite áno, táto povinnosť vyplýva každej ÚJ, ktorá sa zapisuje do OR z §21 ods.1 zákona o účtovníctve.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať