Zavrieť

Porady

Pásový herpes

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Máte niekto "skúsenosti" s pásovým herpesom? Ako ste ho liečili? Akákoľvek rada poteší a pomôže.
Usporiadat
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

V každej lekárni ti pomôžu. Pravda ak to nemáš vo veľkom rozsahu. Ja som ho malal prednedávnom a môžem ti povedať bolesť poriadna. Ale vydržala som si to neškriabať a nechať napokoji. V lekárni som si kúpila mentolový tekutý púder za 35 Sk. Pomôže. Občas som to natrela pantenolom. Pomerne rýchlo som sa toho zbavila, ale znaky sú viditeľne ešte vždy a myslím, že budú dlho.Používaj len vlastné ručníky a nenakaz rodinu. Držím ti palce.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Ja som ho mala pred rokom a pol, v takej ľahšej forme, ale aj tak to moc štípalo.Mne dal na to doktor masť - myslím, že to bol tekutý púder spolu s ichtyolom - taká šedohnedá masa a ten mi pomohol. V lekárni budú vedieť - oni to miešajú. Tiež sa pripájam k názoru, že záleží veľmi akého rozsahu to máš.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Mám tekutý púder, beriem B-komlpex, Riboflavin a B12. Mám len jednu vyrážku, takú neveľkú, nesvrbí ma to, len tá bolesť je strašná. Ale bolí ma úplne iné miesto, nie to okolo vyrážky.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

B-éčka sú dobre. Takže, neškrab si to. Vydrž. Prejde. Bolesť ti nezávidím.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Daniela Pozri príspevok
B-éčka sú dobre. Takže, neškrab si to. Vydrž. Prejde. Bolesť ti nezávidím.
Ako dlho to bude trvať? Sú nejaké následky?
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

Ja mám s pásovým oparom otrasnú skúsenosť (aj s jednou pani kožnou lekárkou). Zachránil ma Fenistil a kvapky Tramabene. Držím palce
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

môj priateľ mal tiež pásový opar, mal ho na pleci. Pomohla mu infúzna liečba a bral tabletky konkrétne na opar, len neviem presne ako sa volali. Hlavne viem že to treba liečiť, lebo to môže udrieť hlbšie a z väčšími následkami.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Zhruba pred rokom sa objavil môjmu synovi pásový opar na bruchu, riešila to kožná lekárka - tabletky HERPESIN a mastička /vyrobená v lekárni - žltá/ zabralo veľmi rýchlo - neostal ani znak
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

dcera mala opar na krku,dost velky,strasne ju to svrbelo a bolelo. Natierala som jej mastou od lekara a tekutym pudrom. Trvalo to dlho, nasledky nezostali ziadne.
Prajem skore uzdravenie.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

ja sa k tejto teme dostavam vlastne az teraz, nakolko to dostal moj ocino a poviem vam, ked ho vidim ake ma bolesti, ako nemoze otvorit oko a vyrazky ma aj vo vlasoch, tak mi je z toho smutno, pichaju mu aj injekcie do oka aby vlastne neprisiel o zrak, ma lieky ale aj tak sa chcem opytat, ci existuje aj nieco z prirodnych lieciv ako mu pomoct

dakujem a aj tu vsetkym prajem skore vyliecenie
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

skus natierat aj fenistil gelom, a nevystavovat slnku. Ja by som odporucila este aj od imunologa nieco na podporu organizmu - napriklad Isoprinosine. Aby sa viac krat herpes neopakoval.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Pohar Pozri príspevok
skus natierat aj fenistil gelom, a nevystavovat slnku. Ja by som odporucila este aj od imunologa nieco na podporu organizmu - napriklad Isoprinosine. Aby sa viac krat herpes neopakoval.
dakujem, ano na slnko sa nemoze a vysetrenia mu maju robit kazdy 5 den, len tazko sa mu lezi nakolko ho to pali, preto som sa chcela opytat ci ma niekto skusenosti napriklad prilozenim nejakeho obkladu aspon na chvilu, nech to trosku chladi a nepali
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

ja som to mala v slabsej forme. pamatam si, ze som musela jest vela vitaminov skupiny B. kamarat to ma ovela horsie. uz sa mu to vratilo druhy-krat. tiez hlavne tie vitaminy. a mozno viac oddychu. lebo vraj je to aj z unavy a vycerpania. co v jeho pripade moze byt
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

dostala som sa k jednej uzitocnej stranke, ktora aj mnohe vysvetluje,
mozno pomoze aj niekomu inemu

Bolesť pri Herpes zoster


zdroj: Klinika anesteziológie , intenzívnej medicíny a liečby bolesti, MFN a JLF UK, Martin
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
camelfly Pozri príspevok
ja sa k tejto teme dostavam vlastne az teraz, nakolko to dostal moj ocino a poviem vam, ked ho vidim ake ma bolesti, ako nemoze otvorit oko a vyrazky ma aj vo vlasoch, tak mi je z toho smutno, pichaju mu aj injekcie do oka aby vlastne neprisiel o zrak, ma lieky ale aj tak sa chcem opytat, ci existuje aj nieco z prirodnych lieciv ako mu pomoct dakujem a aj tu vsetkym prajem skore vyliecenie
Pásový opar - herpes zoster postihuje vesměs osoby nemocné nějakou chronickou interní chorobou, cukrovkou, maligními procesy. Pomáhají koupele - obklady: 200g mateřídouška/materina dúška, 200g květ měsíčku/nechtíku lek., 200g květ arniky, 50g maceška polní/fialka trojfar., 200g semeno řeckého sena/senovka grécka. Sedm lžic na 2 litry, na obklady přiměřeně méně, vařit 5 minut, procedit a koupat, respektive obklady oka, obden 15 minut.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Psycholog Pozri príspevok
Pásový opar - herpes zoster postihuje vesměs osoby nemocné nějakou chronickou interní chorobou, cukrovkou, maligními procesy. Pomáhají koupele - obklady: 200g mateřídouška/materina dúška, 200g květ měsíčku/nechtíku lek., 200g květ arniky, 50g maceška polní/fialka trojfar., 200g semeno řeckého sena/senovka grécka. Sedm lžic na 2 litry, na obklady přiměřeně méně, vařit 5 minut, procedit a koupat, respektive obklady oka, obden 15 minut.
moc dakujem, prave taketo nieco som potrebovala, aby sa mu trosku ulavilo a aj pomohlo
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

camelfly Pozri príspevok
dakujem, ano na slnko sa nemoze a vysetrenia mu maju robit kazdy 5 den, len tazko sa mu lezi nakolko ho to pali, preto som sa chcela opytat ci ma niekto skusenosti napriklad prilozenim nejakeho obkladu aspon na chvilu, nech to trosku chladi a nepali
Pomahat by mali repíkové zábaly. Ale neviem ako .....skúste namačat vatičkou do repíka a potom na herpes......malo by to vysošovať a zmiernovat neprijemný pocit....
0 0
stella125 stella125

stella125 je offline (nepripojený) stella125

35 rokov
Pri pásovom opare: Po 1 polievkovej lyžice saturejky a dúšky materinej prelejeme 0,5 l vriacej vody, necháme 10 minút vylúhovať a precedíme. Pijeme 3 šálky denne, medzi jedlami
Pomáha aj potieranie postihnutých miest odvarom z medovky lekárskej

http://wap.spas-portal.sk/joomla/_m0...176&Itemid=196

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=100
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Mám 83 r. mamu ktorá už roky trpí bolesťami pásoveho oparu, na chrbáte na ľavej lopatke. Má to vraj v štádiu postherpetickej neuralgie.Aj lekárka už jej vystriedala rôzne utišujúce lieky, teraz berie Mabron-ale nejak nezaberá.Trocha jej pomôže masírovanie ručným masážnym strojčekom-ale tiež iba na pol hodinu.Sú ešte nejaké iné možnosti na zmiernenie bolesti?Ešte musim pripomenuť,že okrem toho má skoliózu a vaskulárnu demenciu.Berie lieky od psychiatričky /lerivon,tiapridal a rivotril/.Budem vďačná za každú radu.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Všetky kožné boľačky v našej rodine liečime lístkami zo skalnej ruže. Neviem ako sa volá odborne, ale je to skalnička s hrubými dužinatými listami a pripomína artičoky. Lístky umyjeme na jednej strane rozsekáme aby lepšie púšťali šťavu a rozsekanou stranou položíme na boľavé miesto. Výborne hoja a zmierňujú svrbenie a pálenie. Ešte mám osvedčený olej zo sibírskej jedle. Dostať ho v lekárni. Netvrdím, že toto je ten správny liek pre vašu mamu ale skúsiť môžete, určite tým nič nepokazíte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať