Zavrieť

Porady

Rozvod, vyska vyzivneho???

zdravim vsetkych....
objasnenie mojej situacie:
pracujem v zahranici, manzelka na slovensku. mame jednu dcerku 4-rocnu. po viacerych manzelkinych neverach, a inych konfliktoch vazne premyslam o rozvode....
napriek tomu ,ze som jej vzdy posielal peniaze na najom a stravu a ubytovanie /cca 10.000 - 13.000 sk mesacne/ stale ma vinni ze to nie je dost.moja manzelka je jednoducho vzor pozieraca penazi.
ake vyzivne jej moze pridelit sud ak pracujem v zahranici /V.Britania/, ale za minimalnu mzdu. bude sud brat ohlad na moje zivotne naklady/najom a nevyhnutne ucty ako elektrina, plyn/, alebo je to inak? pracujem cca 37 hodin tyzdenne za 5.35/hodinu.
ak jej sud prizna ja neviem zhruba 5000 - 7000 sk, ako je mozne to upravit po navrate a zamestnani sa na slovensku. budem musiet poziadat sud o nove rozhodnutie?

momentalne dnes som obdrzal od nej mail v ktorom sa mi vyhraza, ze ak jej nebudem platit kolko si zaziada, tak mi zakaze navstevovat dceru a toho sa desim vazne najviac. jej nezalezi na tom aby dcerka bola stastna,ale aby ona nestratila sponzora, pre jej blahobytny zivot. ved po 10 rokoch co sme spolu tak pracuje prvy rok.
Naposledy upravil gingers : 27.03.07 at 11:00 Dôvod: zasa niejake nove okolnosti
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

gingers Pozri príspevok
zdravim vsetkych....
objasnenie mojej situacie:
pracujem v zahranici, manzelka na slovensku. mame jednu dcerku 4-rocnu. po viacerych manzelkinych neverach, a inych konfliktoch vazne premyslam o rozvode....
napriek tomu ,ze som jej vzdy posielal peniaze na najom a stravu a ubytovanie /cca 10.000 - 13.000 sk mesacne/ stale ma vinni ze to nie je dost.moja manzelka je jednoducho vzor pozieraca penazi.
ake vyzivne jej moze pridelit sud ak pracujem v zahranici /V.Britania/, ale za minimalnu mzdu. bude sud brat ohlad na moje zivotne naklady/najom a nevyhnutne ucty ako elektrina, plyn/, alebo je to inak? pracujem cca 37 hodin tyzdenne za 5.35/hodinu.
ak jej sud prizna ja neviem zhruba 5000 - 7000 sk, ako je mozne to upravit po navrate a zamestnani sa na slovensku. budem musiet poziadat sud o nove rozhodnutie?
Skúste sa dohodnúť na výživnom. Ak sa nedohodnete, bude o tom na základe žaloby (ex)manželky rozhodovať súd. Čo bude brať v úvahu a ako rozhodne, to Ti dopredu vôbec nikto nebude vedieť povedať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

určite sa pri každom pojednávaní berú do úvahy príjmy a výdavky protistrany. Každý rodič je povinný prispievať na výživu v rovnakej miere a je dobrým zvykom brať do úvahy všetky skutočnosti. Musíš priniesť zo sebou všetky účty, ktoré si preukázateľne hradil, vrátane takých maličkostí, ako je oblečenie pre dcérku. Predpokladám, že finančnú čiastku, ktorú si spomínal jej nedávaš len tak do ruky ale máš nejaký doklad.
"ak jej sud prizna ja neviem zhruba 5000 - 7000 sk, ako je mozne to upravit po navrate a zamestnani sa na slovensku. budem musiet poziadat sud o nove rozhodnutie?" budeš musieť požiadať o prípadné zníženie výživného, nakoľko sa zmenia tvoje pomery.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Viem, že nielen pracujúci v cudzine, ale aj na Slovensku platia aj oveľa vyššie výživné ako uvádzaš. Nie je to až tak veľa tých 5000 - 7000 Sk. Ak by si sa vrátil na Slovensko, máš možnosť požiadať súd o prehodnotenie výživného a následné zníženie ako dôvod uvedieš nižší príjem, to samozrejme súd skúma vyžiadaním potvrdenia od zamestnávateľa.
0 0
Laborec Laborec

Laborec je offline (nepripojený) Laborec

aj ja si myslim, ze to nie je dost. ty si spadol z lampy v tej svojej britanii? tu je problem vyzit z 12 litrov mesacne, sa vzchop a posielaj viac.
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

gingers Pozri príspevok
zdravim vsetkych....
objasnenie mojej situacie:
pracujem v zahranici, manzelka na slovensku. mame jednu dcerku 4-rocnu. po viacerych manzelkinych neverach, a inych konfliktoch vazne premyslam o rozvode....
napriek tomu ,ze som jej vzdy posielal peniaze na najom a stravu a ubytovanie /cca 10.000 - 13.000 sk mesacne/ stale ma vinni ze to nie je dost.moja manzelka je jednoducho vzor pozieraca penazi.
ake vyzivne jej moze pridelit sud ak pracujem v zahranici /V.Britania/, ale za minimalnu mzdu. bude sud brat ohlad na moje zivotne naklady/najom a nevyhnutne ucty ako elektrina, plyn/, alebo je to inak? pracujem cca 37 hodin tyzdenne za 5.35/hodinu.
ak jej sud prizna ja neviem zhruba 5000 - 7000 sk, ako je mozne to upravit po navrate a zamestnani sa na slovensku. budem musiet poziadat sud o nove rozhodnutie?

momentalne dnes som obdrzal od nej mail v ktorom sa mi vyhraza, ze ak jej nebudem platit kolko si zaziada, tak mi zakaze navstevovat dceru a toho sa desim vazne najviac. jej nezalezi na tom aby dcerka bola stastna,ale aby ona nestratila sponzora, pre jej blahobytny zivot. ved po 10 rokoch co sme spolu tak pracuje prvy rok.
Tak teda neviem, ale ten blahobyt za 10-13 tis.Sk mesačne pri platení všetkých účtov si dosť dobre neviem predstaviť. Asi mám málo fantázie.
0 0
Laborec Laborec

Laborec je offline (nepripojený) Laborec

on len davno nebol na slovensku a mysli si, ze mlieko stoji dve koruny.
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Nesúhlasím úplne s Laborcom. Kde bývaš? A kde býva manželka gingers? U nás sa dá primerane vyžiť s 10 000 tis + jej výplata, ak nemá prehnané nároky. Keď sa chcela nosiť ako naše celebrity, mala si vážiť čo doma má. Inak mala rátať s alternatívou, že bankár sa na ňu vykašle a teraz sa musí vedieť o seba a dcéru starať sama. A to sú už iné podmienky. Či čo si myslíš, že keď sa baba rozvedie, tak si bude nárokovať na dovolenku okolo sveta, lebo jej ex pracuje v zahraničí? Chlapec môže istú sumu dať i na vklad pre dieťa do budúcnosti, čo je tiež jeho zabezpečenie, a ráta sa, a ju donúti zmeniť životný štýl. Už ho svojvolne zmenila, keď nabúrala manželskú dôveru. A aké všetky účty? Teraz musí všade šetriť, ako vie. Či keď sa rozvediem., budem míňať z roztopaše viac?
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

Takto môže myslieť len chlap.
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Mýliš sa Hermiona, som žena, a píšem zo skúsenosti. Našťastie nie mojej, ale kamarátkinej. Je to realita. Manžel je lekár, bohatý, a neplatí ani tých desať. Ona sa presťahovala do menšieho bytu, má prácu za minimálnu mzdu a predsa dieťaťu ušetrí každý rok na dovolenku pri mori. Nie drahú, ale decku je to jedno, hlavne že je more, piesok, a dovolenka. Ona vie, ako sa žije dnes u nás! Nie v Blave.
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

Exrevucan Pozri príspevok
Alebo HERMIONA NENASYTNÁ
To nie je o nenásytnosti, ale o tom, kto sa o dieťa a ako stará. A chlapec
miesto toho aby bol nešťastný,že sa mu rozpadla rodina rieši nejakú tú tisícku, ktorú bude musieť oplakať keď ju bude musieť poslať vlastnému dieťaťu. Alebo máš pocit že sa za normálnych okolností na deťoch dá zarobiť?
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Hermione.Vieš, my do toho nevidíme, kde idú tie tisícky. Veď, ako píše, vráti sa domov.Áno, výživné mu upravia. Želám im, aby sa upravili aj ich vzájomné antipatie. Každý predsa svojou troškou pomáha dieťaťu vyrásť v kvalitného človeka. Verím, že o peniazoch to vždy nebude. Prajem dobrú noc a nehnevaj sa už na moje vyjadrenia. Skúmať do hĺbky ich bude len súd, oni sami a trochu neskôr ich dieťa. Čauko.
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

aisa Pozri príspevok
Hermione.Vieš, my do toho nevidíme, kde idú tie tisícky. Veď, ako píše, vráti sa domov.Áno, výživné mu upravia. Želám im, aby sa upravili aj ich vzájomné antipatie. Každý predsa svojou troškou pomáha dieťaťu vyrásť v kvalitného človeka. Verím, že o peniazoch to vždy nebude. Prajem dobrú noc a nehnevaj sa už na moje vyjadrenia. Skúmať do hĺbky ich bude len súd, oni sami a trochu neskôr ich dieťa. Čauko.
Presne tak, my do toho nevidíme. A ja sa nemám prečo hnevať len bohužiaľ viem o čom hovorím.Dobrú noc.
0 0
Laborec Laborec

Laborec je offline (nepripojený) Laborec

aisa Pozri príspevok
Mýliš sa Hermiona, som žena, a píšem zo skúsenosti. Našťastie nie mojej, ale kamarátkinej. Je to realita. Manžel je lekár, bohatý, a neplatí ani tých desať. Ona sa presťahovala do menšieho bytu, má prácu za minimálnu mzdu a predsa dieťaťu ušetrí každý rok na dovolenku pri mori. Nie drahú, ale decku je to jedno, hlavne že je more, piesok, a dovolenka. Ona vie, ako sa žije dnes u nás! Nie v Blave.
jedna pani povedala ... kamaratka ... moja, zobud sa. este i usetri dietatu na dovolenku ... dokonale ... nie si ty steelova osobne?
co nas je do nejakej tvojej kamaratky? ty neuctujes alebo si nevies spocitat naklady na jeden mesiac na 2 ludi? naco isiel do britanie, ked ani nezarobi? ved to tu mohol 10-13 litrov mesacne davat manzelke z platu. co mohol, musel by.
laborec je na vychode, ak by ste to nevedeli zemepisne zaradit. este i z ukrajiny posielaju vacsie vreckove manzelkam ako z britanie.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Laborec Pozri príspevok
jedna pani povedala ... kamaratka ... moja, zobud sa. este i usetri dietatu na dovolenku ... dokonale ... nie si ty steelova osobne?
co nas je do nejakej tvojej kamaratky? ty neuctujes alebo si nevies spocitat naklady na jeden mesiac na 2 ludi? naco isiel do britanie, ked ani nezarobi? ved to tu mohol 10-13 litrov mesacne davat manzelke z platu. co mohol, musel by.
laborec je na vychode, ak by ste to nevedeli zemepisne zaradit. este i z ukrajiny posielaju vacsie vreckove manzelkam ako z britanie.
No ja nestíham, mne sa síce môže akurát snívať o takej výške výživného, ale napriek tomu sa musím gingers zastať. Ani raz som si nevšimla, že by nebol ochotný platiť, ale milé dámy, uznajte, že to čo tvrdíte je postavené na hlavu. Ako som pochopila, manželka si zvykla na vyšší štandard a z manžela si spravila oslíka otras sa, a keď nebude po jej, je schopná zničiť život dieťaťu- kedy si už konečne všetci uvedomíte, že deti nie sú zbraňou proti expartnerovi.Gingers, tebe radím posielaj zatiaľ to čo doteraz, ak je to v tvojich možnostiach a po príchode na SVK daj súdnou cestou prehodnotiť výšku výživného, nikde nie je napísané, že nemôžeš dcérke založiť nejaký viazaný účet, kam budeš zasielať časť financií, prípadne jej hradiť nejakú životnú alebo inú poistku. A keby náhodou niekoho zaujímalo a myslel si že ja poberám bohvieaké výživné tak aby ste boli v obraze na 17 ročného syna dostávam 1300 a 5 ročnú dcéru 800, ale v živote by som deti nepoužila ako zbraň, keby mali o ne tatíčkovia aj iný záujem, nie len vo forme mesačného šeku. A tento môj príspevok sa týka aj hermiony.
0 0
Laborec Laborec

Laborec je offline (nepripojený) Laborec

willma a ty vies, ze mozes poziadat o zvysenie vyzivneho? neukracujes tie deti? aky mas prijem, ze to cele utiahnes? pomahaju ti rodicia? ja musim zivit i svojich i manzelovych rodicov, ale aj s dcerou minieme viac nez 12 litrov a to na vychode, kde su vraj nizsie naklady, no to neviem ale kto vymyslel.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Laborec Pozri príspevok
willma a ty vies, ze mozes poziadat o zvysenie vyzivneho? neukracujes tie deti? aky mas prijem, ze to cele utiahnes? pomahaju ti rodicia? ja musim zivit i svojich i manzelovych rodicov, ale aj s dcerou minieme viac nez 12 litrov a to na vychode, kde su vraj nizsie naklady, no to neviem ale kto vymyslel.
O zvyšovačky žiadam pravidelne, žijem v Bratislave, mám vlastný byt, taktiež pomáham mame, ale holt vyššie výživné sa mi nedarí vymôcť, mám sa pre to obesiť, Spolieham sa na seba a svoje dve zdravé ruky. Každá jedna zvyšovačka je malá vojna, ja na zvýšení trvám, a protajšok má tisíc argumentov, prečo nemôže dať ani korunu naviac, najviac ma vždy pobaví postoj kolíznej opatrovníčky, ale to už je znova o inom- jednoducho stále bojujem proti nie jednej, ale hneď trom stranám.
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

willma Pozri príspevok
O zvyšovačky žiadam pravidelne, žijem v Bratislave, mám vlastný byt, taktiež pomáham mame, ale holt vyššie výživné sa mi nedarí vymôcť, mám sa pre to obesiť, Spolieham sa na seba a svoje dve zdravé ruky. Každá jedna zvyšovačka je malá vojna, ja na zvýšení trvám, a protajšok má tisíc argumentov, prečo nemôže dať ani korunu naviac, najviac ma vždy pobaví postoj kolíznej opatrovníčky, ale to už je znova o inom- jednoducho stále bojujem proti nie jednej, ale hneď trom stranám.
Tak potom nerozumiem koho sa to zastávaš?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

hermiona Pozri príspevok
Tak potom nerozumiem koho sa to zastávaš?
Moja zlatá, kvôli dvom hnilým jablkám nevypílim predsa celý strom. A snažím sa byť len objektívna a nie zatrpknutá, veď tým by som škodila len sama sebe a tiež deťom. Čo by mali s pernamentne namosúrenej mamky, ktorá by večne hromžila na chlapov.
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

Nehromzim vecne na chlapov, iba mam svoje skusenosti s urcitym druhom "starostlivych otcov".
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

"Laborec" ja by som aj rada požiadala o zvyšenie výživného ale nemám koho. Otecko je kdesi za hranicami a naše "páky" su na takýchto primalé. Trestné stíhanie je pozastavené. A to mi ešte pani na úrade povedala, že mám byť rada. Lebo už mali aj taký prípad, že mamička dostávala 1 000 a keď našli otecka dostávala už iba 800.- Nehovorím, že sa netrápim, ale už ma to stálo dosť síl bojovať a nadávať na zbabelcov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať